Toplam 17 sonuçtan 1 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sevincinizi bizimle paylaşır mısınız?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30

Sevincinizi bizimle paylaşır mısınız?

Arkadaşlar, YDS notunuz sizi sevindirdiyse, bunu bizimle paylaşır mısınız? Nasıl çalıştınız, bu defa sevinemeyenlere anlatır mısınız?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    51
    Hocam sevindirmedi ama paylaşayım 73 hem de çalıştığım halde. Geçen yıl 2916 eylülde çalışmadan girip 85 almıştım. 90 üstü almanın formülü ne?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Son iki sınavdanda 73.75 aldım
    Ama hedefim min 75 yani her iki sınavda da 1 er soruyla kaldım
    Sevinsem mi ağlasam mı bilemedim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Şaşırdım bu duruma. Okuma paçası sorularından anlamadığın metin oldu mu bu sınavda? Bir de bu sınavda son 5 sorunun problemli olduğu söyleniyordu. Ondan da kaynaklanmış olabilir 12 puan düşmeniz. BU sınava nasıl çalıştınız bilmiyorum ama benim 90 için önerim çıkmış bütün soruları çözmeniz. Hatta özgün soru da çözün.

Çıkmış bütün soruların linki https://drive.google.com/open?id=0B8...1RQQlkxQlh2Tkk

5. Teşekkür Selin88 bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Sevinin, çünkü 5 kasımda YÖKDİL var. Ondan kesin 85 üstü alırsınız. Yarın başvuruların son günü.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ben sevindim ilk girişimde 91.25 aldığım için.Son 2 ay nerdeyse her gün 1 saat falan çalıştım.Deneme çözmedim işin açığı sadece aldığım irem yayınlarının soru bankasının yüzde 60'ını bitirdim.Kelime bilgim sayesinde bu notu aldığımı düşünüyorum.Oyun falan oynuyosanız ingilizce altyazı açık şekilde oynamanızı tavsiye ediyorum.Aynı şey dizi ve film için de geçerli.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Kelime bilgisi çok önemli yüksek puanlar için. Ben 2004 te 5. kez girdiğim ÜDS sınavında 80 almıştım. 3000 soru çözüp, o sorulardan çıkardığım 9600 kelimeyi ezberlemiştim. "Eballack"ın kelime geliştirme yöntemi doğal bir yöntem. Kesinlikle öneririm.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Barış S. isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İki buçuk sene önce girdiğim YDS ile aynı puanı aldım (93,75). TOEFL'ın aksine YDS'de rahatlıkla full çekilebilir gibi geliyor, ama yanlış yapıp duruyorum. İçimde ukde olacak bu gidişle.
    ...demişim geçen sene. Bu sene şeytanın bacağını kırdım: 100

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Güzel bir haber bu. Bunca yıllık hocayım, bana henüz nasip olmadı. Kutlarım.

11. Teşekkür Barış S. bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı bsdilman isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaşırdım bu duruma. Okuma paçası sorularından anlamadığın metin oldu mu bu sınavda? Bir de bu sınavda son 5 sorunun problemli olduğu söyleniyordu. Ondan da kaynaklanmış olabilir 12 puan düşmeniz. BU sınava nasıl çalıştınız bilmiyorum ama benim 90 için önerim çıkmış bütün soruları çözmeniz. Hatta özgün soru da çözün.

Çıkmış bütün soruların linki https://drive.google.com/open?id=0B8...1RQQlkxQlh2Tkk
    Sayın Dilman, emekliliği yakın öğretim üyesiyim. Salt kendimi yenilemek ve olası bir üst tazminat düzeyi (ne para ama ) olan 96(.25) ve üstü için sınava giriyorum. Yabancı dilde bilimsel dergi editörlüğü yapıyorum. Çıkmış soruları çözüp hatalılara (?) odaklanıyorum ve okuyorum. Son beş sınavda üç adet 95, birer 94 ve 91 (zaman problemli idi) var. Fransızcada da 95, güç bela 96. Yüzlük bilip 3-4 değiştirseniz bu kadar olmaz. Alay eder gibi, özellikle sırayı bozma, metne başlık uydurma ve biraz da araya konacak cümle sorularında birden fazla yanıt olabilecek seçenekler ve ikincil seçeneğin yanıt olması... Siz de işaret etmişsiniz. Hadi bizi geçin, gençlerin emek ve harcamalarına yazık. İkidir kendi kağıdımı görme sürecini kaçırdım (Elinde son iki YDS sınavında az hatalı yanıt pdf'i paylaşan olursa sevinirim). Eğitim felsefesinden zerre kadar nasibini almamış bir anlayış geleneği bu kurumda sürüyor. Bırakın sürekli ulaşsın insanlar, hatalarını öğrensinler, yok! Çuvalla para yatırılsın, yeni soru yaratma bahanesine sığınılsın. ÖSYM şunun bunun eline geçmiş, inanın farketmiyor. O nedenle "sevinci paylaşmak" koyduğu hedefe kısmen şans eseri ulaşmanın ötesine geçemiyordur ( Buradakilere vermekte olduğunuz stratejiler ve olumlu mesajlarınız için teşekkürlerimle. Bu arada Sonbahar 2013, her iki 2014 ve 2015 İlkbahar soru-yanıtlarına ulaşılamıyor, bilginize.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    ...demişim geçen sene. Bu sene şeytanın bacağını kırdım: 100
    Barış kardeşim, yanıt kağıdınızın pdf'i elinize geçtiyse paylaşmanın yolu var mı? Son 5 sınavımda üç adet 95, bir 94 kabak tadı verdi )

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Oskar57 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış kardeşim, yanıt kağıdınızın pdf'i elinize geçtiyse paylaşmanın yolu var mı? Son 5 sınavımda üç adet 95, bir 94 kabak tadı verdi )
    Geçmedi, ama öyle bir şey mümkün müydü ki? ÖSYM'nin sitesinde sorular ve cevapları yayınlanınca kontrol etme fırsatı bulabildim, o kadar.

@quonjam, size özel mesajla cevap veremedim nedense. Buradan vereyim: Hayır, benim soyadım Solmaz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    51
    Alıntı eballack isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sevindim ilk girişimde 91.25 aldığım için.Son 2 ay nerdeyse her gün 1 saat falan çalıştım.Deneme çözmedim işin açığı sadece aldığım irem yayınlarının soru bankasının yüzde 60'ını bitirdim.Kelime bilgim sayesinde bu notu aldığımı düşünüyorum.Oyun falan oynuyosanız ingilizce altyazı açık şekilde oynamanızı tavsiye ediyorum.Aynı şey dizi ve film için de geçerli.
    irem yayınlarının hangi kitabı tam olarak? İngilizce eğitim veren okullardan mı mezunsunuz? Ben paragraflarda çakılıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    İlkbaharda 66.25 almıştım, bu sınavda 82.5 aldım. İlkbaharda hiç çalışmamıştım ama bu kez bi 10 gün kadar günde 1-2 saat kadar çalıştım. Osman Çetin'in Soru bankası kitabı var, arkadaş tavsiyesi ile onu aldım ve genel olarak zayıf olduğumu düşündüğüm konularda soru çözdüm, tahmini 3te 1ini filan çözmüşümdür kitabın. Bir de son bir iki yılın yine zayıf olduğum kısımlardaki sorularına baktım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    @quonjam, hocam yanlış anladınız. Sanırım "yeni üye" olduğum için özel mesaj gönderemiyorum ben.

@Selin88, teşekkür ederim. Benim İngilizcem lise yıllarından beri çok iyiydi. Günlük hayatta da İngilizceyi her gün makale, kitap vs okuyarak; altyazısız dizi, film, video vs izleyerek kullanıyorum. Serbest çevirmenlik yapmışlığım da var. YDS'lere özel bir çalışmam olmadı açıkçası.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Teşekkürler Barış bey
    Geçmedi, ama öyle bir şey mümkün müydü ki? ÖSYM'nin sitesinde sorular ve cevapları yayınlanınca kontrol etme fırsatı bulabildim, o kadar.

@quonjam, size özel mesajla cevap veremedim nedense. Buradan vereyim: Hayır, benim soyadım Solmaz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    İrem yayınlarının Advanced English Tests yds soru bankası olarak geçiyor.Ama paragraf soruları kolay bu kitapta.Cloze test ve grammar sorularını çözmek için alabilirsiniz.Sıradan bir anadolu lisesinden mezunum.İşte paragraf olmazsa olmazı ydsnin bilmiyorum ne yapılabilir ki geliştirmek için.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)