Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Burada bir sıkıntı var mı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4

Burada bir sıkıntı var mı ?

Merhaba, şöyle bir cümle kurmaya çalıştım ama rahatsız eden bir şeyler var. Zaten cümle devrik istediğim anlamı sağlamıyor ama gramer yönünden bir sıkıntısı var mı ?

"Basic and beginner videos generally will be trash for not to be practice and experiment but known just syntax for person. (I not sure this sentence is faulty as english grammer.)"

Öncesinde şunu söylemiştim
    My opinion is advance videos are provide to improve of person everytime. Best of All.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    İnternette bilmem kaç eksabit veri var derler evet hepsi çöp ve astronomik sayılardan ibaret olduğu cevapsızlıktan anlaşılıyor. Bu genel bir sitem. İnternetten bilgiye ulaşmak çok zor hem de işe yarar bilgiye daha doğrusu KAYNAĞA. İngilizce bilen arkadaşın yoksa ya da paralı hallettirmiyorsan adeta dilenmek zorunda gibi oluyorsun. Ya da bu tip insanları bir ton uğraşla aramak zorundasın. Ayrıca eğer akademik seviyeye gelen biriyse cevap vermeye de tenezzül etmeyecektir. Dinleyin beni bu salt acı bir gerçek

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Alıntı YapamazsnKardeş isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, şöyle bir cümle kurmaya çalıştım ama rahatsız eden bir şeyler var. Zaten cümle devrik istediğim anlamı sağlamıyor ama gramer yönünden bir sıkıntısı var mı ?

"Basic and beginner videos generally will be trash for not to be practice and experiment but known just syntax for person. (I not sure this sentence is faulty as english grammer.)"

Öncesinde şunu söylemiştim
    My opinion is advance videos are provide to improve of person everytime. Best of All.
    İfade etmek istediğiniz şeyin Türkçesini yazarsanız daha iyi yardım alabilirsiniz.

"I not sure this sentence is faulty as english grammer." --> I am not sure this sentence is faulty (-) (Benim önerim: I’m not sure whether this English sentence is grammatically correct.)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Basit ve başlangıc videoları genel olarak çöp. Pratiği ve tecrübesi olmayan sadece söz dizimi bilen kişiler için. Cümlenin ingilizce gramer olarak hatalı olmadığına emin değilim.
    Bu cümleyi sağlıyor muydu yani asıl merak ettiğim ingilizce gramer hataları var mı ? known, will be.. for not to be kısımlarından dolayı böyle düşünüyorum.

İkinci cümle benim görüşüm, gelişmiş videolar insanın her zaman gelişmesini sağlar. En iyisi.

Başlangıç düzeyi videolarla uğraşmayın demeye getiriyorum kısaca.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Alıntı YapamazsnKardeş isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Basit ve başlangıc videoları genel olarak çöp. Pratiği ve tecrübesi olmayan sadece söz dizimi bilen kişiler için. Cümlenin ingilizce gramer olarak hatalı olmadığına emin değilim.
    Bu cümleyi sağlıyor muydu yani asıl merak ettiğim ingilizce gramer hataları var mı ? known, will be.. for not to be kısımlarından dolayı böyle düşünüyorum.

İkinci cümle benim görüşüm, gelişmiş videolar insanın her zaman gelişmesini sağlar. En iyisi.

Maalesef bazı hatalar var. Ben şöyle çevirirdim:

Basic and beginner videos are generally trash for those who know syntax but lack practice and experience. I’m not sure the sentence is without fault in terms of English grammar.

My opinion is advanced videos enable you to improve yourself all the time. They are the best.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Sadece ingilizce değil türkçe ifadende bile sıkıntı var ne demek istediğini anlamadım suriyeli misin yoksa?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Ulan solaris müptelizin teki misin ben de onu anlamadım. Tez mi yazayım. Anlamıyorsan o senin zekan ile alakalı. Anlaşılmayacak en ufak şey yok. eğil'den sonra virgül koyulur. Nokta koymamışsın. Devrik cümle kuruyorsun. Kalkmış imladan bahsediyorsun. Ya da neyse sövmeyeceğim bana o söylediğin "türkçe ifade" de sıkıntı gördüğün yerleri yazar mısın ? Neyden bahsediyorsun ?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)