Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Intermediate seviyesini geliştirmek için öneriler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Intermediate seviyesini geliştirmek için öneriler

Merhabalar.Tam olarak kesin emin olmasam da int seviyesinde olduğumu düşünüyorum.Yaklaşık 2 haftadır ingilizceye evde kendim sıkı çalışmaya tekrar başladım.

Aslında açacak yer bulamadığım için yds bölümüne açtım konuyu.YDS'ye yönelik değil de genel yani ilerde yurtdışında yaşamak için vs.ingilizce düşünüyorum.Ondan dolayı ydsye yönelik kitapları pek tercih etmedim.Şu an için yapmam gerekenleri ve kitap önerilerine açığım.

Grammar in use mavi kapaklı olanı bitirdim grammer olarak.Bundan sonra advanced grammar in use'a geçeyim mi yoksa başka kitap önerir misiniz ? ELS worksheets vs.

Kelime eksiğim gramer'e biraz daha fazla olduğum için çalışmam gerektiğini düşünüyorum.Elimde reading olarak Reader at work var.Kelime olarak da 4000 essential words 1-6 var.Bu kitaplar yeterli midir yoksa başka kitap önerir misiniz ?

Hannibal ve Friends'i de ingilizce altyazılı izlemeyi düşünüyorum.

Dediğim gibi her türlü tavsiyeye açığım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Öncelikle , dil kursuna gidebiliyorsanız bir dil kursuna yazılın bu sizin hem konuşmanızın hem dinlemenizim gelişmesi açısından sizin için daha iyi olucakdır .ingilizce videolar izleyebilir seviyenize göre hikaye kitapları okuyabilir ingilizce konuşma app leri kullanarak hem writting nizi geliştirir hem öğrendiniz kuralları pekiştirmek icin fırsat edinirsiniz . Friends orta seviyeye göre bir dizi. Müzik dinlemeyi seviyorsanız , lyrics yazılı olanları youtube üzerinden dinleyin hem sözleri okuyun hem beraber söyleyin ki telafuzunuz da gelişir. Benim aklıma gelen bunlar. Son olarak doğru telafuzu öğreten uygulama var onu kullanarak telafuzunuz geliştirirsiniz hemde bilmediğiniz kelimeleri öğrenirsiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı doglover894 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle , dil kursuna gidebiliyorsanız bir dil kursuna yazılın bu sizin hem konuşmanızın hem dinlemenizim gelişmesi açısından sizin için daha iyi olucakdır .ingilizce videolar izleyebilir seviyenize göre hikaye kitapları okuyabilir ingilizce konuşma app leri kullanarak hem writting nizi geliştirir hem öğrendiniz kuralları pekiştirmek icin fırsat edinirsiniz . Friends orta seviyeye göre bir dizi. Müzik dinlemeyi seviyorsanız , lyrics yazılı olanları youtube üzerinden dinleyin hem sözleri okuyun hem beraber söyleyin ki telafuzunuz da gelişir. Benim aklıma gelen bunlar. Son olarak doğru telafuzu öğreten uygulama var onu kullanarak telafuzunuz geliştirirsiniz hemde bilmediğiniz kelimeleri öğrenirsiniz
    Cevabınız için teşekkür ederim.Maalesef okuldaki ders takvim yoğunluğu nedeniyle gelecek yaza kadar kendim çalışmak zorunda olacağım.

Ek olarak kitap öneriniz var mı veya tavsiye edebileceğiniz çalışma programı vs.Örneğin şu kitaptan grammer ve vocabulary ardından şu kitaba geç gibi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Naçizane görüşlerimi belirteyim. Belki birileri faydalanır.

YDS veya diğer dil sınavlarına hazırlanmak ve ingilizce yazıları okuyabilmenin en kısa yolu bence şu kaynaklardır;

Seviye 30-40 gibi ise grammar in use (mavi). Eğer 40-55 arası ise direkt Cesur Hoca'ya başlayabilirsiniz.
    Cesur Öztürk kitapları; önce fundamental sonra building skills

böylece gramer halledilir. Sonrasında

reader at work 1 ve 2
    more to read
    passage work
    üyeliği ile gelmiş geçmiş belli dil sınavlarında çıkmış sorular çözülecek, paragraflar ve cümle yapıları irdelenecek, kelimeler deftere kaydedilecek, çeviri çalışması yapılacak.
    seviyenize göre giderek artan zorluklarda hikayeler

sonrasında ilgili olduğunuz alanlardan başlanarak internetteki ingilizce kaynaklardan bol bol okuma yapılacak. Az ya da çok bu işe bir gün bile ara verilmeden.

böylece en azından okuma-anlama bağlamında işi çözersiniz. Günde ortalama 3-4 saat verimli bir şekilde bu işe kendisini vakfeden kişi için 6 ayda biter.

Bence şunu anlamak lazımdır ki beyin şımarık bir çocuk gibi dil öğrenimine karşı koyar. Çünkü dil beynin her şeyidir. Beyin rüyayı bile dil üzerinden yürütür. Bunun için sürekli unutur, karıştırır, bıkar ve bunalır. Bunu aşabilmek için iyi bir motivasyon ve/veya sürekli maruziyet gerekir. Dil öğrenimini sürekli hale getirip beyni hedef dile maruz bırakmak gerekir. Kaçacak yeri kalmayınca beyin anlamaya çalışır ve öğrenip uzun süreli hafızaya alır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Teşekkür ederim yorumunuz için.Peki gramer kitaplarını hangi sıralama şeklinde gitmem konusunda tavsiye verebilir misiniz yani ?

English grammar in use'u bitirdikten sonra advanced olan yeşil kapaklısına mı geçeyim yoksa Cesur Öztürk kitaplarına veya ELS-azar gibi başka bir kaynağa mı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Telefonunda bulunmasını önereceğim app'ler:
    - Tureng
    - Duolingo
    - Memrise
    - Cambly
    - Voscreen

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Selamlar,
    https://preply.com/tr/ deneyebilirsin. Online native speaker lar ile özel ders yapabildiğin bir platform. Ben çok faydasını gördüm.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    http://mv-academy.com/ sitesini önerebilirim, yabancı öğretmenlerle 25dk Skype üzerinden özel ders işleniyor. Sürekli seni konuşturmaya çalışıyor öğretmenler, her ders yeni bir şey öğreniyorsun üstelik İngilizce konuşarak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Geç kaldığım için kusura bakmayın. Ben yeşil kapaklısıyla ilgilenmez, direkt Cesur Hoca'nın kitaplarına devam ederdim.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)