Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Galatasaray hazırlık

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Galatasaray hazırlık

arkadaşlar ben odtüde okuyorum şuan tekrar hazırlanıp galatasaraya geçmek istiyorum ama fransızcam hiç yok dil öğrenmeye yatkınlığım var 7-8 ayda odtüde hazırlığı rahat geçecek şekilde ingilizce öğrendim galatasarayın hazırlığı çok mu zor bir de 0 dan başlayan hazırlığı ilk yılda geçebilir mi ?odtüde geçemezsin dediler çok rahat geçtim gerçekten kafam basıyor ama ingilizce kolay bir dil diye belki de bilmiyorum bir de ingilizce ile fransızca arasında benzerlik var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    GSÜ'de hazırlık eğitimi zor mu? Evet zor. Fransızca zor bir dil mi? Görece evet diyebiliriz fakat neredeyse herkes sizin gibi hiç Fransızca bilmeden geliyor ve rahatlıkla üstesinden geliyor, 1 yılda başaramamak için herhangi bir neden yok. Yalnız üniversite ve/veya bölüm değişikliğini çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Galatasaray'a geçme nedenlerinizi ve orada 5 yıl, Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü için 6 yıl (Fransızca Hazırlık + Sosyal Bilimler Hazırlık) okuyacak olmanızı hesaba katmanız gerekli. Hedeflerinizi hayallerinizi bu hesaba göre yaptıysanız hiçbir engel sizi durduramaz. Bu yazdıklarımın hepsini başka bir üniversitede okuyup GSÜ'ye geçmek isteyen birisi için söyleyemem ama bir ODTÜ öğrencisi için göz önünde bulundurması gereken bir durum.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)