İlk öncelikle merhaba,
Ben bu sene lys'ye girmiş yeni mezun bir öğrenciyim. Bu sene kafam allak bullaktı ki hala pek berrak sayılmaz. Bu sene 4 sınava girdim
Ts
Tm
Lys5
Ts sınavım iyi geçti. Güzel bir puan aldığımı düşünüyorum. Güzel de bir bölüm keşke bana göre olsa..
Yapabilirim dedim ama kendimi kandırıyorum editör olmak istiyordum fakat bunun için herhangi bir bölümü okumak bile yetiyormuş! Kurslar yardımcı olurmuş. Ee o zaman ben 4 veyahut 5 senemi neden boşa harcayayım? İşte o zaman anlamıştım zaten ama yine de devam ettim çalışmaya. Sonuç olarak tercih zamanı geldi çattı. Bir türlü içim el vermiyor bu riski almaya. Lys 5 sınavına da girdim. Deneme amaçlı. Tüm saati kullanmıştım valla.. Baya bi kafa yorarak 20.75 net yapmışım. Dil 3 puanım 388. Sıralama 18.000 ilgi duyduğum diller: Korece ve japonca. Sizce oluru var mı?Bir umut.. Yoksa seneye nasıl hazırlanmalıyım. İngilizceyle iç içeyimdir ama temelden alarak kendimi 1 yılda evde hazırlayabilir miyim? Yoksa kurs gerekli mi? Cevap verirseniz çok mutlu olurum. Dil ve kültür öğrenmek her zaman benim çok hoşuma gitmiştir. İşsiz kalacaksam da en azından ilgimin olduğu dersleri göreyim..