Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TYT matematik

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

TYT matematik

Bir dilci için, özellikle de ODTÜ ingilizce öğretmenliği isteyen bir dilci için TYT matematikte kaç net idealdir? Yani kaç net yaparsam içim rahat etmeli? Fikirlerinizi bekliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Kestirmek zor dostum ilk defa uygulanacağı için sınav ama en az 15 yapman yararına olur.

3. Beğenme hedefodtu bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    bence bu kadar kasman gereksiz ..TOEFL dan iyi bir puan al başka bir dil öğrenmeye geç. artık küresel dünya daha çok mutlak doğrulardan yana. boun ,odtü veya van 100.yıl farketmez kazandığınız aktif nitelikler önemli. kanımca gençsiniz 18 yaşlarında felan ,böyleyse boşa vakit kaybetmeyin tercihen ailenizin olduğu ili yazın ve dediğim gibi TOEFL dan 100 ve üstü aldıktan sonra 2. bir yabancı dil öğrenmeye çalışın. 2.yi biliyorsanız 3. yabancı dil öğrenmeye çalışın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    yada para kazanmaya 2. BİR MESLEK EDİNMEYE çalışın buda çok önemli

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Odtü'de okumak istiyorsam kasmaya mecburum sanıyorum. Peki Odtü gibi bir üniversitede hatta böyle bir üniversitenin ingilizce öğretmenliği bölümünde okumak 2. bir dil için en doğru başlangıç değil midir? Hele aynı anda istediğim meslekte yeterlilik de ediniyorsam... Ve daha ilk işimi edinmeden sözünü ettiğiniz 2. işi öğrenemem. Bir şeyi tam anlamıyla başarmadan diğerine kolları sıvamanın yersiz olacağını düşünüyorum. Ben de dahil üniversite hazırlığındaki dilciler olarak ingilizcede gelebileceğimiz en iyi yere henüz gelebilmiş değiliz, üniversitede belki bir nevi bunu iddia edebiliriz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhabalar,

ODTÜ'de öğrenciyim. 2.bir dil için ODTÜ'nün size ne gibi bir yararı olur bilemiyorum açıkçası. Yani evet,kendi imkanlarınızla bir şeyler yapabilirsiniz veya exchange ile yurt dışında 1 sene vb. bulunup geliştirebilirsiniz bir diğer dilinizi.

Okul tabii ki önemli,bakmayın aşağıda ODTÜ/Boğaziçi olması fark etmez yorumuna;fark eder çok fark eder. Özel Şirketlere başvuru yaparken kaç dil bildiğinizden önce okulları bir taramaya alırlar. Örnek olarak Vestel vb. kuruluşlarda isterseniz 5 dil bilin top 5-7 üniversiteden mezun değilseniz girmeniz 'zorlaşır'. Yüksek bir puan yapıp iyi bir üniversite girmek "şart".

8. Teşekkür hedefodtu bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme hedefodtu bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme hedefodtu bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Teşekkür ederim haklısınız. Şu an için amacım 2.bir dil öğrenmekten ziyade nitelikli bir ingilizce öğretmeni olmak. ODTÜ bunun için isabetli olur sanırım

ODTÜ'de 2. bir dile başlamakla kastettiğim ise ing. öğretmenliği bölümündeki seçmeli 2. yabancı dil dersleriydi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bildiğim kadarıyla İngilizce Öğretmenliği bölümünü çok ağır bir program değil. Üniversite'de çeşitli gruplar var (Uluslararası Öğrenci Topluluğu vs.) bunlara katılım sağlayabilirsiniz bunun dışında Almanca ve İngilizce için de minimum B1 stage sahibi olmak üzere çeşitli konuşma gruplarını da katılım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında ikinci yabancı dil dersleri de alabilirsiniz fakat sınıflar biraz yoğun oluyor ek olarak kursla filan da destekleyebilirsiniz.
    Başka bir sorunuz olursa yazabilirsiniz,
    Başarılar.

11. Teşekkür hedefodtu bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme hedefodtu bu mesajı beğendi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)