Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2017 yds sonbahar bazı sorular niçin iptal olmadı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

2017 yds sonbahar bazı sorular niçin iptal olmadı?

Değerli arkadaşlar;Kendim 92,5 aldım ama bu 2 sorunun kesinlikle iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum.çünkü orjinal metinde yazılı bir cümle yanlış kabul edilemez.Bunlar;

Yellowstone park sorusu:

Images of distant and unknown places have long inspired explorers and the public too. The photographs made during the Hayden expedition to Yellowstone were an essential reason it was selected as America’s first national park in 1872. Photographer William Henry Jackson captured the public’s imagination and support by confirming the existence of western landmarks previously regarded as glorified myths: the Grand Tetons, Old Faithful, and strange pools of boiling-hot mud. Half a century later photographer Ansel Adams began his long career of delighting the public with luminous pictures of parks that many would never visit.

ve"ALZHEIMER’S DISEASE
    Alzheimer’s disease is the most common cause
    of senile dementia, accounting for about 70 percent of all cases. Although the
    symptoms of dementia have been widely (and inaccurately) viewed by the public
    as a standard part of the aging process for a very long time, Alzheimer’s only
    gained broad recognition as the primary cause of dementia rather recently—the
    Alzheimer’s Association was formed in 1980.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Ösym her nedense hata yaptığını bir türlü kabul etmiyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    bu iki soruya yazılı olarak itiraz ettim gelen cevapta inceleme yapıldığı ve bir sorun tespit edilmediği bildirildi, ösym hata yaptığını kabul etmiyor, bu aşamadan sonra nasıl bir yol izlenebilir?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)