Toplam 8 Sayfadan 7. Sayfa BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 8 SonuncuSonuncu
Toplam 145 sonuçtan 121 ile 140 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2017 Sonbahar YDS Muhtemel Cevapları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı delapenta isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gündemde olması gereken iki soru daha var. 49 numaralı sorunun cevapları mesela: b şıkkı diyor ki "ilaç geliştirmenin son yıllarda neden çok pahalı olduğunun nedenlerini açıklamak", d şıkkı diyor ki "okuyucuları klinik testlerde karşılaşılan bazı sorunlar hakkında bilgilendirmek". cevap d şıkkı olarak açıklanmış. parçada her ikisi de var. ancak akademik parçalarda bir mantık, nizam vardır. Yazar paragrafın ilk başında "ilaç üretmek çok pahalı hale geldi ve git gide de artıyor" diyerek paragrafa girmiş. Yani yazar bu parçayı pahalılık için yazmış. Bu pahalılığın "bir" sebebi diyor devamında. Yani ikinci üçüncü sebepleri de olabilir. Ama asıl amaç "pahalılık" halen olduğu yerde duruyor. Cevap "b" de olabilir. Bu parçanın tamamına göre değişir. O yüzden iptallik soru bence.

Tabi bir parçanın tamamını sınavda göremediğimizden, zannettik ki ana tema pahalılık, dolayısıyla başlığı da "expense" olanı seçtik (50nci soru). Lakin, yazının orijinaline baktığımızda, yazarın acemi, başlık konu bütünlüğünü sağlayamayan biri olduğunu gördük Tabi adam nerden bilsin yaklaşık 200 bin Türk günün birinde bu yazıyla ilgili konuşacak. Sonuç olarak kalitesiz bir yazı, bundan zorlamayla türetilen kalitesiz bir soru..O yüzden ikinci iptallik soru da bu bence..
    49.soru için dediklerinize tamamen katılıyorum..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    Umarım sonuç alabilirsiniz. Netleşince durumu ( gerçi osm den de değişim olursa haberimiz olur ama) buradan bildirirseniz sevinirim.

www.lexwall.com Bağlamsal YDS-YÖKDİL Sözlüğü

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı dedereset isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşluktan sonra gelen "In other words" ifadesi, boşluğa gelecek cümlenin bu ifadede yer alan cümleyi destekler nitelikte olması gerektiğini göstermektedir.

Boşluktan sonra, "televizyon izlemelerine şiddetli bir sınırlama getirilen cocuklar, daha agresif/salgırgan olabilirler..." şeklinde başlayan bir olumsuz cümle var.

A) Bu seçenek, Aşırı sınırlandırmaların olumsuz sonuçlar doğuracağına dair kanıtların olduğunu anlatan bir cümle içermektedir. Boşluktan sonraki olumsuz durumu destekler bir cümle olmaktadır.

B) Bu seçenekte, "Televizyona erişimi sınırlı olan çocukların televizyondaki şeylerin gerçek olduğuna inanmaları çok düşük ihtimal" diyerek boşluktan sonraki cümleyi destekleyemeyen bir ifade oluşturulmuş.

C) Bu cümle, olumlu bir ifade içerdiği ve anlam testi ile de boşluktan sonraki cümleyi desteklemediğinden boşluğa gelmesi uygun değildir.

D) Bu seçenekte, Sınırlandırma alan çocuklar, çeşitli televizyon programlarını hızlıca daha iyi anlayabiliyor diyerek olumsuz bir ifadeyi desteklemeyen olumlu bir ifade belirtilmiştir.

E) Bu seçenekte, Televizyon izlemenin etkileri ile ilgili çoğu çalışmanın ebeveynleri televizyon kullanımında daha bilgili olan çocuklara odaklandığı söylenerek hem olumlu bir durum belirtilmiş hem de çocukların saldırganlığı ile alakasız bir konu hakkında bilgi verilmiştir.

Soruda A,B seçenekleri arasında kalınılmış olabilir.

B seçeneği ile boşluktan önceki cümle, tamamlanılmaya çalışılmış, ancak yaklaşım noktalarındaki(dış dünya ve televizyonda görülen şeyler..) farklılığın mevcut olmasından ve boşluktan sonraki cümle ile uyumsuzluk tam olarak giderilemediğinde B seçeneği doğru seçenek değildir..
    Net A cevap

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Iyi günler. 49. soru için size tamamen katılıyorum. Siz itiraz ettiniz mi 49. ve 50.soru?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    İyi günler. Ben açıkçası 49.sorunun kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum. Hatta 4 soru için itiraz edecektim. Hatta açıklamalarini da içeren metinlerini de oluşturdum. Ancak çarşamba günü itiraz süresi tamamlandığında için itiraz edemedim. Sizler hangi sorulara itiraz ettiniz yazarsanız sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Soru kökündeki imperative'in tam karşılığı extremely important'tir
    Eğer imperative yerine urgent kullansaydi ösym karşılığı immediately olabilirdi.
    Ayrıca soruda,
    İt is imperative that women start modifying their risk factors karşılığında,
    C seçeneğinde,
    İt is extremely important for women to begin changing their risk factor gibi bir yanıt varken

Ösym Cevap D diyeceksin

Bu düpedüz emek hırsızlığıdır

7. Beğenme sfalcon bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Bu soru yüzünden 90 tehlikede malesef

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    arkadaşlar, sınav soru ve cevaplarının tamamını indirenler mail adresime gönderebilir mi? teşekkürler. ibrahim_eren_2005@hotmail.com

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16

2017 sonbahar yds tüm sorular

Alıntı orhanakrep isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, sınav soru ve cevaplarının tamamını indirenler mail adresime gönderebilir mi? teşekkürler. ibrahim_eren_2005@hotmail.com
    Merhaba arkadaşlar,
    ekran fotoğraflama ile soruları elde eden varsa email adresime gönderirseniz müteşşekir olurum.
    kecili@gmail.com

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Sorulara itiraz eden arkadaşlar bir netice alabildiler mi acaba ?

paragraflarda İlaç geliştirme ile ilgili 49 ve 50 nci soru
    akışı bozan cümlede, senile dementhia ve erie lake,
    cümle tamamlamada, internette bırakılan iz ile ilgili çift doğru cevaplı soru,

Başka sorularda da yanlış kurgu ve düşünce yapıları vardı, ama bunlar açıkça sorunluydu.
    Sonuç alabilen varsa ve bilgi verebilirse çok iyi olacak.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Evet arkadaşlar. İtiraz edilen sorulara ilişkin herhangi bir gelişme var mı? Ösym bence insanların itirazlarını dikkate almalı ve hakkımızı vermeli...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Arkadaşlar itirazla ilgili bir gelişme yok, herhangi bir belge henüz ulaşmadı. Gelişmeleri burdan paylaşacağım.

14. Beğenme selectra bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    53
    Alıntı eballack isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    On the contrary cevabı mantıksız değil de sanki for instance da uyuyor oraya.Tamam resimle şunla bunu anlatmış bir karşılaştırma da söz konusu cümleye for instance'la da başlayınca bir nevi karşılaştırma yapılmış olunmuyor mu ? Sanırım ben bu soru üzerine gereğinden çok düşündüm bazen yüzeysel olarak geçip işaretlemek gerekiyor.
    Orijinal metinde "by contrast" varmış; bunun yerine "on the contrary" koymuşlar. Bilmiyorlar ki bunlar çok çok farklı şeyler.

16. Beğenme eballack bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    İtiraz sonucunu bilmiyorum ama sınav sonucu iyi. 8 den fazla çıkmamış yanlışlarım. Umarım herkes beklediği güzel sonuçları almıştır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    İtiraziniz neticesi cevap değişse yada iptal edilmiş olsaydı bunu bugün ilan etmeliydiler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Zortor kardeş bi cevap gelmedimi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Arkadaşlar;
    2017-yds sonbahar dönemi sınav kitapçığı ve optik cevap anahtarı görüntüleme ne zaman açılacak acaba ?
    Birkaç tane kritik yanlış olması muhtemel soru vardı, bunları nasıl işaretlemişiz bir görebilsek...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    sonuçlar açıklandı ama ösym’den hiçbir cevap gelmedi arkadaşlar. iadeli taahhütlü göndermiştim telefonla bilgi almaya çalışacağın. muhtemelen postada bir sorun oldu. ösym cevap göndermiştir diye düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    arkadaşlar telefonla görüştüm inceleme bitmemiş, "sonuçlar açıklandı nasıl bitmedi?" dedim. Sonuca göre gerekli düzenleme yapılacakmış ama bence direk reddedecekler pek umudum kalmadı, benim bildiğim ösym o kadar adaya puan düzenlemesiyle uğraşmaz bir kişiyi reddetmek daha kolay. mahkemeye gidebiliyor muyuz sonuca göre bilgisi olan var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Evet arkadaşlar cevap geldi, "... söz konusu soru, alan uzmanları ve akademisyenler tarafından incelenmiş olup herhangi bir sorun tespit edilmemiştir." Şu aşamadan sonra yapılacak başka bir şey var mı?

Toplam 8 Sayfadan 7. Sayfa BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 8 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)