Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kpss hakkında

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Kpss hakkında

Ya simdi diyelim ben ygsyi lysyi hallettim üni kazandim okulu bitirdim beni bekleyen asamalar ne sirasiyla mülakat kpss falan yani devlette atanmak icin süreç nasil işliyor? Gireceğim kpss mesela normal kpssmi olacak matematik fizik olacak mi ben arastirdim pek bulamadim öabt diye bisi gördüm sadece. O da full ingilizceydi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    KPSS genel kültür genel yetenek ve eğitim sınavına giriyosun herkesle birlikte. Bunlar %50. 2 ay sonra da öabt si var bunun. O da herkesin kendi alanıyla ilgili olanı 50 soruluk. Geri kalan %50 de bu sınavdan geliyor. Sonuca göre kpss mülakatlarına çağrılıyosun ya da çağrılmıyosun. Çağrılıp da iyi puan alırsanız artık tercih yapabilirsiniz seçeceğiniz illeri. Daha sonra sözleşmeli öğretmen olabilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sözleşmeli derken? Ben sozlesmeli olmak istemiyorum ki kadrolu olmak istiyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Kimse istemiyor zaten. Ama artık öyle hemen sınavı kazanınca kadrolu olamıyoruz maalesef. Önce bi 5-6 sene aynı yerde sözleşmeli sonra eğer bu süre içinde müdürünüzle filan iyi geçinirseniz kadrolu olabilirsiniz.

- - - Updated - - -

Sanırım güncel haberlerden biraz uzaksınız biraz araştırmayla daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

5. Beğenme chens bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Evet özellikle öğretmenlik bildiğim kadarıyla sözleşmeli başlıyor. (ÖABT : Öğretmenlik alan bilgisi testi)
    Ayrıca mülakat da var artık. Yani sadece sınavlardan yüksek almanız sözleşmeli dahi olsa işe alınacağınızın garantisini vermiyor.
    Şuan hala üniversitede okuyorsanız ve devlette çalışmak gibi bir planınız varsa (yoksa bile her ihtimale karşı şansınızı denemenizi öneririm, zira ilerde ne olacağını bilemezsiniz), sınavlarla ilgili detayları öğrenip çalışmaya başlamalısınız. KPSS Lisans çok zor bir de.

ÖABT, alanınıza göre oluyor. İngilizce için ingilizce öğretmenliği ile ilgili sorular yer alıyor. Eğitim hayatınız boyunca öğrendiklerinizle ilgili denebilir. (Detaylı bilmiyorum, böyle olduğunu duymuştum.)

Şu sıralar fransızca için Fransızca YDS isteniyor diye duydum. Bazı bölümler için ÖABT yok. Araştırma yapmanız gerekiyor.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)