Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İstanbul Mütercim Tercümanlık vs Boğaziçi Öğretmenlik

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Cool İstanbul Mütercim Tercümanlık vs Boğaziçi Öğretmenlik

Sıralamam 1164 ama Boğaziçi Dil ve Edebiyat kesin olmadığından kendime alternatif oluşturmaya çalışıyorum. Mütercim Tercümanlık istediğim bölüm fakat Boğaziçi Çeviribilim takdir edersiniz ki tutmuyor. Özel istemediğim için de en yakın tercih İstanbul ama Boğaziçi de prestijli bir okul. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Açıkçası benim tercihim Boğaziçi olurdu.

3. Teşekkür thehobbit bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    İstanbul Üniversitesi mütercim tercümanlık hakkında pek de iç açıcı şeyler duymamıştım bence boğaziçi seçmelisin

5. Teşekkür thehobbit bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Hocam benim de sıralamam 1130 ve büyük ihtimalle Boğaziçi İngilizce Öğretmenliği seçeceğim (gelirse tabii). Cuma günü de bölüm tanıtımlarındaydım. İngilizce Öğretmenliği seçtiğin zaman zaten bir Boğaziçi geleneği olarak 10 tane seçmeli hakkı tanınıyor. Bunların hepsini Çeviribilim ve/veya dil edebiyat bölümlerinden alabilirsin ve iyi bir düzeye gelirsin diye düşünüyorum. Bu mümkün. Ben de aynısını Dilbilim bölümü için yapacağım. Elinde en azından öğretmenlik belgen olmuş olur.

7. Teşekkür thehobbit bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Onur K. isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim de sıralamam 1130 ve büyük ihtimalle Boğaziçi İngilizce Öğretmenliği seçeceğim (gelirse tabii). Cuma günü de bölüm tanıtımlarındaydım. İngilizce Öğretmenliği seçtiğin zaman zaten bir Boğaziçi geleneği olarak 10 tane seçmeli hakkı tanınıyor. Bunların hepsini Çeviribilim ve/veya dil edebiyattan bölümünden alabilirsin ve iyi bir düzeye gelirsin diye düşünüyorum. Bu mümkün. Ben de aynısını Dilbilim bölümü için yapacağım. Elinde en azından öğretmenlik belgen olmuş olur.
    Evet, ben de tanıtım günlerindeki videoları izledikten sonra seçmeli derslerin çok iyi olduğunu düşündüm. Orada sap gibi kalmak istemiyorum, kendimi geliştirmek önceliklerimden biri. Teşekkürler herkese

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Kesinlikle istediğin bölümü okumalısın. Hacettepeyi de düşün derim üniversiteyi de dışarda okumaktan korkmayın ki zaten en baba tercümanlık Hacettepede. Boğaziçi çeviribilime dönmeden önce boğaziçindeydi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Neden özel düşünmüyorsun? Yeditepe Çeviribilimin iyi olduğu söyleniyor genelde orasını yazabilirsin. Benimde sıralamam 1641 2. sıraya Yeditepe Çeviribilim 3 e Boğaziçi Öğretmenlik yazmayı düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı fankitonkizonki isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle istediğin bölümü okumalısın. Hacettepeyi de düşün derim üniversiteyi de dışarda okumaktan korkmayın ki zaten en baba tercümanlık Hacettepede. Boğaziçi çeviribilime dönmeden önce boğaziçindeydi.
    Her şekilde il dışına çıkmış olacağım, BOUN gelse bile. Hacettepe konusundaki çekincem şöyle: Bu bölüm için Ankara'ya gitmeme değer mi? diye düşünüyorum açıkçası.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı BrkNrt isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden özel düşünmüyorsun? Yeditepe Çeviribilimin iyi olduğu söyleniyor genelde orasını yazabilirsin. Benimde sıralamam 1641 2. sıraya Yeditepe Çeviribilim 3 e Boğaziçi Öğretmenlik yazmayı düşünüyorum.
    Bursu kaybetme olasılığı beni biraz ürkütüyor, bir de burslu/paralı ayrımından çekiniyorum. Ayrıca orada eğitimin tabiri caizce birazcık "gevşek" olduğunu okumuştum bir yerlerde. Sınavlarda sözlükler açık olabiliyormuş falan.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı thehobbit isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursu kaybetme olasılığı beni biraz ürkütüyor, bir de burslu/paralı ayrımından çekiniyorum. Ayrıca orada eğitimin tabiri caizce birazcık "gevşek" olduğunu okumuştum bir yerlerde. Sınavlarda sözlükler açık olabiliyormuş falan.
    Bursu ancak okulu 7. seneden fazlasına uzatırsanız kesiyorlar. Fakat aynı durum devlet üniversitelerinde de var. Okulu 7 seneden fazla uzatırsanız devlet üniversiteleri sizi direkt okuldan atar. Dolayısıyla uzatmaktan korkuyorsanız devletten de korkmalısınız. Atılma tehlikesi var nihayetinde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Viilea isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursu ancak okulu 7. seneden fazlasına uzatırsanız kesiyorlar. Fakat aynı durum devlet üniversitelerinde de var. Okulu 7 seneden fazla uzatırsanız devlet üniversiteleri sizi direkt okuldan atar. Dolayısıyla uzatmaktan korkuyorsanız devletten de korkmalısınız. Atılma tehlikesi var nihayetinde.
    Böyle olduğunu bilmiyordum, kafam karıştı yine şimdi Biraz daha araştırma yapsam daha iyi olacak.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ben bölümden bu yıl mezun oldum. Çalışma yapmadan derse gelen öğrencilerden, çevirileri yapmadan gelenlerden pek bir şey beklemek doğru olmaz. Öğretim elemanları oldukça iyidir. Severim o güzel iletişim uzmanlarını.

Alıntı alinaaöngül isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Üniversitesi mütercim tercümanlık hakkında pek de iç açıcı şeyler duymamıştım bence boğaziçi seçmelisin

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler