Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 50 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2018 YKS Tartışma (TYT-YDT)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Ringinthedark isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de japonca istiyorum. Öğretmenlikten kastın çanakkale mi yoksa Ankarada Edebiyat mı anlamadım tam Erciyes de edebiyat keza
    Sizin netleriniz kaç? Yazdıysanız da görmedim, kusura bakmayın. Aynı yeri istiyoruz diye sordum. Çanakkale, ilk istediğim yer. Öğretmenlik derken onu kast ettim. Eğer olmazsa Kayseri ve Nevşehir’deki dil edebiyatları istiyorum. Umarım gelir. Aynı şekilde sizin için de geçerli bu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı Gilthoniel isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Haha, merhabalar, bendensiniz siz de Alan dışı işi kalktı, fakat diğer sorunuza hiçbir yorum yapamayacağım Size nerden esti İngilizce öğretmenliği?
    Biraz uhde, biraz da iş seyrimi değiştirmek. Ama şu koşullarda İstanbul için pek mümkün durmuyor sanırım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Arkadaslar ingilizce ydt de 38. ve 41. sorularin cevaplari yanlis verilmis diye dusunuyorum. 38 c 41 d olmali. 38de dogru olarak verilen sikta soon kelimesi paragraftan cikmiyor. 41de ise dogru olarak verilen sikta onwards gunumuze kadar uzandigi icin bu şık dogru olmuyor. Siz ne dusunuyorsunuz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı ferroburak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ingilizce ydt de 38. ve 41. sorularin cevaplari yanlis verilmis diye dusunuyorum. 38 c 41 d olmali. 38de dogru olarak verilen sikta soon kelimesi paragraftan cikmiyor. 41de ise dogru olarak verilen sikta onwards gunumuze kadar uzandigi icin bu şık dogru olmuyor. Siz ne dusunuyorsunuz.
    Bence de 41. soruda bir problem var gibi ama 38. soruda "far-distant future" dediği için mantıklı gibi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı ferroburak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    41. sorunun onwards demesi 2010s'i dikkate alıp almadığını belirtmediği için absürt, ben de çözerken arada kalarak doğru yaptım; ama söylediğiniz şıkkın olması da mümkün değil çünkü geçmişle kıyaslayabileceğiniz hiçbir şey vermemiş (it had never seen before).

38. soruda da yine metinde vücutların nasıl preserve edileceği belirtilmiyor, bunu siz kendi mantığınızla çıkartıyorsunuz, mesela metinde with little to no changes deseydi dediğiniz şık olabilirdi ama metinde bunu belirtmediği için dediğiniz şıkkın olması mümkün değil. Soon kelimesi biraz kafa karıştırmış olabilir haklısınız, iyi hazırlanmış bir soru değil o noktada

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Merhabalar, bana size Erciyes gelir gibi geldi açıkçası ama sakın uzman görüşü gibi almayın, nitekim ben bu süreçten oldukça uzağım. Lisede öğretmenlik yapmıyorum zaten. Aman benim sözüme güvenip hareket etmeyin yani Ama umarım hedeflerinizden birine girersiniz.

- - - Updated - - -

Haha, merhabalar, bendensiniz siz de Alan dışı işi kalktı, fakat diğer sorunuza hiçbir yorum yapamayacağım Size nerden esti İngilizce öğretmenliği?

- - - Updated - - -

Hiç bilemiyorum ama size de iyi dileklerimi iletmek istedim. Ne okuyordunuz acaba öncesinde?
    Ben felsefedeydim, uluslararası ilişkiler filan dahi geliyordu ancak bana uymaz vs diyerek yazmamıştım. Şimdi ortalama netlere baktım ve epey moralim düzeldi, 30'larda hep netler... Özellikle ikinci öğretimde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı semachann isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben felsefedeydim, uluslararası ilişkiler filan dahi geliyordu ancak bana uymaz vs diyerek yazmamıştım. Şimdi ortalama netlere baktım ve epey moralim düzeldi, 30'larda hep netler... Özellikle ikinci öğretimde.
    YÖKatlas'ta Kore dili iö için 30 net gösteriyor evet, kaldı ki net olarak da YGSden 57 net yapmışlar, siz 120 üzerinden 50 yapmışsınız. İnşallah gönlünüze göre olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Arkadaşlar benim türkçe 30 sosyal 10 mat 6 fen 3 ydt 60 net. Obo puanım çok düşük 51.25 ortalamam var. Sizce bu puanlarla nerelerdeingilizce ögretmenligi gelir veya ingilizce ögretmenligi gelir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı myplanet isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim türkçem 35 matematik 4 fen 1 sosyale henuz bakmadım ingilizcede 71 veya 72 sizce marmara uni veya gazi uni gelirmi tahminen
    Valla benim ingilizce 70 tr 36.50 sosyal 17.75 mat 2-3 fen 4 aynı durumdayım senle gerçi sen ydtde gayet öndesin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    41. sorunun onwards demesi 2010s'i dikkate alıp almadığını belirtmediği için absürt, ben de çözerken arada kalarak doğru yaptım; ama söylediğiniz şıkkın olması da mümkün değil çünkü geçmişle kıyaslayabileceğiniz hiçbir şey vermemiş (it had never seen before).

38. soruda da yine metinde vücutların nasıl preserve edileceği belirtilmiyor, bunu siz kendi mantığınızla çıkartıyorsunuz, mesela metinde with little to no changes deseydi dediğiniz şık olabilirdi ama metinde bunu belirtmediği için dediğiniz şıkkın olması mümkün değil. Soon kelimesi biraz kafa karıştırmış olabilir haklısınız, iyi hazırlanmış bir soru değil o noktada
    paragrafın başında destruction kicked off diye bir ifade var ardın 1970 lere geçiyor paragraf yani ben hala yanlış yaptığımı pek düşünmüyorum kıyas var gibi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı 2busy2live isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    paragrafın başında destruction kicked off diye bir ifade var ardın 1970 lere geçiyor paragraf yani ben hala yanlış yaptığımı pek düşünmüyorum kıyas var gibi
    Ben de senin gibi düşündüm hocam.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı 2busy2live isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet anlıyorum neden öyle düşündüğünüzü; ama bu kıyası siz otomatik olarak yapıyorsunuz. "It was a road that kicked off the pattern of destruction in the Amazon forest" demesi bu pattern'ın büyüklüğü, yani scale'i ile ilgili hiçbir şey söylemiyor; sadece böyle bir pattern'ın başladığını belirtiyor. İçerik olarak bu cümle ve onu takip eden 1970'li cümle kıyaslayıcı hiçbir öge içermiyor. Şıkta "The rainforest has been suffering from a pattern of destruction it had not experienced before the 1970s" dese söylediğiniz kicked off bağlantısı doğru olurdu, ama buradaki key phrase "in a scale".

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Tyt de 65.75 net var ydt ise 65 net obp 69.55 Istanbul’daki unilerden birinde ingilizce ogretmenligi gelir mi acaba burslu vakif unileri de olur hic fark etmez

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    79. soruda ilk cümle anlatımı bozmasına rağmen cevabın neden 2 olduğunu ben hala anlamış değilim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Captainquantum5 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    79. soruda ilk cümle anlatımı bozmasına rağmen cevabın neden 2 olduğunu ben hala anlamış değilim.
    ben de

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    aksine ilki ve 3. sü içeriğiyle ilgili bir şeyden bahsederken 2. çok farklı bir şeyden bahsediyordu. ayrıca 2. cümlede tekrar milk choc öznesi kullanılmıştı it yerine (bu cevap olması için tek başına bir sebep değil biliyorum ama en mantıklı cevap 2)

17. Beğenme curseofreality1 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Kesinlikle epey kötü bir soru olduğuna katılıyorum öncelikle, soruyu hazırlayanların ne düşündüğünü tahmin edebiliyor olmasaydım ben de yanlış yapabilirdim.

2. cümle hariç tüm cümleler sütlü çikolatanın içeriği ve tarifinden bahsederken 2. cümle çikolatanın popülerliğinden national contextte bahsediyor. Bundan dolayı en alakasız cümle bu. Fakat bana sorarsanız tüm cümleler ayrı telden çalıyordu. Kötü bir soru gerçekten.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    açıkçası benim Türkçe netimi pek iyi beklemiyordum 35 net yapmışım. çözerken açıkçası çok zaman kaybettim ama çok da zorlanmadan yaptım. sosyal benim hep kötü olurdu 13.75 olacak galiba mat ise 0.50 fen 1 net.
    ydt ise 57.50-60 arası olabilir. Ankara ide istiyorum ama olur mu sizce? İngilizce çok düşük geldi ya o kadar da çok çalışmıştım ki.. lütfen cevaplarınızı bekliyor olacağım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Necmettin Erbakan üniversitesi var

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Bu sene puanlardaki değişim - veya + kaç puan olur acaba?

Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)