Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngilizce Öğreniyorum Fakat !

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

İngilizce Öğreniyorum Fakat !

Merhabalar forumdaki hocalarım ve arkadaşlar, nette bulmuş olduğum eğitim videosu var toplamda 79 bölüm (forum kuralları gereğince setin adını veremiyorum).
    İngilizcenin mantığını biliyorum, kafam şurda karışıyor ben kelime ezberlemeye mi yoğunlaşayım yoksa 79 bölüm tamamını ezberleyip kuralları vs ondan sonra mı kelime ezberleyeyim.

Benim sistemim şu böyle yapıyorum, seti dinliyorum not alıyorum o bölümü baştan aşağı ezberliyorum ezberin haricinde mantığını çözüyorum verilen örnekleri çok iyi ezberliyorum.Örnek cümleler kurmama gerek bir durum varmı, yani şimdi hem sete çalış hem cümleler kur hem kelime ezberle derken baya vaktimi alıyor.
    Benim sistemim sizce doğrumu?

Benim düşüncem setin tamamını bitirip, setteki örnekleri sıkı bir ezber ve mantığını kavramakla birlikte setin tamamı bittikten sonra kelimeler ezberlemek ve cümleler kurmak, set'te zaten herşey detaylıca anlatılıyor.

Beni bu konuda lütfen aydınlatın yanlış düşünüyorsam, değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bir ricam olacak, gramer ve bol örnekli konu anlatımlı kitap önerilerinizi alabilirim, teşekkürler.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)