Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sizce de sıralamalarda bı gariplik yokmu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Sizce de sıralamalarda bı gariplik yokmu?

461 puana 3200 geldi, yığılma olacak sınav olarak düşünmemiştim.Bi arkadaş söylemişti gerçi ona burdan selam olsun.Sizde değişik olduğunu düşünüyorsanız aşağıya yorum bırakın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    384 puan- 14 bin sıralama. 2014te 412 puana 5800 sıralama gelmişti.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Harbiden de sıralamalarda bir gariplik var donanım haberde bir adam 54 doğru ile 26 yanlış ile 440 puan yapıyor dil-1'den. Ona rağmen sıralama 5522. Nasıl oluyor bu böyle bütün millet full mü çekmiş bu sınavdan?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    446 puana 4840 sırlama. Bencede tuhaf.
    Bu sırlamayla İstanbul'da kalabilirmiyim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Aynen bi gariplik var 15 yanlış 65 doğru 125k ygs 83obp ile 6921 oldum. Daha kötü olur diye düşünüyordum. 431 puan LYS.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Arkadaşlar 55 doğru 25 yanlışa 22.500 sıralama almışım. Sınav hani zordu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı enesozkose isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 55 doğru 25 yanlışa 22.500 sıralama almışım. Sınav hani zordu?
    Zor olmasaydı 25 yanlışın mi çıkardı acaba :/

8. Teşekkür Kennelmus, turkishcypriot bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Kennelmus, turkishcypriot bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Arkadaşlar görünen o ki ygs Türkçe neti yüksek olan piyasayı sallamış. Lys neti düşük bile olsa sıralamada accayip fark atmış. Bir şey daha öğrenmiş olduk.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    benimde 54 doğru 26 yanlış 370 puan 17bin sıralama nasıl oluyor bu ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı ebrovski isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    461 puana 3200 geldi, yığılma olacak sınav olarak düşünmemiştim.Bi arkadaş söylemişti gerçi ona burdan selam olsun.Sizde değişik olduğunu düşünüyorsanız aşağıya yorum bırakın
    Aynen öyle benim de 461.8 puana 3148 geldi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Dil1, Dil2 ve Dil3 puanlarının hepsinde testlerin ağırlıkları farklı. Örnek olarak Dil1'de yabancı dil %65, YGS Türkçe %15 etkiliyken, Dil2'de yabancı dil %50 YGS Türkçe %25, Dil3'te ise yabancı dil %20, YGS Türkçe %48 etkili. Hal böyle olunca, YGS Türkçesi çok iyi olmayıp, yabancı dilde en fazla 5-6 yanlış yapanların Dil1 ve Dil2 puanları çok yüksek olurken, YGS Türkçe'yi çok iyi yapanların da Dil 3 puanları yüksek oluyor. Bir de, yabancı dilden sınava girenlerin dışında, MF ve TMcilerin de Dil puanları yüksek gelmiş, bu da sıralamalarda sapmalara neden olmuş olabilir. Ama bu demek değil ki bu insanların hepsi dil bölümünü tercih edecek. Bence puanınız beklediğinizden düşük bile gelse, çok istediğiniz üniversitelerin ve bölümlerin birkaçını yine de yazın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı ebrovski isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Zor olmasaydı 25 yanlışın mi çıkardı acaba :/
    Dilci değilim. Dersaneye gitmedim. Bildiğim ingilizcemle yaptım. Çok iyi bana göre bu skor ama sıralamalarda gariplik var. 346 puana en kötü 19k sıralama vermesi gerekirdi. 22k ne?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Geçen senenin tablosu yine karşımızda. Ben sınava girmedim zar zor istediğim bölüme ve üniversiteye yerleştim fakat stresi anlayabiliyorum. 2 sene öncesi 390 puana 9k civarı gelirken şimdi? Ne diyeyim yapıcak bir şey de yok arkadaşlar herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bir konuyu atlıyorsunuz. Bu yılki sınavın sayısal verileri yayınlandı. Geçen yıl bile ortalama net 20 iken bu yıl 22. O yüzden sıralamaların geçen yıla nazaran kötü gelmesi mantıklı.Puana takılmayın,sıralamanıza odaklanın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sıralamaların yükselme ihtimali var mı peki?
    Mesela 8 binle alan yer 7 binlere gelir mi?
    Netlerin yükselmesi sıralamaların da yükselmesi demek bence..

17. Teşekkür Med-ide bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Günaydın..sizce 11750 sıralama ile 9 eylül Amerikan gelirmi?geçen yıl 9550 ile almış..cevaplarsanız sevinirim..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı İrma35 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın..sizce 11750 sıralama ile 9 eylül Amerikan gelirmi?geçen yıl 9550 ile almış..cevaplarsanız sevinirim..
    gelme ihtimali çok düşük.
    amerikan kültür ve edebiyatı çok tercih edilen bir bölüm. sıralamada o kadar geriye düşmez.
    tabi tercih listenize bulunsun mutlaka. istiyorsanız yazmamazlık etmeyin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı Dil2017 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıralamaların yükselme ihtimali var mı peki?
    Mesela 8 binle alan yer 7 binlere gelir mi?
    Netlerin yükselmesi sıralamaların da yükselmesi demek bence..

hayır değil. Netlerin ortalama 1 yükselmesi demek geçen sene 20 net ile alınan sıralamanın bu sene 21 net ile alınması demek. Yani sıralamalarımız düştü ama üniversite sıralamalarının artması için bir sebep yok. Hatta kontenjan artışı dolayısıyla düşmeleri kaçınılmaz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı trousersorpants isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır değil. Netlerin ortalama 1 yükselmesi demek geçen sene 20 net ile alınan sıralamanın bu sene 21 net ile alınması demek. Yani sıralamalarımız düştü ama üniversite sıralamalarının artması için bir sebep yok. Hatta kontenjan artışı dolayısıyla düşmeleri kaçınılmaz.
    neredeyse 2 bin kişilik bir fark var ortada. şartlar ne olursa olsun ake gibi bir bölüm hem de izmir gibi bir şehirde bu kadar gerilemez bence. sizin o dediğiniz fark daha gerilerdeki sıralamalar için geçerli olabilir. yine de ihtimal düşük olsa da, o sıralamadaki birinin tercih listesinde bulunmalı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı Med-ide isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    neredeyse 2 bin kişilik bir fark var ortada. şartlar ne olursa olsun ake gibi bir bölüm hem de izmir gibi bir şehirde bu kadar gerilemez bence. sizin o dediğiniz fark daha gerilerdeki sıralamalar için geçerli olabilir. yine de ihtimal düşük olsa da, o sıralamadaki birinin tercih listesinde bulunmalı.
    Merhaba. 9 Eylül Amerikan Kültür zaten 2 bin gerilemez bunu demek istemedim. Sadece alıntıladığım soruya cevap verdim. Sıralamaların yükselmesi durumunu birkaç istisna dışında göreceğimizi sanmıyorum. Ayrıca 9 Eylül Amerikan Kültürün 2000 gerilemesi imkansız.

Edit : birkaç bölüm hakkında saatlerce analiz yaptım ve elde ettiğim bilgiler doğrultusunda şunu söyleyebilirim: 2011-2016 yılları ve arasında sıralamaların düşüş yaşadığı tek yıl 2011-2012 yılı (nedenini bilmiyorum çok eski olduğu için kaynak bulmak zor.) Bunun dışında her yıl artış yaşanmış siz de kendi bölümünüzün 2014-2015 ve 2015-2016 değişimini araştırarak bu sene için bir tahminde bulunabilirsiniz.

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)