Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yabanci dil egitimi olarak hangi üniversite önde?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Yabanci dil egitimi olarak hangi üniversite önde?

En köklü en iyi egitimi veren devlet üniversiteler hangileridir?
    Örnegin ; ilk fransiz/alman/amerikan dil ve edebiyati/mütercim/tercümanlik bölümü acilan üniversiteler gibi...
    Yabanci dil egitimi, okulun dil üzerinde imkanlari vs.. ciddi anlamda memnun kalanlar?
    Ögrenci profili,Hocalar olsun?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Okulum olan Hacettepe Üniversitesi benim cevabım . Yabancı dil bölüm hocaları ve yabancı dil hocaları oldukça iyi , öğrenci profili de aynı şekilde iyi . Bir dilci arkadaşım Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyor ve o da okulundan gayet memnum . Diğer devlet okullarını bilmiyorum ama Hacettepe ve Boğaziçi dışında bu tür okulların fazla olduğunu düşünmüyorum .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Fransızca derseniz tek söylenecek söz; Galatasaray'dır!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bu soru sanki biraz hangi üniversiteye gidersem iyi yabancı dil öğrenirim gibi kulağa geliyor, bu ise sanki yabancı dil öğrenilmiyor da öğretiliyor algısına yol açabilir. Oysa yabancı dili insan kendisi öğrenir, yani sizin yabancı dil öğrenmek için iyi bir sebebiniz yoksa, yabancı dil öğrenmek konusunda kararlı değilseniz, yabancı dil öğrenmek için zaman ve çaba harcamaya hazır değilseniz hiçbir üniversite, kurs veya okul size yabancı dil öğretemez. üstelik okullarda öğretilen yabancı dil eğitiminin büyük kısmı maalesef teorik, oysa dil yaşayan bir varlık ve gerçek hayat tecrübeleri ile teorik bilgileri pekiştirmedikçe hayat dil öğrenmek konusunda zor. öğrendiğiniz dili anadili olarak konuşan kişilerle buluşup, etkileşim içinde olup konuşma anlama pratiği yapmak bunu sağlayan okullar veya kurumlar bulmak en doğrusu, internet üzerinde mesela www.speakmates.com dan bu tip yabancı dil meetup larını bulmanız mümkün olabilir. En azından bu tip yerleri takip etmekte arada yoklamakta fayda var diye düşünüyorum.

5. Beğenme Neverless bu mesajı beğendi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler