Toplam 14 Sayfadan 14. Sayfa BirinciBirinci ... 10 11 12 13 14
Toplam 268 sonuçtan 261 ile 268 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Lys5 Tercih Yardımı - Fatih ÇÖMEZ - 2017

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Eğer ücretler araştırdıysan ve sıkıntı yoksa gözün kapalı git. Ted vizyonu,kalitesi ve kültürü üniversite eğitimine de yansımaya başladı üniversitenin açılmasıyla. Hiç pişman olmazsın.

2. Teşekkür turkishcypriot bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Feridun Çağdaş, turkishcypriot bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Hocam ve bilgisi olan arkadaşlar,

sıralamam 9049

en aşağıya yazdığım bölüm ege alm. Müt. 10700 ile almış

girer miyim açıkta kalma gibi bir durumum olur mu ????? Acill?!!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Hayırlı olsun.

5. Teşekkür Feridun Çağdaş bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    arkadaşlar bu bakınız 789 nedir ? hiçbir yerde bulamadım. özel koşullar kılavuzu pdf dokümanı file directory not found yazıyor, açılan bir kılavuz filan yok. bilen biri Allah rızası için bir yazsın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı lawyerr isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu bakınız 789 nedir ? hiçbir yerde bulamadım. özel koşullar kılavuzu pdf dokümanı file directory not found yazıyor, açılan bir kılavuz filan yok. bilen biri Allah rızası için bir yazsın.
    tamam buldum : Bk. 789. Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından 2016 yılında Kurumsal DışDeğerlendirmesi gerçekleştirilmiştir.

bu kadar gereksiz birşeyi kılavuza yazanları kutlamak lazım. öğrenciye tercihte ne gibi bir bilgi veriyor, ki ben üniversitede çalıştım, bu dış değerlendirme kadar eften püften birşey yok, kasaba okullarına bile bol keseden iso 9001 belgesi veriyorlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    hocam 11.852 sıralamam ktü 10.400 gelir mi sizce ihtimal yüzde kaç olur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Hocam,

Uzunluğundan dolayı kusura bakmayınız.

Yaklaşık Veriler - Dil-1: 6300 ; Dil-2: 6400 Yer: İstanbul (Devlet-Tam Burslu)
    ek-1: Bu yıl üniversiteye başlamak istiyor.
    ek-2: Öğretmenlik ve akademisyenlik ağır basıyor.
    ek-2:Kitap okumayı seviyor. İngilizce ve Fransızca roman okuyabiliyor. Telaffuz sıkıntısı yok.

1-İlk tercihlerimiz: İstanbul Ü. İng. Öğr; İstanbul Ü. İngiliz Dili ve Ed.; Marmara Ü. İng. Öğr; Yıldız Ü. İ. Öğr.
    2-Vakıflardan Kültür Ü. İng. Öğr. tutma ihtimali var. Fakat yazmayı düşünmüyor. Vakıf Üni. yazmayı düşünmüyor.
    3-İstanbul Ü. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı tutma ihtimali var. Fakat alerjik reaksiyon (bölüm adında gizli) burayı yazmama kararı almasında etkili oldu. (2. tercihle beraber seçeceğimiz meslek ve üniversite kalitesi açısından sizin değerlendirmenizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum. Yönledirmek için değil avantaj ve dezavantaj açısından soruyorum.
    4-Yıldız'dan sonra (vakıf yazmama kararı olmasaydı da mesafe sebebiyle daha önce söylediğiniz Okan'ı da yazmayacak) İspanyol Dili ve Edebiyatı tercihi yapmayı düşünüyor. Bu dili başlangıç seviyesinde bilse de seviyor. Bölümü ziyaretinde hocalarda bölüm hakkında olumlu konuşmuşlar. Bu bölüm gelme ihtimali en büyük olan bölüm. İş imkanı, olanaklar vd. konular yönünden avantaj ve dezavantajları nedir?
    5-İstanbul Ü. Dilbilim düşünüldü fakat öğretmenlik ihtimaline açık olmadığı, geniş hareket edemeyeceğimiz için ve çalışma alanı dar alan olarak gözüktüğü (tam bilemiyoruz) için tercih etmeme eğilimindeyiz. Sizin düşünceniz nedir?
    6-Daha sonra İstanbul Ü. Fransız Dili ve Edebiyatını bu dili bilmesi ve sevmesi nedeniyle yazacak. Atama olmadığını biliyor. Diğer alanlarda iş imkanı vd. konular düşünülünce fikriniz nedir?
    7- En son tercihlere ise İtalyan Dili ve Edebiyatı (İtalyanca bilmiyor) ile Marmara Fransızca Mütercimlik yazsam mı diye kararsız. Sizin düşünceniz nedir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    hocam, fra ing alm(herhangi biri) müt-ter karşısında il dışında ing öğretmenlik bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? baya kararsız kaldım. yani karşılaştırınca iş imkanları, eğitim ve sonrasında çıkabilecek zorlukları açısından hangisini tercih etsem daha iyi olur. teşekkürler.

Toplam 14 Sayfadan 14. Sayfa BirinciBirinci ... 10 11 12 13 14

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 6 üyemiz bu konuya göz atıyor. (2 kayıtlı üye ve 4 misafir.)

1. StBaratheon,
  2. deranker