Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği

Okuyan veya yeni mezun arkadaşlar hazırlık sınavı atlama ve okulla ilgili önceden bilinmesi gereken diğer şeyler hakkında paylaşımda bulunabilir mi acaba?

Hazırlık okunmalı mi yoksa 1.sınıftan başlamak daha mı mantıklı? 1 yılı çöpe atmak istemem. Not: Yaş:30 + part time veya gece vardiyalı bir yerde çalışmayı düşünüyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Okul hakkında fikrim yok ama benim de yaş 27 ve geçen sene ingilizce öğretmenliği okumaya başladım hazırlık sınıfını yds puanımla direkt geçtim. Yaş 30+ olunca bir sene önemli bence 1. sınıftan başlayın. Liseden yeni mezun olmuş olsanız kesinlikle okuyun derdim ama

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    İngilizce Öğretmenliği değil Almanca Öğretmenliği bitirdim Marmara'da. Uzun yıllık öğrencilik hayatım oldu. 30+ da mezun oldum yani bu sene. Bence okurken parttime çalışmasanız daha iyi. Söylemesi kolay diyebilirsiniz ama benim okulu uzatma sebebim sürekli çalışıyor oluşumdu. Afla geri dönüp 2015'de son iki sene sadece okula gittim geldim ve notlarım eskisinden daha yüksekti. Hocaların tavrı da tamamen olumluya dönmüştü. İşle güçle uğraşmadan bir an önce bitirmenizi tavsiye ederim. Derslere yoğunlaşmanın en kolay yolu sadece okulla ilgilenmek. Bunu bizzat yaşadım. Şimdi öğretmenliğe başladım çok şükür. Kayıpları telafi etmek için geç kalmadım. Sizde de öyle olacaktır muhtemelen. Tabii ki İngilizce seviyeniz iyiyse hazırlık okumayın olabiliyorsa direkt 1'den başlayın. Yapabiliyorsanız evden çalışın çeviri gibi işler yapın. Hem mesleki anlamda size katkısı olacaktır hem de maddi anlamda. Başarılar dilerim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Bende bu sene Fransızca Öğretmenliği'ne başlayacağım.Fransızcam 0 acaba hazırlık sınavı zorunlu mu?Kılavuza göre öyle ama zaten 0 olduğumdan o kadar yolu çekmek istemiyorum.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)