Toplam 8 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 142 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2017 Sonbahar YDS Muhtemel Cevapları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı delapenta isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 8-because olan soru neydi?
    evde yapılan gıdalar ile hazır gıdanın karşılaştırılması. ev yapımı gıdalar daha güzeldi çünkü taze toplanıyordu vs..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı gecitkale isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese geçmiş olsun. bu sınavdan 90ı geçmek için ümitliydim ama eğer paylaşılan yanıtların hepsi doğru ise 90ı geçemeyeceğim.

yanıtlarla ilgili tereddütlerimi de paylaşayım:

yanıtı may complain olan soruyu ben used to complain yapmıştım. böyle düşünen başka var mı?

yanıtı although money is a topic... şeklinde verilen soruya ben no matter ile başlayan şıkkı yanıt olarak verdim. bana göre orada şu deniyordu: internette kişisel verilerinizi paylaşsanız da paylaşmasanız da yaptığınız paylaşımlar ekonomik durumunuzu/yaklaşımınızı açığa çıkarıyor. money is a topic olan şıkkı bağdaştıramadım.

NIR sistemi ile ilgili best title sorusunda yanıt olarak "seeing inside things through NIR" olarak verilmiş ancak paragraf çok daha farklı bir yerden başlıyor. bilgiye erişim ve bir arama motorundan neleri öğrenip öğrenemeyeceğimiz konusu işlenmiş. sonrasında da NIR sisteminin detayına girilmiş.

amerika'daki göller ile ilgili soruda bence anlamı bozan cümle ilk cümleydi. ilk cümlede okyanus kaynaklı hava hareketleri ile kutup soğuğunun karşılaşmasının fırtınalara neden olduğu söyleniyor ancak sonrasında daha spesifik bir konuya giriliyor. her ne kadar rüzgâra değinilse de bir daha fırtınadan hiç bahsedilmiyor.

yanıtlarımın kesinlikle doğru olduğunu iddia etmiyorum elbette.

herkese başarılar...
    Tamamen katılıyorum. Aynı şekilde düşünüp aynı şıkları işaretlemişiz.
    Hocalarımızın belki farklı bir yaklaşımı vardır. Bekleyip görelim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı Auyalcin@yandex isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar distribution kelime sorusu nasıldı bi türlü hatirlayamadim
    Eğer gübre olmasaydı dünyadaki yiyecekler eşit DAĞITIMLA bile yeterli olmazdı. gibi bir şeydi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    May complainle ilgili soruyu detaylı hatırlamıyorum ama used to'yu şu nedenle eledim. Artık complain etmediklerine dair bir ipucu aradım ve bulamadım.

Although money is a topic sorusunu ben de sizin gibi yaptım. "Para her ne kadar toplum içinde konuşmaktan kaçındığımız bir konu olsa da sosyal medyada yaptığımız paylaşımlar ekonomik durumunuzla ilgili izler bırakıyor" cümlesi bana mantıklı gelmedi. Bu nedenle ben de sizin gibi "İnternette kişisel bilgilerinizi ortaya çıkarsanız da çıkarmasanız da sosyal medyada yaptığınız paylaşımlar ekonomik durumunuzla ilgili izler bırakıyor" cümlesini daha mantıklı buldum.

NIR sistemi ile ilgili başlık sorusuna gelince ben de herkes gibi "Seeing inside things through NIR" olarak seçtim. Çünkü önceki sınavlarda bu başlık bulma meselesiyle ilgili olarak şu deneyimi edindim. Adamlar uzun bir makaleden sadece bir paragrafı alıp başlığını soruyorlar. Almak istedikleri cevap da uzun makalenin cevabı. Eski bir sınavda meşhur telegraf ve almanlar sorusu vardı. O tecrübeden sonra bu mantıkla düşünmeye başladığım için herkesin seçtiği seçeneği seçtim. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse paragrafın bu kadarı bile bu seçeneği işaret ediyordu.

Amerikadaki göller, fırtına vs içeren soruda da ilk cümlede iki şeyin karşılaşmasından fırtına için mükemmel şartların doğduğundan bahsedip sonraki cümlelerde göllere geçip ordan devam etti. Ben de sizin gibi düşündüm. Hatta hala öyle düşünüyorum. Ancak alıntı yapılan paragrafı bir sitede gördüm. Malesef akışı bozuyor dediğimiz cümle paragrafta var.

Umarım sorular bir an önce açıklanır.

herkese geçmiş olsun. bu sınavdan 90ı geçmek için ümitliydim ama eğer paylaşılan yanıtların hepsi doğru ise 90ı geçemeyeceğim.

yanıtlarla ilgili tereddütlerimi de paylaşayım:

yanıtı may complain olan soruyu ben used to complain yapmıştım. böyle düşünen başka var mı?

yanıtı although money is a topic... şeklinde verilen soruya ben no matter ile başlayan şıkkı yanıt olarak verdim. bana göre orada şu deniyordu: internette kişisel verilerinizi paylaşsanız da paylaşmasanız da yaptığınız paylaşımlar ekonomik durumunuzu/yaklaşımınızı açığa çıkarıyor. money is a topic olan şıkkı bağdaştıramadım.

NIR sistemi ile ilgili best title sorusunda yanıt olarak "seeing inside things through NIR" olarak verilmiş ancak paragraf çok daha farklı bir yerden başlıyor. bilgiye erişim ve bir arama motorundan neleri öğrenip öğrenemeyeceğimiz konusu işlenmiş. sonrasında da NIR sisteminin detayına girilmiş.

amerika'daki göller ile ilgili soruda bence anlamı bozan cümle ilk cümleydi. ilk cümlede okyanus kaynaklı hava hareketleri ile kutup soğuğunun karşılaşmasının fırtınalara neden olduğu söyleniyor ancak sonrasında daha spesifik bir konuya giriliyor. her ne kadar rüzgâra değinilse de bir daha fırtınadan hiç bahsedilmiyor.

yanıtlarımın kesinlikle doğru olduğunu iddia etmiyorum elbette.

herkese başarılar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    the first .... to suggest/began sorusunun cümlesini hatırlayan var mı? Bu soruyla ilgili hafızamda hiçbir şey kalmamış.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    51
    kelime sorusu neden draw?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı Selin88 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    kelime sorusu neden draw?
    Ben de brought about yaptım sanırım o soruyu. Ama soru cümlesini hatırlamıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Tesekkurler
    evde yapılan gıdalar ile hazır gıdanın karşılaştırılması. ev yapımı gıdalar daha güzeldi çünkü taze toplanıyordu vs..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Fosillerin hayvan artigi oldugu dusunulurdu. Ancak 18 inci yuzyilla birlikte yasama dair bircok ipucu barindirdigi kabul edilmeye baslandi. gibi birseydi. Ancak ben suggesting / had begun yaptim. Tereddutte kaldigim 2 sorundan biriydi. O yuzden cok dusundugum icin iyi hatirliyorum

Alıntı elkmuh isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    the first .... to suggest/began sorusunun cümlesini hatırlayan var mı? Bu soruyla ilgili hafızamda hiçbir şey kalmamış.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Teşekkür ederim. Şimdi hatırladım. Ben de had begun yaptım.

Fosillerin hayvan artigi oldugu dusunulurdu. Ancak 18 inci yuzyilla birlikte yasama dair bircok ipucu barindirdigi kabul edilmeye baslandi. gibi birseydi. Ancak ben suggesting / had begun yaptim. Tereddutte kaldigim 2 sorundan biriydi. O yuzden cok dusundugum icin iyi hatirliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı ankaradil isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar geliyor arkadaşlar, durumunuz nasıl?

https://blog.ankaradil.com/17-eylul-...lasi-cevaplar/
    Merhaba, yayımlamış olduğunuz cevaplarda Beatles'ın popüler olması ile ilgili olan Close Test sorusunda cevabı "They grew immensely popular,...." şeklinde belirtmişsiniz. "Grow steadily" çok sık kullanılan bir kalıptır, muhtemelen bu sorunun cevabı da "immensely" değil, "steadily"dir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    ben de suggesting yaptım onu. sağ taraf began daha mantıklı idi ama ilk boşluk infinitive kulak tırmalıyordu. ama bütün hocalar maalesef to suggest diye vermiş cevabı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı cadovano isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, yayımlamış olduğunuz cevaplarda Beatles'ın popüler olması ile ilgili olan Close Test sorusunda cevabı "They grew immensely popular,...." şeklinde belirtmişsiniz. "Grow steadily" çok sık kullanılan bir kalıptır, muhtemelen bu sorunun cevabı da "immensely" değil, "steadily"dir.
    steadily istikrarlı bir şekilde anlamı taşıyor bildiğim kadarıyla. Ama sanırım bahsedilen soruda 1960larda insanların büyük gelirlere sahip olduğundan ve Beatles'in popularitesinin çok büyüdüğünden bahsedilmişti. immensely daha bir uygundu sanki. Ama arama motoruna yazınca ikisi için de sonuçlar çıkıyor.

14. Teşekkür cadovano bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı senemc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de suggesting yaptım onu. sağ taraf began daha mantıklı idi ama ilk boşluk infinitive kulak tırmalıyordu. ama bütün hocalar maalesef to suggest diye vermiş cevabı
    eğer cümlede the first varsa (ki ben hatırlamıyorum) to suggest olması gerekiyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    eğer cümlede the first varsa (ki ben hatırlamıyorum) to suggest olması gerekiyor.
    ben de hatırlamıyorum. the first vardıysa nası kaçırdık o soruyu ya baya da düşündüm üzerinde.

saçma sapan yerlerden soru kaçırmışım. title sorularından da 2si yanlış benim ki genelde kolay sorular oluyor onlar :/

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Ben de brought about yaptım sanırım o soruyu. Ama soru cümlesini hatırlamıyorum.
    evet hatırlayan varsa paylasabilirmi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    While there is high prevalence of anorexia nervosa among teenagers, the illness can develop at any stage of life.
    Cümle tamamlama sorusunun hangi tarafı verilmişti, hangi tarafı isteniyordu ? karıştırdım da

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı basarax isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hatırlayan varsa paylasabilirmi
    Kolomb güneye inerken hem yeni ilerlemeleri hem de geçmişten gelen birikimi kullandı" gibi birşeydi Türkçesi.. bring about ikinci kısma "and"den sonra gelen o geçmiş birikim ifadesine uymuyordu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı sfalcon isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    While there is high prevalence of anorexia nervosa among teenagers, the illness can develop at any stage of life.
    Cümle tamamlama sorusunun hangi tarafı verilmişti, hangi tarafı isteniyordu ? karıştırdım da
    ..............................., the illness can present itself at any stage of life.

Doğru cevap şıkkında (While there is certainly a prevalence in teenagers) bulunmaktaydı hatırladığım kadarıyla.

21. Teşekkür sfalcon bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    On the contrary cevabının cümlesini az buçuk da olsa hatırlayan var mı acaba? mimarlığın özü falan bir şeyler diyordu ama orada yukarıdakilere contrary ne vardı tam olarak? galiba ben başka bir şey işaretledim o soruyu. ya da şu an kafam karıştı (:

Toplam 8 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)