Toplam 14 Sayfadan 14. Sayfa BirinciBirinci ... 10 11 12 13 14
Toplam 280 sonuçtan 261 ile 280 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Lys5 Tercih Yardımı - Fatih ÇÖMEZ - 2017

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Hayırlı olsun.

2. Teşekkür Feridun Çağdaş bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    arkadaşlar bu bakınız 789 nedir ? hiçbir yerde bulamadım. özel koşullar kılavuzu pdf dokümanı file directory not found yazıyor, açılan bir kılavuz filan yok. bilen biri Allah rızası için bir yazsın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı lawyerr isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu bakınız 789 nedir ? hiçbir yerde bulamadım. özel koşullar kılavuzu pdf dokümanı file directory not found yazıyor, açılan bir kılavuz filan yok. bilen biri Allah rızası için bir yazsın.
    tamam buldum : Bk. 789. Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından 2016 yılında Kurumsal DışDeğerlendirmesi gerçekleştirilmiştir.

bu kadar gereksiz birşeyi kılavuza yazanları kutlamak lazım. öğrenciye tercihte ne gibi bir bilgi veriyor, ki ben üniversitede çalıştım, bu dış değerlendirme kadar eften püften birşey yok, kasaba okullarına bile bol keseden iso 9001 belgesi veriyorlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    hocam 11.852 sıralamam ktü 10.400 gelir mi sizce ihtimal yüzde kaç olur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    hocam, fra ing alm(herhangi biri) müt-ter karşısında il dışında ing öğretmenlik bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? baya kararsız kaldım. yani karşılaştırınca iş imkanları, eğitim ve sonrasında çıkabilecek zorlukları açısından hangisini tercih etsem daha iyi olur. teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Selamlar hocam DİL3 17800 sıralama Dil1 25K sıralamam var aklımdaki bölümler. Gazi Arapça Öğretmenliği veya Ankara Yıldırım Beyazıt Arapça Mütercimlik, 3. seçenek olarak Sivas İng. Fr. Mütercimlik düşünüyorum hocam.

Başta Rusça Düşünüyordum çevrenin etkisiyle vs soğudum sizce bu bölümlerden hangisinin önü açıktır görüşünüz benim için çok önemli.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı osvajac isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar hocam DİL3 17800 sıralama Dil1 25K sıralamam var aklımdaki bölümler. Gazi Arapça Öğretmenliği veya Ankara Yıldırım Beyazıt Arapça Mütercimlik, 3. seçenek olarak Sivas İng. Fr. Mütercimlik düşünüyorum hocam.

Başta Rusça Düşünüyordum çevrenin etkisiyle vs soğudum sizce bu bölümlerden hangisinin önü açıktır görüşünüz benim için çok önemli.

Ben ilk sıraya SİVAS derdim. İkinci olarak Gazi Öğretmenlik, ve son Ankara ..

- - - Updated - - -

Alıntı danismaztulay isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 11.852 sıralamam ktü 10.400 gelir mi sizce ihtimal yüzde kaç olur

İhtimal dahilinde ama bel bağlamamak lazım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı rick0sanchez isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bizim soruları görmediniz

Tekrar yazayım istedim.
    6926 puanim 430

Gazi ve Anadolu ingilizce öğretmenliği şansım nedir?

Bir de Salim Ünsal'ın yeni tahmin tablosunu incelediniz mi? Doğruluk payı nedir?

Her ikisi de ihtimal dahilinde. Salim Ünsal ı inceleme fırsatım olmadı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı SaltoMortale isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıralama: 4810

Hocam, ben İÜ İDE istiyorum ancak gelmesinin düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum. Arkasına Hacettepe İDE ve Ege İDE yazmak istiyorum. Ancak Hacettepe'den emin değilim. Ankara'dan nefret ediyorum diyebilirim ama bölümün çok çalışmam gereken bir bölüm olması ve Hacettepe kampüsünün de şehirden izole olması bölümü okumam açısından bana iyi bir özellikmiş gibi geliyor. Ege ile arasında gerçekten dağlar kadar fark var mı? Eğitimi uğruna sevmediğim bir şehirde okumalı mıyım? Şunu da belirtmemde fayda var, marka değeri benim için hiçbir anlam taşımıyor. Uzun vadede ticaret, pazarlama gibi bir alandan çift anadal yapmak ve bu çift anadalı yapsam da yapmasam da sonrasında yurt dışında bambaşka bir alandan yüksek lisans yapıp geri dönmemek niyetindeyim. Bu arada, tercihlere tabii ki 3000'lerden falan başlayacağım. Şimdiden teşekkürler, saygılar.

Ben olsam sevmediğim bir şehir için ısrarcı olmam.Marka değeri takıntın yoksa EGE yaz geç. Gelirsen İzmir'e bir de çay içireyim

- - - Updated - - -

Alıntı Navarin2235 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam DİL 1 :Sıralama 13290 Puan 392
    Trakya üniversitesi ing öğretmenliği özellikle istiyorum ihtimal olarak ne görüyorsunuz ? 12700 ile kapamış bu sene değişime gittiğinden puanı sıfırlanmış durumda cevabınızı bekliyorum.

İhtimal dahilinde ama B planın hazır olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı Po3n4rum isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    24bindeyim ve kılavuzu inceledim fakat sırasıyla dokuz eylül(karşılaştırmalı edebiyat), akdeniz(turizm rehberliği), anadolu(turizm rehberliği), osmangazi(karşılaştırmalı edebiyat) ve adnan menderes(fransız dili ve edebiyatı) şeklinde bölümler buldum sizce tercihimi yapmalı mıyım ? Silmemi yada eklememi önerdiğiniz üniversite veya bölüm var mıdır ?
    Karşılaştırmalı Edebiyat iş konusunda çok sıkıntılı bir bölüm. Dikkatli ol. Bunlardan önce ben Kıbrıs Burslu Tercümanlık ve Öğretmenlik düşünürdüm.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı starco isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, fra ing alm(herhangi biri) müt-ter karşısında il dışında ing öğretmenlik bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? baya kararsız kaldım. yani karşılaştırınca iş imkanları, eğitim ve sonrasında çıkabilecek zorlukları açısından hangisini tercih etsem daha iyi olur. teşekkürler.
    Tabii ki öğretmenlik. Fransızca , almanca gibi bölümleri lütfen son şansınız değilse yazmayın.

13. Teşekkür starco bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme starco bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    hocam merhaba 5200 deyim. İstediğim tercümanlıkta olmadı. Ama yine de ilk 3 e marmara ege 9eylül tercümanlık yazacağım. Asıl sorum sizce öğretmenlikten girip öğretmenlik harici bir meslek yapma durumum varmıdır? öğretmenlik olarak da hacettepe marmara yıldız teknik yazmayı düşünüyorum. Hangisinde şansım daha fazladır? lütfen yardm edin (öğretmen olmak istemiyorum o yüzden soruyorum)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    hocam merhaba
    sıralama:21.400
    dokuz eylül karşılaştırmalı edebiyat 19.600 ile kapatmış gelir mi? Bu bölümü önerir misiniz yoksa bunun yerine bir ingiliz dili ve edebiyatı bölümüne mi gitmeliyim?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı trousersorpants isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    PUANIM : 347 (Dil-1)
    SIRALAMAM : 22.419

SORMAK İSTEDİĞİM : Karadeniz Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı İkinci Öğretim gelir mi? Geçen sene 21.300 ile kapatmış.

(not: başka yer düşünmüyorum.)
    hocam bize de bakaydınız ya...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Hocam merhaba,sıralamama göre hacettepe ide ve dokuz eylül mütercimlik geliyor,fakat karar vermekte zorlanıyorum.Hem edebiyata düşkünlüğüm var hem çevirmenliğe.İki bölümde bana uyuyor ama gerek kampüsü gerek öğretim üyeleri bakımından hacettepe daha öne çıkıyor gözümde.Etrafımdakiler ise tercumanlığı mantıklı buluyor.Siz bu durumda ne dersiniz?Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Merhaba hocam.
    sıralamam:11.053
    Gazi İDE istiyorum. geçen sene 10 binlerde kapatmış. Gelme olasılığı nedir?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    hacettepe ELT mi Dokuz Eylül ELT mi ? sıralama 2096

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhaba arkadaşlar, ek yerleştirme kılavuzu açıklanmış. İncelediğimde kararsız kaldığım bir nokta oldu yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim.Öncelikle Kırıkkale Müt.terc. hakkında herhangi bir fikri olan var mı? Ve Selçuk ün. İde ile Kırıkkale Mt arasında kararsız kaldım hangisini öncelikli yazmalıyım fikir paylaşımında bulunursanız sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

tercih

Alıntı akvavebula isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ek yerleştirme kılavuzu açıklanmış. İncelediğimde kararsız kaldığım bir nokta oldu yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim.Öncelikle Kırıkkale Müt.terc. hakkında herhangi bir fikri olan var mı? Ve Selçuk ün. İde ile Kırıkkale Mt arasında kararsız kaldım hangisini öncelikli yazmalıyım fikir paylaşımında bulunursanız sevinirim.
    Merhaba

Kirikkalede akademisyen olarak çalıştım. Baska bir bolumde calistim tabii mutercim tercumanlikta degil ama ortam olarak bu okula üniversite denilemez, tam bir yuksek lise. Şahin, Dogan araçlarla Ankara havasi calarak gezen tiplerle dolu okul.

Okuldan beklenti de onemli. Ankaradayim git gel yaparim, masrafsiz olur diyorsan Kirikkale derim ama gercek bir üniversite olsun, kampus hayati filan guzel olsun, egitimi de Kirikkaleye nazaran daha ustun olsun diyosan Selçuk diyorum. Her ihtimale karsi uste Selcuk, alta kirikkaleyi yaz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bende aynı düşündüğünüz gibi Ankara'ya mesafe açısından Kırıkkale düşünmüştüm aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

Toplam 14 Sayfadan 14. Sayfa BirinciBirinci ... 10 11 12 13 14

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)