Toplam 13 sonuçtan 1 ile 13 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Bu Netlerle Boğaziçi İngilizce Öğretmenliği Olur Mu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4

Bu Netlerle Boğaziçi İngilizce Öğretmenliği Olur Mu?

Merhaba arkadaşlar tytde genelde 70-80 arası yapıyorum son yapılan ydspublishingde 85 geldi. İng ise 75+ oluyor. 82 okul ortalamam var. Bu şekilde istediğim bölüm gelir mi?

Genel olarak tytde
    35 türkçe
    15 sosyal
    20-26 mat
    5 fen yapıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    önceki ydspublishing denemesinden kaçıncı olmuştun Türkiye'de

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı yasinyorganci isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki ydspublishing denemesinden kaçıncı olmuştun Türkiye'de
    Hocam ilk olandan 44. olmuştum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Hayalini bilmem ama yüksek yapan birisi olarak ben boğaziçinde zorlasam çeviribilime girecek kadar net yapsam ya da yediyepe çeviribilim ya da boğaziçi ingiliz dili ve edebiyatına girecek netler yapsam orayı tercih etmezdim.Çünkü öğretmenlik istiyor olsaydım ben sınava çalışmayı 5 ay önceden bırakmıştım sonuçta sonu kpss de bitiyor ama belki başka hayallerin vardır o zaman saygı duyarım ona ama benim düşüncem bu yönde.Ha, bu netlerle o bölüme seni plaketle alırlar benden söylemesi.

- - - Updated - - -

Ha bu arada bugün 2. sınav açıklanacak ydspublishing'in sıralamanı yazmayı unutma

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Hayalini bilmem ama yüksek yapan birisi olarak ben boğaziçinde zorlasam çeviribilime girecek kadar net yapsam ya da yediyepe çeviribilim ya da boğaziçi ingiliz dili ve edebiyatına girecek netler yapsam orayı tercih etmezdim.Çünkü öğretmenlik istiyor olsaydım ben sınava çalışmayı 5 ay önceden bırakmıştım sonuçta sonu kpss de bitiyor ama belki başka hayallerin vardır o zaman saygı duyarım ona ama benim düşüncem bu yönde.Ha, bu netlerle o bölüme seni plaketle alırlar benden söylemesi.

- - - Updated - - -

Ha bu arada bugün 2. sınav açıklanacak ydspublishing'in sıralamanı yazmayı unutma
    Hocam benim olayım biraz farklı o yüzden çeviribilim vs hiç istemiyorum. Gerçi eğer sıralamam onları tutacak seviyede gelirse tabii düşünürüm. Bu netlerin iyi olup olmadığını bilmiyorum. Sınavda ancak bu netleri yani 80 tyt 75 ing yaparsam girebileceğimi düşünüyorum.

Ydspublishingde iyi geçti 21. oldum dilden biraz kötü yaptığım için ama olsun mutluyum öncekinden daha iyi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Ben de 20. oldum dilden bunu orana vurduğunda aslında boğaziçi yüksek ihtimal oluyor amacın çeviribili falan değilse gideceğin en iyi öğretmenlik bölümü orasıdır yani.Ben Türkiye 13.'sünün 1700 sıralamalı boğaziçi öğretmenliğe gittiğini gördüm . Tebrik ederim bu arada sınavın için ^^

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Ben de 20. oldum dilden bunu orana vurduğunda aslında boğaziçi yüksek ihtimal oluyor amacın çeviribili falan değilse gideceğin en iyi öğretmenlik bölümü orasıdır yani.Ben Türkiye 13.'sünün 1700 sıralamalı boğaziçi öğretmenliğe gittiğini gördüm . Tebrik ederim bu arada sınavın için ^^
    Tebrik ederim sizi hocam. Sizin tyt dil netleriniz kaç? Acaba gerçek sınavda sıralama kaç olacak çok merak ediyorum ya burada böyle güzel takılırken gerçek sıralama 1800 2000 filan gelirse üzülürüm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Bu kadar pesimist olma hayat böyle geçmez sen elinden geleni yap iyi de olsa kötü de olsa için rahat olur.
    Tyt bu sınavda 86 net ingilizce 75 net ama ingilizce zordu.Dilko kullanıyorum ben ondan en kötü 1 yanlış çıkıyor ama yds bildiğimiz gibi zor :/

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Kazanırsın kazanmasına ama ben iki yıldır Boğaziçi Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisiyim, lisede verdiğin emeğin karşılığı burası olmamalı. Tavsiye etmiyorum. Bknz: http://25haziranlys5.blogspot.com/20...en-tercih.html

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    şaşırdığım tek şey öğretmenlerin öyle oluşu. okuduğum kadarıyla diğer çoğu şey de bi kaç üniversitelenin zaten şikayetçi olduğu şeyler (yurt, ders seçimi filan)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı looning isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    şaşırdığım tek şey öğretmenlerin öyle oluşu. okuduğum kadarıyla diğer çoğu şey de bi kaç üniversitelenin zaten şikayetçi olduğu şeyler (yurt, ders seçimi filan)
    Orada yazdığım olayların üzerine yeni gelişmeler de oldu. İngiliz edebiyatı dersinden 4 saat devamsızlığım vardı, hoca 8 saat devamsızlığım olduğunu iddia edip bir karışıklıktan ötürü participation notuma DD (1) vermiş. Devamsızlığımın 4 saat olduğunu kanıtladım ama aldığım notu değiştirmeye hiç niyeti yoktu. Daha önce girdiği bir notu değiştirmesi için kurula hesap vermek zorunda olduğu için olan bana oldu, yaktı beni. Bunun gibi nerede Avrupanın gerizekalısı varsa kolundan tutup Boğaziçi'ne hoca yapmışlar. Öğrenciler yabancı hocaları görünce sanıyor ki hepsi alanında uzman kişiler

Yüksek lisans yapmayı düşünüyorsanız, akademik hayata atılacaksanız burada sizi lime lime ederler, sinir krizlerine giriyorum sık sık

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı 25haziranlys5 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Orada yazdığım olayların üzerine yeni gelişmeler de oldu. İngiliz edebiyatı dersinden 4 saat devamsızlığım vardı, hoca 8 saat devamsızlığım olduğunu iddia edip bir karışıklıktan ötürü participation notuma DD (1) vermiş. Devamsızlığımın 4 saat olduğunu kanıtladım ama aldığım notu değiştirmeye hiç niyeti yoktu. Daha önce girdiği bir notu değiştirmesi için kurula hesap vermek zorunda olduğu için olan bana oldu, yaktı beni. Bunun gibi nerede Avrupanın gerizekalısı varsa kolundan tutup Boğaziçi'ne hoca yapmışlar. Öğrenciler yabancı hocaları görünce sanıyor ki hepsi alanında uzman kişiler

Yüksek lisans yapmayı düşünüyorsanız, akademik hayata atılacaksanız burada sizi lime lime ederler, sinir krizlerine giriyorum sık sık
    offf baya kötü olmuş
    peki sizin derslerinize giren öğretmenlerle diğer bölümlerin derslerine giren öğretmenler farklı mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı looning isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    offf baya kötü olmuş
    peki sizin derslerinize giren öğretmenlerle diğer bölümlerin derslerine giren öğretmenler farklı mı?
    Aslında blogumda buna değinmiştim, tekrar etmek gerekirse, bölümler için sınıf kavramı olmadığı için her hocanın kendine ait bir dersliği bulunuyor, X hocasından ders alanlar arasında başka bölümden öğrenciler de oluyor.

Sırf biz İngilizce öğretmenliği okuyoruz diye bizim bölüm için ayrı bir İngiliz edebiyatı sınıfı açmıyorlar. İngiliz edebiyatı bölümü öğrencilerinin ders aldığı hocalardan, o bölümün öğrencileriyle birlikte (varsa o dersi seçmeli olarak almış başka bölümden de öğrencilerle) ders işliyor, aynı sınava tabi tutuluyoruz. Sistemin saçma olan tarafı da bu zaten. 12. sınıf sayısal ve eşit ağırlık öğrencilerinin 35 kişilik bir sınıfta zorunlu olarak matematik ve edebiyat derslerine girdiğini düşünün. Eşit ağırlık öğrencisinin o kadar ağır matematiğe ihtiyacı yok, sayısal öğrencinin de o kadar ağır edebiyat dersine ihtiyacı yok. Bunu milli eğitim bakanlığı yaptığında ne kadar ezik konuma düşüyor biliyorsunuz, aynısı SÖZDE en iyi devlet üniversitelerinden birinde sistem olarak her ders için işletiliyor

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)