Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yds lys5 farkı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Yds lys5 farkı

Merhaba öncelikle ben şimdilerde hep yds deneme sınavı yapıyorum ama her seferinde 20 yanlışım falan çıkıyor ve 120 dakikada yapıyorum yanlışlarım da genelde biliyorumdur ama yinede çok arada kalıyorum dur yani yds de55 yapan biir insan lys5 de daha iyi yapması olası mıdır ? Varsa önerileriniz dinnlerim de

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    benim yds ile lys denemelerin 2-3 net oynuyor. lys 2-3 net daha fazla çıkıyor. genel olarak baktığımızda ydsnin paragraflarında belirli bir akademik konudan bahsederken lysde herhangi bir şeyden bahsediyor ve daha kolay oluyor. gerisi aynı diyebiliriz.

yds 8-9 yanlış
    lys 5-6 yanlış çıkıyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    86
    Alıntı zinzin isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle ben şimdilerde hep yds deneme sınavı yapıyorum ama her seferinde 20 yanlışım falan çıkıyor ve 120 dakikada yapıyorum yanlışlarım da genelde biliyorumdur ama yinede çok arada kalıyorum dur yani yds de55 yapan biir insan lys5 de daha iyi yapması olası mıdır ? Varsa önerileriniz dinnlerim de

YDS sınavı 80 soru için 180 dk verilen bir sınav. Sizin sınavınız YKS dil ise 120 dakikada çözülmesi gereken bir sınav. En bariz fark bu noktada ortaya çıkıyor zaten. Bunun yanında YDS sınavı YKSdil e göre çok daha akademik derinliği olan bir sınav. Bu açıdan bir YKS dil öğrencisi için en az 7-8 net oynatacak kadar fark yaratabilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı Fatih Hoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    YDS sınavı 80 soru için 180 dk verilen bir sınav. Sizin sınavınız YKS dil ise 120 dakikada çözülmesi gereken bir sınav. En bariz fark bu noktada ortaya çıkıyor zaten. Bunun yanında YDS sınavı YKSdil e göre çok daha akademik derinliği olan bir sınav. Bu açıdan bir YKS dil öğrencisi için en az 7-8 net oynatacak kadar fark yaratabilir.

Fatih Hocam,
    YKS Dil (lys5) sınavlarının gittikçe YDS sınavlarına benzediği söyleniyor. YKS Dil'e hazırlanan bizler birçok zaman YDS kitaplarından da çalışıyoruz.
    Gramer, reading, kelime kitapları ve soru bankaları olarak değerlendirirseniz YDS kitaplarından çalışmak bizim için yanıltıcı ve yanlış olur mu?
    Lütfen bu konuda düşüncenizi belirtebilir misiniz?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler