Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 25 sonuçtan 21 ile 25 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2018 İlkbahar YDS Sonuçlarımız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

Sınavın kolaylığı

Alıntı dedereset isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    4230 kişi A,

7140 kişi B,

8581 kişi ise C

düzeyinde not almış.
    Genelde 100000 kişi civarında katılım olduğu düşünüldüğünde 20000 C ve üstü, 10000 kadar D, 12000 E (50) varsa ortalama düzey için zor bir sınav olabilir. Ancak üst düzey hedefleyenler için dengeli gelmiştir.
    Son dört sınavında zor olmuş kolay olmuş 95-93-95-95 alan biri için bunu söyleyebilirim.
    Önceki sınavlarda -özellikle konuğu başlığı sorularında- zırvalığa varan zorlamalar varken, bu sınavda pek olmamış.

Üç hatamdan ikisinde: kuşların yavrularına yuva yapışında (Anahtar 33) başka konakçıların gelişini seçmem gramer bağlantı olarak (until yerine although); uçuşan dandelion polenlerinde (anahtar 78) ise rüzgarın yanal hızının etkisi yerine yukarı hava akımlarını seçimim yanlışa daha yakındı, çeldiriciler açısından.
    Sonuncusu ise Fransız devriminin giyim tarzı değişikliklerine etkisine ilişkindi (Anahtar 71). Burada "It was not until 1789..." şıkkı kökte "only after 1789 that..." türü bir karşılık isterdi. Daha sorunsuz karşılığı epey kafa patlatıp seçmem yanlış olmuş. Açıklamak pek mümkün değil. O kadar hata kadı kızında da olabilir diyelim...

Geçmişte hatasız olan arkadaşlar bazı seçimlerini doğru sayılacak yanlışı belirleyebildiklerine açık yüreklilikle bağlamışlardı.
    Bu sınavda benzeri zırva çeldirme işi asgariye inmiş.
    Umarım hedefi olan çoğu arkadaş hedefini gerçekleştirmiştir. Emeklilik uzamazsa bu belki son ingilizce sınavım olur.
    Fransızcaya ise bir kez daha girebilirim. Öğrenmenin ve kendini yenilemenin sonu yok... Yeter ki sağlık olsun.
    Bu vesile ile İşçileri ve her türlü emeği simgeleyen 1 Mayıs kutlu olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    çok güzel sonuçlar almışsınız. darısı başıma ben girmedim 2011 den beri. hangi kaynaklardan çalıştınız arkadaşlar? 2011 de 87 almıştım daha da girmedim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Nisan 2018 YDS'den (İngilizce) 100 aldım ama YKS'nin 1 Temmuz'daki Yabancı Dil Testi'nden 80 soruda 75 doğru 5 yanlış (73,75 net) çıktı :/

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Alıntı magkas isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Nisan 2018 YDS'den (İngilizce) 100 aldım ama YKS'nin 1 Temmuz'daki Yabancı Dil Testi'nden 80 soruda 75 doğru 5 yanlış (73,75 net) çıktı :/
    Ben de 90 aldım, YDT miz aynı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı trousersorpants isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 90 aldım, YDT miz aynı
    ben fazla önemsemeden girmiştim 80 almıştım ama ydt’de 77.5 yaptım önemsememe göre notum artıyo

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)