Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Üniversite ve bölüm hakkında yardıma ihtiyacım var

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Red face Üniversite ve bölüm hakkında yardıma ihtiyacım var

Öncelikle merhabalar. 12. sınıf dil öğrencisiyim ve deneme sınavlarından aldığım sonuçlara dayanarak yavaş yavaş üniversite tercihlerimi netleştirmeye çalışıyorum. İlk tercihim Bilkent Mütercim-Tercümanlık olacak, bildiğiniz üzere başarı sıralaması bir hayli yüksek olduğu için kesin gözüyle bakamıyorum. Onun dışında Hacettepe Mütercim-Tercümanlık düşünüyordum ancak son zamanlarda Bilkent İngiliz Dili ve Edebiyatı'nı da düşünmeye başladım. Şu anlık hedefim tercümanlıktan çok mütercimlik ancak üniversiteye gittiğimde fikrim değişebilir, onun için kesin bir şeyler söylemek istemiyorum. Hacettepe Mütercim-Tercümanlık ve Bilkent İngiliz Dili ve Edebiyatı neredeyse aynı sıralamadan alıyor. Bilkent uluslararası bağlantıları çok yüksek olan bir üniversite ve ben de eğitimimi yurtdışında tamamlamak istiyorum, onun için okulun vizyonu bana hep çok cazip gelmiştir ancak dil edebiyat istediğim bölüm değil. Hacettepe de çok köklü bir üniversite ancak eğitmen kadrosuyla ilgili aklıma yatmayan bir iki yer var. Bölümde ders veren profesörlerin akademik kariyerlerine ve çalışma alanlarına baktığımda çok tatmin olamadım ne yazık ki. Onun için tercih sıralaması yaparken Bilkent İngiliz Dili ve Edebiyatı'nı yoksa Hacettepe Mütercim-Tercümanlık'ı mı önce yazacağıma bir türlü karar veremiyorum. Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Buralar hayli yüksek üniversiteler, netlerin yüksek o zaman buraları istiyorsan

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Hedefin eğitimini yurtdışında tamamlamak olduğu için Bilkent daha cazip gibi dursa da dil edebiyat okumak istediğin bölüm olmadığı için Hacettepe'yi yazman daha mantıklı olur gibi geldi. Yine de bunları düşünmek için tercih döneminde epey zamanın olacak, şimdi Bilkent Mütercim-Tercümanlık hedefine göre çalışmaya devam et, bu düşünceler kafanı meşgul etmesin şimdilik. Ayrıca tercihini yapmadan önce yazın gerçekleşen üniversite tanıtım günlerinde her iki üniversiteyi de gezmeni öneririm.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler