Arkadaşlar merhaba, uzun bir süredir giremiyorum foruma malesef öğrenci olduğumdan ve kişisel sorunlarımın olmasından.
Fakat, şunu belirtmem gerekiyor ki kelime öğrenmek için bizim ülkemizdeki öğrencilerin izlediği teknikler pek etkili olmuyor, kısa süre içerisinde unutuluyor / veya / sadece o kelimenin bir kullanımı ezberleniyor, başka cümlelerde karşılaşınca ne anlama geldiği bilemiyoruz.
Bundan dolayı buraya yazayim dedim, yardımcı olmak ümidiyle.

Kelimeleri farklı ''CONTEXT''lerde inceleyerek öğrenirseniz, aşinalık edinirsiniz arkadaşlar.
Bir kelimeyi öğrenmek istiyorsanız her gün ezber yapmanıza gerek yok, o kelimeyi farklı cümlelerde farklı kullanılışlarıyla okursan öyle bir anlaşılır hale gelir ki zaten o kelimenin anlamı aklınızda kalır, bir text'de karşılaştığınız an anlamı aklınıza gelir.

Ben Çukurova üniversitesinde birinci sınıf öğrencisiyim ELT bölümünün, şunu diyebilirim ki arkadaşlar, üniversiteyi kazanınca, eğer dersi derste dinlerseniz ve meraklı bir öğrenci olursanız her dönem çok şey öğrenirsiniz. Kaliteli hocalarımız sayesinde farklı kültürlerden bilgi ediniyoruz. Eminim çoğu üniversitede aynı durumdadır.
İyi çalışın, zamanı iyi değerlendirin ve kazanın.
Herkese ilerideki LYS sınavı için başarılar diliyorum inşallah hepiniz istediğiniz yere gidersiniz.
İyi akşamlar ve bol şanslar diliyorum.
Ek bilgi: Çukurova üniversitesiyle ilgili veya genel olarak üniversiteyle ilgili bir sorunuz olursa özelden mesaj atarsanız geç olsa bile meraklandığınız soruları cevaplayabilirim arkadaşlar, kendinize iyi bakın.