Toplam 31 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 604 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Lys-5 2017

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Lys-5 2017

Sınav sizce nasıldı? Bana göre fazlasıyla uzun ve zordu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Benim başlarda iyi gidiyordu ama son sorularda süre sıkıntısından dolayı dikkatimi koruyamadım. Çok hızlı okumak zorunda kaldım. Geçen senelere göre sizce sınav nasıldı?

3. Beğenme ebrovski bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Ikinize de katiliyorum. Son soruyu isaretlememle birlikte sure bitti. Kontrol etmek icin isaret koydugum sorularin hicbirine bakamadim. 2016lys 76d 4y idi. Bu sinavda ise dokuldum diyebilirim. 2004ten buraya kadar tum osym denemelerini cozdum bence en zoru buydu. Acik uclu sorular ise ilk defa sorulduğundan olacak ki basitti. Artik sorularla eleyemedikleri icin bence zamanla elemeye agirlik vermis osym. Cunku geri donup bakma sansim olsaydi gecen yılki sonuca benzer bi sonuc alırdım. Hayirlisi.

5. Teşekkür melisa724 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme ebrovski, melisa724 bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme melisa724 bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Şu anda 53 kişi bu 3 yoruma bakıp duracaklarına neden bir sey yazmıyor merak ediyorum?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Kararsız kaldığım soruları-ki sayıları baya fazlaydı-boş bırakıp sonra bakmaya çalıştım,son yarım saatte 25 sorum kalmıştı ve onları nasıl yaptığımı hatırlamıyorum,hızlıca boşları işaretledim lakin hiçbirinden emin değilim ve 5 boşum kaldı.Bayburt Üniversitesi gelse iyi derim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Çok net istediğim yeri kazanacağıma emin girdim. Çözdüğüm denemeler 3 rakamlı sayılara ulaşmıştır ve hepsinde istediğim sonuçları elde eden ben galiba sınavda tökezledim. Paragraf sorularından sonra yetiştirme telaşıyla herşeyi ilk bakışta çözmeye çalıştım ne yaptığımı da bilmiyorum o yüzden. Ama sınav sorularının tarzı bana çok farklı geldi ve ben sınavdaki panikle öyle hissetmediysem eğer sorulmus en zor sorulardı sanki

9. Beğenme ebrovski bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sanırım herkes aynı dertten sikayetci zaman konusu. 76 soru cozebildim acik uclu sorulari gormedim bile zaman kalmadi.ilk defa boyle birsey yasiyorum.aklima gelmeyen basima geldi.

11. Beğenme ebrovski bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Cevaplar ösym de ne zamn aciklanir acaba bilgisi olan varmi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ne hikmetse 16:00 olunca sınıfın 4 te 3 ü kagitlari verdi cikti.kalanlar daha cok panik yapti benim gibi ulan diyom bi salak bizmiyiz.

14. Beğenme ebrovski bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    İlk 17 (önceki tabirle ilk 20) eski senelere göre daha kolaydı bence. Paragraflar da anlaşılırdı ama paragrafların soruları ve şıkları çok kafa karıştırıcıydı kanada paragrafı hariç. Diyaloglar ösym'ye göre biraz zorlayıcıydı. Ne yaparsın soruları basitti. Çeviriler 1-2 soru hariç kolaydı. Paragraf tamamlama ortaydı her zamanki gibi. Cümle tamamlama da kolaydı bence. Paragrafta anlam bütünlüğünü bozan cümle sorularında 1-2 soru baya vaktimi aldı. İngilizce ingilizce yakın anlam soruları da ösym'nin önceki sınavlarına göre zordu.

Zaman sıkıntısı da göreceli bence. Ya az deneme ya da kolay deneme çözmekten kaynaklanabilir. Evet normale göre biraz daha vakit aldı ama 20 dakika kala bitirdim ben. Son 2 ay her gün deneme çözdüm onun bir artısı olacak demek ki.

Phrasal verb sorusunu boş bıraktım, 2 şık arasında kalmıştım.

5 yanlışım çıksa 1 boşla beraber 72,75 dokuz Eylül tercümanlık yeter heralde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun sınav geçen seneye göre daha eleyiciydi diye düşünüyorum. Ve sormak istediğim bir soru var; odd one out bölümünde color la ilgili olan soruyu ne yaptınız acaba

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhaba
    Öncelikle herkese geçmiş olsun..
    Önceki sene de sınava girmiş biri olarak bu sene sınav daha eleyiciydi diyebilirim..
    Phrasal verb sorusunu hatırlayan var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ağırlıklı olarak zorluk kelime bazındaydı bence.Bazı paragraf sorularını anlayabilmek cidden zordu.Diyalog soruları da normalde çok kolay yapılabilen sorular olmasına rağmen bu sene zorlayıcıydı..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    o soruya geldiğimde nirvanaya ulaşmıştım ama 2 yaptığımı hatırlıyorum neden olduğunu tam hatırlamıyorum tho

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    merhaba arkadaşlar. sınav zorlayıcı ve süre alıcıydı. klasik soruların cevapları sırasıyla tiny, vitamins ve about olması gerekiyordu diye düşünüyorum. phrasal verb sorusunu soran olmuş. o sorunun da bring about olduğunu düşünüyorum. irrelevant sentence soruları sınavın sonuna geldiği için sanırım çok zorladı. genel olarak dağınık geçti sınav. zordu gerçekten.

21. Beğenme ebrovski bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı Dil2017 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Öncelikle herkese geçmiş olsun..
    Önceki sene de sınava girmiş biri olarak bu sene sınav daha eleyiciydi diyebilirim..
    Phrasal verb sorusunu hatırlayan var mı?
    Phrasal sorusuna look into diyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    bring about

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı dilci98 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun sınav geçen seneye göre daha eleyiciydi diye düşünüyorum. Ve sormak istediğim bir soru var; odd one out bölümünde color la ilgili olan soruyu ne yaptınız acaba
    irrelevant sentence sorularındaki renklerle ilgili bir soruyu soruyorsun sanırım? eğer oysa iki numaralı cümleyi işaretledim. nedenini sorma hatırlamıyorum ama işaretlerken bayağı cazip gelmişti

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    O soru zordu cidden

- - - Updated - - -

Ben de bring about yaptım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Hun devleti ile ilgili bir tense sorusu vardi ..have been / attacking olmasi lazimdi dogrumu ? Birde genis zamanli hayatin bazi sicaklik ve sogkluklarda var olamiyacagini bildiren .../cannot exist olmasi lazimdi

Toplam 31 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 3 üyemiz bu konuya göz atıyor. (1 kayıtlı üye ve 2 misafir.)

1. Grandmaster

Bu Konu İçin Etiketler