Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngilizce öğretmenliği dersleri hakkında

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

İngilizce öğretmenliği dersleri hakkında

Arkadaşlar merhaba benim merak ettiğim dersler 3.sınıf dersleri. Dersler hakkında açıklamalar her ne kadar okul sitesinde yapılsa da daha önce bu dersleri alan arkadaşlardan bilgi almak daha faydalı oluyor.
    Şimdi İngilizce öğretmenliği 3.sınıfta "Drama" ve "Literature and language teaching 1" derslerinde ne gibi zorluklar karşıma çıkabilir ne gibi konular işleriz ve projeler hazırlarız genel olarak kendi deneyimlerinizle anlatırsanız çok sevinirim. Bu arada her iki derse giren hoca aynı ve Çinli biraz disiplinli ve çooook konuşan karşılıklı konuşmayı da çok seven birisi bu durum ders içersinde olumsuzluk gösterir mi ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Üniversiteye göre bu değişkenlik gösterebilir fakat İstanbul Üniversitesi için konuşacak olursam Edebiyat ve Dil öğretimi edebiyata ilgisi olmayan insan için zordur, biraz fazla çaba gerektirebilir. Drama ise dramanın tarihsel gelişimi odaklı bir bilgi dersi olarak verildi bize fakat Marmara Üniversitesinde canlandırmalar yapılarak daha uygulama odaklı geçtiğini duydum. Dediğim gibi her üniversitede bu farklılık gösterebilir. Hocanızın konuşkan olması bu dersler kapsamından sizden hazırlıklı gelmenizi istemesini gerektirir diye düşünüyorum. Yüksek ihtimal edebiyat ve dil öğretimi için okumanız gereken romanlar veyahut kısa hikayeler olacaktır ,bunları okuyarak derse gitmekte büyük fayda var. Benim aktarabileceklerim şimdilik bu kadar. İyilikle kalın.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler