Toplam 8 Sayfadan 8. Sayfa BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8
Toplam 145 sonuçtan 141 ile 145 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2017 Sonbahar YDS Muhtemel Cevapları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Bu sınavdan 91.75 alan bir hoca olarak söylüyorum..Bu demek oluyorki.....Türkiyede "alan uzmanları ve akademisyenler" liyakatle seçilmiyor..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Alıntı zortor isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar cevap geldi, "... söz konusu soru, alan uzmanları ve akademisyenler tarafından incelenmiş olup herhangi bir sorun tespit edilmemiştir." Şu aşamadan sonra yapılacak başka bir şey var mı?
    Bir bardak su içebilirsin, gelen cevaba gelince, cevap vermiş olmak için verilen bir cevap, tamamen hikaye, kimsenin itiraza baktığı incelediği falan yok, matbu yazıyı yapıştır gitsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Bir Brezilyalının blogundan sınav sorusu alınır mı? İngilizler Amerikalılar öldü mü?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Alıntı senemc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    [FONT="]Ben de domatesli soruyu buldum.

"Tomatoes are so widely consumed that they represent a vehicle to introduce beneficial properties to those who can’t afford, or don’t have access to, expensive, seasonal berries."

kaynak: [/FONT]
    http://stravaganzastravaganza.blogspot.com.tr/2014/08/the-future-of-food.html?q=why+crickets

Ve ben bu soruyu yanlış yaptım, dün bahsettiğim "infinitive kulağımı tırmaladı" o yüzden onu seçmedim dediğim soru buydu.
    Bir brezilyalının yazdığı bir metinden soru yapılır mı? Ameikalılar veya İngilzler öldü mü?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Alıntı senemc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    [FONT="]Ben de domatesli soruyu buldum.

"Tomatoes are so widely consumed that they represent a vehicle to introduce beneficial properties to those who can’t afford, or don’t have access to, expensive, seasonal berries."

kaynak: [/FONT]
    http://stravaganzastravaganza.blogspot.com.tr/2014/08/the-future-of-food.html?q=why+crickets

Ve ben bu soruyu yanlış yaptım, dün bahsettiğim "infinitive kulağımı tırmaladı" o yüzden onu seçmedim dediğim soru buydu.
    Çözüm: Bu şekilde bir fiili kısaltılmış sorulardan herkes çekinir. Ancak çok sıklıkla ya gerund ya da infinitive doğru olur. Buna göre B veya D şıkları doğru olabilir. Bundan sonra ikinci boşluğa gelecek fiile odaklanılırsak çözüm kolaydır. Who/which/that, sıfat cümlelerinin başında kullanılan sözcüklerdir. Sıfat cümleleri varlıklar hakkında genellikle genel geçer bilgiler verir, onları tanımlarlar. O nedenle içlerinde 2020, 1980, ago gibi zaman bildiren bir sözcük yoksa fiilleri çok sıklıkla V1 olur. Bu durumda D doğru olmaktadır. Buna göre domates çok yaygın tükeliyormuş. İçindeki yararlı besin maddelerini pahalı böğürtlenlerden alamayanlara sunmak için bir araç görevi görüyorlarmış. Buradaki infinitif yapı, so as to, in order to ile eş anlamlı olan “to”dur.
    Cevap: D

Toplam 8 Sayfadan 8. Sayfa BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)