Toplam 14 Sayfadan 12. Sayfa BirinciBirinci ... 8 9 10 11 12 13 14 SonuncuSonuncu
Toplam 280 sonuçtan 221 ile 240 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Lys5 Tercih Yardımı - Fatih ÇÖMEZ - 2017

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Grandmaster isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Puan 442
    Sıralama 5277
    Gazi ELT - Anadolu ELT arasında kaldım. Hangisi daha iyidir. Şehir ve üni olarak.
    Geçen sene ben de Gazi Deü ve Anadolu arasında kalmıştım ve bir hocamız Eskişehire gitmeni öneriyorum demişti. İyi ki gitmişim dedim. Anadolu ELT öğrencisi olarak Eskişehiri öneriyorum ben hem eğitim kadromuz gayet kaliteli hocalardan oluşuyor hem de şehir olarak bir öğrenci için gayet güzel. Ankara biraz daha memur şehri Ekişehir hem ucuz hem cıvıl cıvıl hem de eğitimi de güzel.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı bigbengi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene ben de Gazi Deü ve Anadolu arasında kalmıştım ve bir hocamız Eskişehire gitmeni öneriyorum demişti. İyi ki gitmişim dedim. Anadolu ELT öğrencisi olarak Eskişehiri öneriyorum ben hem eğitim kadromuz gayet kaliteli hocalardan oluşuyor hem de şehir olarak bir öğrenci için gayet güzel. Ankara biraz daha memur şehri Ekişehir hem ucuz hem cıvıl cıvıl hem de eğitimi de güzel.

Hocam biraz komik olabilir ama bir seyi çok merak ettim. Ders işlerken sınıfta kaç kişi oluyorsunuz? 164 kontenjan var o kadar kişi ders dinlemiyorsunuzdur heralde . Nasıl ayriliyosunuz farklı vakitleriniz mi var?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı rick0sanchez isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam biraz komik olabilir ama bir seyi çok merak ettim. Ders işlerken sınıfta kaç kişi oluyorsunuz? 164 kontenjan var o kadar kişi ders dinlemiyorsunuzdur heralde . Nasıl ayriliyosunuz farklı vakitleriniz mi var?
    Tabiki 164 kişi olmuyoruz derslerde Şöyle ki zaten atlatmamız gereken bir hazırlık sınavı olduğu için 164 kişinin 164ü birden lisans 1e başlamıyor kimi hazırlığa kalıyor. Ayrıca gruplar var, yani sınıf şubeleri. Temel dersler alttan alanlarla birlikte taş çatlasın 25-30 kişilik sınıflarda işleniyor. Bir tek eğitim derslerinde 2 3 şubeyi birleştiriyorlar bir de bilgisayar türkçe gibi derslerde. En kalabalık olunan ders eğitim dersleri oluyor o da en fazla 50 60 kişi oluyor.

Mesela A grubunun Eleştirel okuma dersi pazartesi saat 9'da iken B grubununki öğlen oluyor ya da aynı saatte farklı hocalar giriyor gibi gibi..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Merhaba hocam kardeşimin sıralaması 17400
    İngilizce öğretmenliği gelme ihtimali var mıdır sizce?(Özellikle Atauni)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    hocam öncelikle merhaba. dil1-22478 dil2-18613 dil3-10511 şeklinde sıralamam. bu yola hep ingiliz dili edebiyatı diye çıktım ama kısmet değilmiş sanırım. karabük erzurum ide falan geliyor. ama bunun yerine dil2 ve dil3den tercih yapmak istiyorum bilmiyorum doğru şeyi mi yapıyorum ama yorumları okudukça çomü japonca aklıma yatmış gibi. aslında ankara üniversitesi italyanca ve çomü japonca arasında kaldım en çok. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sıralamam 5769 Deü ingilizce öğretmenliği gelirmi ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Y-DİL-1 410,03723 Sıralama: 10227
    Y-DİL-2 401,55826 Sıralama: 11457
    Y-DİL-3 390,13790 Sıralama:17386

Hedef: Ondokuz Mayıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü

Fatih Hocam maddi durumlardan ötürü sadece Samsun'da okuyabilirim bu yüzden tek tercih yapacağım, acaba kazanabilir miyim sizce ? Geçen sene 411,455 puanla, 9690 sıralamayla kapatmış kılavuza göre.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Fatih Hoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    9000 lerden başlayabiliriz. 4. tercihte 11000 ler başlasın.
    12112 sıralamsı olan ögrencı nasıl 9.000 lerden baslıyacak saygıdeger hocam o kadar gelecegını sanmıyorum.zaten ilk 5 tercih yapıpta ögretmenliğe yerleşene meb burs veriyor.arkadaşların bu hususda dikkate almalarını öneriyorum.Bana göre 12 .000 ci olan bi öğrencinin en iyi seneryo ile tercih etmesi10.500 dür.Bunun ötesi yoktur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bence arkadaşlarımız öncelikle eğitim fakültesi tutupta fen edb fak yazıp formasyon alırım ögretmen olurum ümıdıne kapılmasınlar.Çünkü ülkemızde her sey her an çok hızlı değişiyor.Ögretmen olmak isteyen kişinın oncelıklı hedefı eğitim fakültesi olamılı.selamlar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Akdeniz üniversitesi İngilizce öğretmenliği mi daha iyi yoksa Gazi üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Y-DİL-1 374,23358 16832

Selçuk Üni. İngiliz Dil ve Edebiyatı 368 puan 16.148 sıralamayla kapatmış. Gelme ihtimali var mıdır sizce? Eğer bu program tutmazsa ikinci öğretim yazmayı düşünüyorum, fazla bir kaybım olur mu? Yoksa onun yerine Hacettepe Fransız Dil ve Edebiyatını mı yazmalıyım?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    merhaba tercihler ansıl yapılacak ? benım bılgım yok
    osym sayfasına gırış yaptıgımda tercıh yap falan dıye cıkmıyr
    bugun baslamıyor muydu ?
    bır yanlışlık mı var acaba bende

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Alıntı burak42 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Y-DİL-1 374,23358 16832

Selçuk Üni. İngiliz Dil ve Edebiyatı 368 puan 16.148 sıralamayla kapatmış. Gelme ihtimali var mıdır sizce? Eğer bu program tutmazsa ikinci öğretim yazmayı düşünüyorum, fazla bir kaybım olur mu? Yoksa onun yerine Hacettepe Fransız Dil ve Edebiyatını mı yazmalıyım?
    Arkadaşlar fransız dili, alman dili derken gelecek var mıdır? Ben olsam eğer ingilizce ile selçuk üniversitesi bile olsa ingilizceden vazgeçmem. Her zaman geçerlidir. Almanca, fransızca seçmeyi düşünenler neyi planlıyorlar merak ediyorum. Puanınızla selçuk gelmesi yüksek ihtimal. İngilizceden vazgeçmeyin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Hocam merhabalar. Size soracağım bir kaç sorum olacak , ben dil değiştirme olayını düşündüm yanında ÇAP sayesinde ingilizce bölüm de okuyabiliyormuşum lakin benim merak ettiğim şeyler şunlar

1- Ben Lys5 ingilizce sınavına girmiş biri olarak dil2 tercihi yapmamda bir sakınca yok değil mi ?

2- Benim dil2 sıralamam 8239 , İÜ ispanyol dili ve edebiyatı ise 6630 , gelme ihtimali nedir çünkü en çok istediğim bölüm bu şuan?

3- İspanyolca, İtalyanca,Fransızca,Amerikan kültür gibi dil edebiyatların geleceği parlak mıdır iş imkanı bakımından?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    merhaba hocam puanım 443 sıralamam 5249 İlk tercihime hacettepe ingiliz dili ve edebiyatı yazmayı düşünüyorum ama gelmeme ihtimali yüksek, sizce devamında Hacettepe Amerikan kültürünü mü yazmalıyım yoksa Ege ingiliz dili ve edebiyatı mı Amerikan kültürü bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz biraz tereddütlerim var az bilinen bir bölüm olduğu için teşekkür ederim şimdiden

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı sarpel isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba hocam puanım 443 sıralamam 5249 İlk tercihime hacettepe ingiliz dili ve edebiyatı yazmayı düşünüyorum ama gelmeme ihtimali yüksek, sizce devamında Hacettepe Amerikan kültürünü mü yazmalıyım yoksa Ege ingiliz dili ve edebiyatı mı Amerikan kültürü bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz biraz tereddütlerim var az bilinen bir bölüm olduğu için teşekkür ederim şimdiden

Hacettepe Amerikan Kültür, düşünmeden.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı burak42 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Y-DİL-1 374,23358 16832

Yüksek ihtimal. Daha yüksekten başlayabiliriz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı ddly0120 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Akdeniz üniversitesi İngilizce öğretmenliği mi daha iyi yoksa Gazi üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı mı?

Formasyon sorun değil dersen, gazi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı dilci_66 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam kardeşimin sıralaması 17400
    İngilizce öğretmenliği gelme ihtimali var mıdır sizce?(Özellikle Atauni)

Çok zor,ama yazalım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı acdenizci isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Y-DİL-1 410,03723 Sıralama: 10227
    Y-DİL-2 401,55826 Sıralama: 11457
    Y-DİL-3 390,13790 Sıralama:17386

Hedef: Ondokuz Mayıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü

Fatih Hocam maddi durumlardan ötürü sadece Samsun'da okuyabilirim bu yüzden tek tercih yapacağım, acaba kazanabilir miyim sizce ? Geçen sene 411,455 puanla, 9690 sıralamayla kapatmış kılavuza göre.

Tek tercih bir risk olur. Ama ihtimal dahilinde.

Toplam 14 Sayfadan 12. Sayfa BirinciBirinci ... 8 9 10 11 12 13 14 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)