Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Boğaziçi öğretmenlik yazanlar baksın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Boğaziçi öğretmenlik yazanlar baksın

Bana lütfen birisi mantıklı bir açıklama yapsın,sıralaması 2000in altında olup öğretmenlik yazıyor neden yani zannetmiyorum orayı yazan herkesin öğretmen olmak istdeğini sonuçta en düşük üniversitede olan birisiyle sonu kpss de bitecek ve belki en kötü ünide okuyan kişi atanabilecek bu atanamayacak o zaaman o kadar çalışmaya ne gerek vardı ne diye burayı okudum diye düşünmezmi bana birisi mantıklı bir açıklama yaparsa sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    1130 sıralamayla Boğaziçi İngilizce öğretmenliğine girdim. Tabii ki mantıklı açıklama yaparım. Türkiye'deki yaygın inanışın aksine Boğaziçi, ODTÜ gibi üniversitelerde öğretmenlik okuyanların çoğu KPSS'ye girip kapağı devlete atmak istemiyor. Buradan mezunların çoğu özel sektörde çok iyi şartlarda çalışıp özel dersle dikkate değer bir gelir sağlıyorlar. Ya da üniversitelerin okutmanlık kadrolarını dolduruyorlar. Benim de dahil olduğum diğer bir kısım da akademik kariyer yapıp uygulamalı dilbilim, dil öğretimi ve edinimi, iki dillilik ve teknolojinin eğitimde uygulanması gibi çok fazla alanda araştırma ortaya koymak istiyor. Bu alanda özellikle ülkemizde akademisyen açığı var. Devlette öğretmenlik yapanlar gerçekten çok azınlıktadır. Onlar da öğretmenliği kutsal bir görev olarak gördüğünden kendi isteğiyle tercih etmiştir. Bazı mezunlar yurt dışında yüksek lisansa kolaylıkla kabul alıyor, veya yurt dışında çeşitli ülkelerde İngilizce dil eğitimi verebiliyor. Boğaziçi İngilizce öğretmenliği mezunu olup öğretmenlik yapmayabilirsiniz bile. Şirket yöneticiliğinden reklamcılık ve pazarlamaya kadar her alanda özel sektörde tutunabilirsiniz. Benim şahsi fikrim devlette öğretmen olmak için herhangi bir üniversitede okunabilir. Fakat amacınız bundan çok daha fazlaysa iyi üniversiteler her türlü kapıyı açar.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)