Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 50 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2018 YKS Tartışma (TYT-YDT)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18

2018 YKS Tartışma (TYT-YDT)

Evet arkadaşlar, İngilizce öğretmeni olup öylesine sınava girmiş biri olarak konuyu açıyorum. Beklediğiniz gibi geçti mi sınavlarınız? Ben şimdi Türkçe ve Sosyalimi kontrol ettim, maşallah Türkçeden 6 yanlış yapmışım Sosyalde 17 net, Fende 3 işaretledim 1 yanlış çıktı. :P Matematik cevaplarımı hatırlayamıyorum ama herhalde bir 25 soru yapmıştım. YDT'ye girmiyorum Sizce nasıldı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Tyt 50 gelse yeter,ydt güzel başladı sonlara doğru zorlaştı.her zaman olduğu gibi 2 şık arasında kaldığım 15-16 soru var,şans yanımda olursa yüzümüz gülecek yıllar sonra,olmazsa durmak yok,elbet bir gün başaracağız.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Gilthoniel isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, İngilizce öğretmeni olup öylesine sınava girmiş biri olarak konuyu açıyorum. Beklediğiniz gibi geçti mi sınavlarınız? Ben şimdi Türkçe ve Sosyalimi kontrol ettim, maşallah Türkçeden 6 yanlış yapmışım Sosyalde 17 net, Fende 3 işaretledim 1 yanlış çıktı. :P Matematik cevaplarımı hatırlayamıyorum ama herhalde bir 25 soru yapmıştım. YDT'ye girmiyorum Sizce nasıldı?
    Hocam iyi akşamlar, soruları nasıl kontrol ettiniz?

Genel olarak ben de epey karamsarım, ancak en olmadı Arap dili yazmayı planlıyorum. Her ne kadar çevremdekiler Arap dili deyince biraz "ne alaka" deseler de artık iş alanına göre bölüm seçimi yapacağım. TM çıkışlıyım umarım ilk sınav ikinci sınavdaki açığımı kapatır...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı semachann isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Genel olarak ben de epey karamsarım, ancak en olmadı Arap dili yazmayı planlıyorum. Her ne kadar çevremdekiler Arap dili deyince biraz "ne alaka" deseler de artık iş alanına göre bölüm seçimi yapacağım. TM çıkışlıyım umarım ilk sınav ikinci sınavdaki açığımı kapatır...

İngilizceni de aynı derecede geliştireceksen Arap dili yazmanda bi saçmalık yok, akıllıca. Rusça İspanyolca falan da yazabilirsin eğer İngilizce dışında farklı bir şey istiyorsan ve eğer tutarsa tabi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    YDT'yi ben aşırı kötü yapmışım zaten odaklanamadıydım sınava 72d 8y 70 net sonuç aşırı kötü

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    ya şu tyt pdfsine sahip olan atabilir mi ösym sitesi çökük

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı 2busy2live isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ya şu tyt pdfsine sahip olan atabilir mi ösym sitesi çökük
    Buyrun hocam donanimhaber forumunda bir arkadaş pdf olarak paylaşmış oradan aldım: https://drive.google.com/file/d/1-nK...Xo5AX0TLU/view

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18

Merhabalar, ben Arap dilinin çok mantıklı olduğunu düşünüyorum, şahsen ben de yazabilirim Hiç fena fikir değil.

Bir de update: TYT'de toplam 70.25 netim var galiba, YDT'den full çekmişim (tekrarlıyorum, İngilizce öğretmeniyim! Kötü hissetmeyin sakın!) Okul notum 90 idi, acaba bunlarla ne gelir merak ediyorum.

Bir not: Kimsenin İngilizce, Almanca, Fransızca bölümlerinde gözüm yok, rahat olunuz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Tyt 67-70 arası
    Ydt 2 soruyu hatırlayamadım onun dışında 76-4
    Obp 81.74

Odtü olmaz gibi moralim fena bozuldu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı Dyrasil isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Tyt 67-70 arası
    Ydt 2 soruyu hatırlayamadım onun dışında 76-4
    Obp 81.74

Odtü olmaz gibi moralim fena bozuldu
    Dyrasil (ve morali bozuk diğer tüm arkadaşlar), içinizi ferah tutun. Üniversite seçimi önünüze açılan kapılardan sadece birisi. İnanın bana önünüze sürüyle başka kapı daha açılıyor ve açılacak. Üniversite ve bölüm ikilisine bu kadar çok takılmamaya çalışın ve neresi gelirse gelsin elinizden gelen en iyi işi yapmaya çalışın. Size kendi örneğimden biraz bahsedebilirim eğer isterseniz.

Sıralamalara gelince sana bir şey sormak istiyorum, bu sıralamalarla ilgili olarak neye göre tahmin yapıyorsun acaba? Ben yıllardır dışında kaldığım için çok uzağım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Dyrasil (ve morali bozuk diğer tüm arkadaşlar), içinizi ferah tutun. Üniversite seçimi önünüze açılan kapılardan sadece birisi. İnanın bana önünüze sürüyle başka kapı daha açılıyor ve açılacak. Üniversite ve bölüm ikilisine bu kadar çok takılmamaya çalışın ve neresi gelirse gelsin elinizden gelen en iyi işi yapmaya çalışın. Size kendi örneğimden biraz bahsedebilirim eğer isterseniz.

Sıralamalara gelince sana bir şey sormak istiyorum, bu sıralamalarla ilgili olarak neye göre tahmin yapıyorsun acaba? Ben yıllardır dışında kaldığım için çok uzağım.
    Hocam ben şuana kadar hep 70 tyt 78 ydt diye hesapladım. Altında geldiği için olmaz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı Dyrasil isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben şuana kadar hep 70 tyt 78 ydt diye hesapladım. Altında geldiği için olmaz.
    Anladım. Yine de oldukça iyi yapmışsın gibi gözüküyor, hem henüz diğer insanların ortalaması da tam olarak belli değil. ODTÜ olmasa dahi eminim çok kaliteli bir yer olacaktır. Hem seni sen yapan şey büyük oranda okul değil, sen kendin olacaksın; emin ol. Okul dediğin bu işin %40'ı falan. Lise defterini kapattın, önünde sevdiğin alanda okuma şansı açıldı (başka üniversitelerde aynı bölüm tutuyor sonuçta), buna odaklanmaya çalış! Buradan sonrası yokuş aşağı olacak, rahat gideceksin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Anladım. Yine de oldukça iyi yapmışsın gibi gözüküyor, hem henüz diğer insanların ortalaması da tam olarak belli değil. ODTÜ olmasa dahi eminim çok kaliteli bir yer olacaktır. Hem seni sen yapan şey büyük oranda okul değil, sen kendin olacaksın; emin ol. Okul dediğin bu işin %40'ı falan. Lise defterini kapattın, önünde sevdiğin alanda okuma şansı açıldı (başka üniversitelerde aynı bölüm tutuyor sonuçta), buna odaklanmaya çalış! Buradan sonrası yokuş aşağı olacak, rahat gideceksin
    Sağ ol hocam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Hocam merhaba. Başka konuya yazmıştım, size de sormak istiyorum.
    Türkçe 30 veya 32,5. 2 soruyu hatırlayamadığımdan aralık tuttum.
    Sosyalden eminim, 15.5 netim var.
    Matematik 2,25. Biliyorum az ama 2 sene neredeyse hiç matematik görmedim, temelim de yoktu önceden.
    Fen ise 0.50.

YDT'de iki soruyu tam anımsayamadım. İkisi de doğruysa 67,5 net. Biri yanlışsa 66,25; İkisi yanlışsa 65. Birkaç tane daha negatif oynama payı daha versek, sizce nasıl olur? Denemelerim çok daha iyiydi ama süre sıkıntısı ve panik sorunu yaşadım. 70+ idi hep.
    Obp: 80,60.

Japonca Öğretmenliği/Erciyes JDE/Nevşehir JDE düşünüyorum. Sizce?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Yeni sistemi bilemeyen, başına iş çıkaran "eski" mezun biri olarak sizlere sormak istiyorum. Normalde sayısal çıkışlıyım. Eskiden bizde alan dışı puan kırılırdı şimdi durum nedir ? Diploma notum:89 Tur:28 Mat:17 Sos:13 Fen:14 Ing:71 netim var. Acaba ingilizce öğretmenliklerinde İstanbul'da bir okul gelir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Selamlar arkadaşlar, ben 0 gibi bir İngilizce ile girdim sayılır. Gramerim özellikle berbattı, 35 net civarı YDT, 51 net civarı da YKS yaptım. Kore dili, Arap dili vs. gelir mi sizce? Olmadı ikinci öğretim dahi yazarım... Yeter ki eski bölümüme geri dönmeyeyim, kendimi boşa okuyor gibi hissediyordum.

Edit: Bir de OBP: 75 ne yazık ki TM çıkışlı olduğum için...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    65 ydt 50 tyt obp 82
    Sınava girmeden önce tyt me çok güveniyordum ama fazla yamuldum ilk sınav olunca aşırı heyecan mahvetti her şeyi İngilizcem de her zaman yaptığım gibi oldu 65-67 civarı yapıyordum ama tyt cidden batırdı en kötü 56 yapan birisiydim 62-65 ağırlıklı oluyordu ankara İngiliz dili ve edebiyatı ya da amerikan kültürü ve edebiyatı istiyordum ama olur mu olmaz bakalım geçen sene 62 ile almıştı sanırım ama tabii daha zordu sınav

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı akemichan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba. Başka konuya yazmıştım, size de sormak istiyorum.
    Türkçe 30 veya 32,5. 2 soruyu hatırlayamadığımdan aralık tuttum.
    Sosyalden eminim, 15.5 netim var.
    Matematik 2,25. Biliyorum az ama 2 sene neredeyse hiç matematik görmedim, temelim de yoktu önceden.
    Fen ise 0.50.

YDT'de iki soruyu tam anımsayamadım. İkisi de doğruysa 67,5 net. Biri yanlışsa 66,25; İkisi yanlışsa 65. Birkaç tane daha negatif oynama payı daha versek, sizce nasıl olur? Denemelerim çok daha iyiydi ama süre sıkıntısı ve panik sorunu yaşadım. 70+ idi hep.
    Obp: 80,60.

Japonca Öğretmenliği/Erciyes JDE/Nevşehir JDE düşünüyorum. Sizce?
    Merhabalar, bana size Erciyes gelir gibi geldi açıkçası ama sakın uzman görüşü gibi almayın, nitekim ben bu süreçten oldukça uzağım. Lisede öğretmenlik yapmıyorum zaten. Aman benim sözüme güvenip hareket etmeyin yani Ama umarım hedeflerinizden birine girersiniz.

- - - Updated - - -

Alıntı biomarmar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni sistemi bilemeyen, başına iş çıkaran "eski" mezun biri olarak sizlere sormak istiyorum. Normalde sayısal çıkışlıyım. Eskiden bizde alan dışı puan kırılırdı şimdi durum nedir ? Diploma notum:89 Tur:28 Mat:17 Sos:13 Fen:14 Ing:71 netim var. Acaba ingilizce öğretmenliklerinde İstanbul'da bir okul gelir mi?
    Haha, merhabalar, bendensiniz siz de Alan dışı işi kalktı, fakat diğer sorunuza hiçbir yorum yapamayacağım Size nerden esti İngilizce öğretmenliği?

- - - Updated - - -

Selamlar arkadaşlar, ben 0 gibi bir İngilizce ile girdim sayılır. Gramerim özellikle berbattı, 35 net civarı YDT, 51 net civarı da YKS yaptım. Kore dili, Arap dili vs. gelir mi sizce? Olmadı ikinci öğretim dahi yazarım... Yeter ki eski bölümüme geri dönmeyeyim, kendimi boşa okuyor gibi hissediyordum.

Edit: Bir de OBP: 75 ne yazık ki TM çıkışlı olduğum için...
    Hiç bilemiyorum ama size de iyi dileklerimi iletmek istedim. Ne okuyordunuz acaba öncesinde?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ben de japonca istiyorum. Öğretmenlikten kastın çanakkale mi yoksa Ankarada Edebiyat mı anlamadım tam Erciyes de edebiyat keza

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)