Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yeni Sınav Sistemi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

Yeni Sınav Sistemi?

Merhaba arkadaşlar ben TM çıkışlı birisiyim, İngilizce'me çok güvenen bir insan değilim ancak 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde dil sınavına girmek istiyordum. Malumunuz sınav sistemi olmadık bir vakitte değişti, eski sistemde YGS'nin daha etkili olduğu Japon dili gibi bölümler şu an ne durumda olur acaba? Ben bu kısa sürede ortalama bir şeyler yapıp YGS puanımda iyi şeyler yapıp girmek istiyordum Doğu dillerine, benim gibi olan ya da sorularıma herhangi bir şey açıklaması olan var mı? Yani dilim çok iyi olmazsa artık bu bölümlere YGS sınavı gibi sorular ile tercih yapamaz mıyım ben? Çok endişe ediyorum, kursa yazıldım yeni başlayacak ve ben şu an vazgeçmek için de çok geç kaldım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46
    Eski sistemi araştırırsanız daha net bilgi alırsınız. Yani tek sınav sistemi demek tek bir bölüm için sınava giriyorsunuz demektir. Ya sayısal, ya EA ya dil ya da sözel. Ben eski sistemde girmiştim sınava, puanlar çok uçuktu yani üniversiteye giriş zordu. Ayrıca öyle her bölümden elini kolunu sallayan giremiyordu. EA isen EA dan sayısal isen SAY dan girmek zorundaydın, bu sistem de öyle sanırım. Eski sınav sistemi diye yazın bulursunuz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Ben kendi alanından bölüm seçmiş birisiyim ama yani bölüm değiştirme imkanımız da yok... Bizim gibi bölümünden memnun olmamış öğrenciler de mi giremeyecek? Çok saçma olmaz mı sınava 10 aydan kısa süre kalmışken bu kadar radikal bir değişime gitmek?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46
    Alıntı semachann isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi alanından bölüm seçmiş birisiyim ama yani bölüm değiştirme imkanımız da yok... Bizim gibi bölümünden memnun olmamış öğrenciler de mi giremeyecek? Çok saçma olmaz mı sınava 10 aydan kısa süre kalmışken bu kadar radikal bir değişime gitmek?
    Yani bizim zamanımızda ve öncesinde maalesef seçme imkanın olmuyordu, bu sistem de böyle olmuş yine.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Yeni sistemle alakalı şimdiye kadar yapılmış açıklamalardan bahsettiğiniz konu ile alakalı bir sonuç çıkarmadım ben. Yine alanlar arası sınırlama olmadan bir sistem yapılacağını düşünüyorum ben çünkü eskiye dönüş olursa bu mevcut hükümet için çok olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Mevcut hükümet katsayı adaletsizliği ya da bölümler arası sınırlamaları kaldırmışken böyle bir şeye yeniden dönüş yapmayacaktır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Gittiğim kursta da aynısını söylediler, o halde çalışmaya devam .

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)