Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Have a dilemma, lookin' for help!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Have a dilemma, lookin' for help!

ARkadaşlar şimdi size bir soru soracağım;

sıralamanız 1300 1500 aralığında ve edebiyata (en azından kendi edebiyatınıza) pek ilginiz yok hattta hiç yok.Boğaziçi gibi bir üniversitenin ingiliz dili ve edebiyatını mı yazardınız yoksa sıralaması 2000lerde olan ve aslında ilerde yapmak istedğiniz mesleğin bölümü olan Hacettepe mütercim tercümanlık bölümünü mü yazardınız?

Şimdi birisi Türkiyenin en iyi üniversitesi ve mezun olunca alabileceğiniz etiketin avantajı bambaşka, diğeri ise sizin aslında istediğiniz ama diğerinden mezun olmak daha prestijli olan bir üniversite.Tabiki de Hacettepeyi küçümsemiyorum bir zamanlar hayallerimi süslerdi ama puanı düştükçe üzüldüm yani orası da gayet prestijli ama Boğaziçiyle yan yana kalınca birisinin adı öne çıkıyor diğerinin sizin eğiliminize olan yönü ortaya çıkıyor.

Siz hangisini seçerdiniz? Verebileceğiniz öneri var mı bu konuda?

Şimdidden teşekkürler!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    tabii ki ne okumak istiyorsam onu okurum sıralaması umrumda değil. okumak istemediğim bölümün prestiji (!) umrumda olmaz. kolay soru

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Boğaziçi/ODTÜ vb. okullar Amerikan tarzı okullardır. Bunu unutmayın, eğitim alırken ciddi anlamda oralarda eğitim alıyor havası hissedersiniz zaten Türkiye'de Amerikan programına göre hareket eden birkaç sayılı okul var.
    Yerinizde olsam Boğaziçi seçeneğini kullanırdım. Özel sektör açısından çeşitli ekstra dersler alıp farklı alanlara yönelebilme ihtimaliniz var. Tercümanlık ise artık pek iş yapan bir meslek değil, genel olarak farklı alandan kişiler dil bildiği için tercih ediliyor. Boğaziçi kalitesi farklıdır.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)