Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Bu yolda tek başınayım. Destek ve Tavsıye Lutfen

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Bu yolda tek başınayım. Destek ve Tavsıye Lutfen

Merhabalar dil forum ailesi oncelikle kısaca kendımden bahsedıp bu yolda neden tek basına oldugumu soyleyeyım.. Ben umıt son sınıf ogrencısıyım sayısal çıkıslıyım 11.ci sınıfı sayısal okudum lakin çok sıkıntılı gectıgı ıcın ve ozel nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım son sınıf ogrencısı oldum ve dil bolumunden sınava gırmeye karar verdım okulumda dıl bolumu benim senemde kapatılacak mecburen açık lıseye gecmek zorunda kaldım ve ayrıyetende yeterlı gelırımız olmadıgı ıcın herhangı bır dıl kursuna da gıdemıyorum bu yuzden bu sınavı tek basına evde çalısarak kazanmam gerek kendımce atılgan bırıyım ders calısmayı da seven bırsııyım ıngılızce kelıme haznem de iyi gramer bilgim 0 ve onumde 9 ay var elimde pek fazla kaynak yok tum yardımlarınızı tavsıyelerınıızı beklıyorum..(kullanmadıgınız kıtap varsa gonderırsenızz cok makbule gecer arkadaslar) ıyı forumlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    internetten büyük kaynak yok otur kelime ezberle grammer başlıklarını yaz çalış

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Kutuphaneye git duzenli olarak, orada grammer kitaplari test kitaplari bulabilecegin gibi sinava calisanlari da bulabilirsin. Once test cozerek eksikliklerini bul sonra ilgili alanlarla ilgili kitaplardan veya internetten arama yap. Forumda da sorabilirsin. Onceden acilmis konulara bak, bir cok kaynak ve oneri bulabilirsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    9 ayda 9 kere kazanırsın sen o sınavı. azmin yazdıklarından belli oluyor. Bu abinden sana 3 tavsiye var, kendi yaşadıklarından çıkardıkları işte. Kesinlikle okuma yapmayı bırakma. LYS-5 dediğimiz sınav sadece ve sadece okuma ve grammer'i ölçer. Okumak da bunun %80'idir. Kitap oku, gazete oku, bol bol paragraf sorusu çöz. Zihnini hızlandırmak için kısa çeviriler yap. ikinci tavsiyem sakın ha sakın denemelerden istediğin sonucu alamadığında ümitsizliğe kapılma. Ben yapabildiğim en yüksek neti sınavda yapmıştım. Sen çalışmana devam et. Son olarak da disiplinini sağlam tut. Bugün 2 saat daha uyuyayım sonra başlarım çalışmaya dediğin gün kaybetmeye daha da yaklaşırsın. Bol bol oku, bol bol çalışma ve bol emek.

5. Teşekkür Galatasarayy bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Galatasarayy bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme Galatasarayy bu mesajı beğenmedi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)