Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Fransızca Dil Bilgisi Öğrenimi İçin Tavsiyeler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Question Fransızca Dil Bilgisi Öğrenimi İçin Tavsiyeler

Merhabalar, ben Cihan. Aranıza yeni katıldım. Fransızca öğrenmeye önce kendi imkanlarımla internet üzerinden zamanlar ve fiil çekimleri ile giriş yaptım. Ardından Yusuf Polat'ın Her Yönüyle Fransızca Dil Bilgisi kitabını satın aldım. Merak ettiğim bir husus var. Örneğin, eril adlar nasıl dişil yapılır veya tekil adlar nasıl çoğul yapılır gibi kuralları ezberlememe gerek var mı? Ben, bu gibi konuların zaman içerisinde, örneğin kitap okurken ya da film izlerken zihnimde oluşacağını ve zihnime yerleşeceğini düşünüyorum. Böyle konuları ezberlemeye çalışarak, kendimi Fransızca'dan soğutmak istemiyorum. Hem bu konuda hem de diğer konularda tavsiyelerinizi büyük bir heyecanla bekliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Fransızca istisnası da çok olan bir dil olmakla birlikte evet zamanla okudukça duydukça aklınızda kalır. Ezberlemek yerine, mutlaka bir kez olsun çalışma yönteminiz nasıl ise (yazarak, okuyarak vs.) gözden geçirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Aksi halde çok kopuk öğrenme yaşayabilirsiniz. Bulabildiğiniz tüm kuralları gözden geçirin. Diğer dil bilgisi kuralları için de öyle. Ezberlenecek yerler mutlaka var: Çekim kurallarında bazı fiillerin (istisnası olanların) nasıl çekimleneceği gibi.
    Hangi kelime eril hangisi dişil, bu konuyla ilgili de başlarda tahmin edebilmeniz için bir iki dosya bulursunuz internette. tion ile biterse féminin'dir gibi. Ama bu eril dişil olaylarını da düşündüğünüz gibi duydukça aklınızda kalır zorlanmazsınız.

Anlamadığınız bir şeyler olursa sorarsınız, cevaplarım memnuniyetle. İsteyince her şey oluyor. Hevesiniz kırılmasın asla. Kolay gelsin ^^

3. Teşekkür cihancalik bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme cihancalik bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkürler. İyi akşamlar!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Tekrar merhabalar;

Fransızca gelişimim için lügât yardımıyla basit hikâye kitapları okumaya başlamayı düşünüyorum. Hem fiil hem de isimleri öğrenmem açısından faydalı olacağına inanıyorum. Sizin de düşüncenizi merak ediyorum.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler