Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Reader at work 1 de bulduğum hata

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Reader at work 1 de bulduğum hata

Istanbuldayken birden bire Tokyo harika diyor hemen öncesinde ise Insanlar evler ve yiyecekler gördüğünü söylüyor Istanbuldan Tokyaya neden birden gecti anlamadim ayrica what did they see in Istanbul diye bir soru var bunun cevabi o halde People houses and food mu olmali (benim yazdigim) yoksa nothing mi olmali?
    https://i.hizliresim.com/vjLlEr.jpg

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    151
    acemice yazılmış bir parça, mantık ve üslup hataları var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Ama bu kitap odtü hocalari tarafından yazilmis bir kitap. Ayrica bir arka sayfada My yerine I yazılmış çok övülen bir kitap bu ama böyle olunca ya değilse şüphesi oluştu içimde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    151
    ben bu kitabı hiç okumadım, incelemedim. bir sayfasına bakarak kitap hakkında yorum yapmam yanlış olur. yukarıda sadece ilgili parçayı yorumladım. belki kitap başlangıç seviyesinden başlayıp seviye ilerleyerek gidiyordur ve bu parça başlangıç kısmındadır, o yüzden dili basit tutmuşlardır -lakin basit demek mantığı zorlayan veya üslubu yerli cümleler kurmak değildir.
    kitabı odtü lü hocaların yazması demek hatasız, mükemmel bir kitap olması demek değildir. türklerin yazdığı pek çok kitapta hatalar mevcuttur, zira ingilizce bizim anadilimiz değil, türkçe geleneğimiz yüzünden bazı yanlış kullanımlarımız oluyor. o yüzden bu tür kitaplarda da hatalar olması imkansız değil. keşke yazımdan sonra anadili ingilizce olan kişilere kontrol ettirilse.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Hocam yksye calisiyorsaniz boyle seylere takilmamanizi oneriyorum. Basit, her kaynakta olabilecek bir hata.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)