Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Toeıc

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Jan 2014
  Mesajlar
  1,199
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  22

  Toeıc

  merhaba. son zamanlarda TOEIC sınavına girmiş ya da yakın zamanda girecek olan var mı acaba forumda? geçen hafta ilk defa duyduğum bu sınava gelecek hafta gireceğim dolayısıyla aklımda birkaç soru var.

 2. #2
  Üyelik tarihi
  Apr 2018
  Mesajlar
  6
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  2
  TOEIC ®

  (Test of English for International Communication)


  TOEIC®, Test Of English for International Communication, TOEFL sınavını da geliştiren Amerikan menşeli ETS’nin (Educational Testing Service) tarafından vetüm dünyada geçerliliği en yüksek İş İngilizcesi testidir.İletişim becerilerini ve yeterliliği ölçmek için hazırlanan bir sınavdır. Türkiye’de genellikle Global Ölçekli kuruluşlar,Kurumsal Şirketler,Bankalar,ve Danışmanlık firmaları tarafından tercih edilen bu sınava dünya çapında her yıl yaklaşık 7 milyon aday girmektedir.Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren AIRBUS, SAMSUNG, SIEMENS, LG, INTEL, P&G, UNILEVER, TOYOTA, TOEIC® sınavı tüm dünyada Listening&Reading başta olmak üzere, Speaking&Writing veya ihtiyaca göre sadece Speaking şeklinde uygulanmaktadır.Diğer İngilizce Test sınavlarından ayrı olarak ilgili sektörün gerektirdiği ihtiyaçlara yönelik aday dilediği testi alarak amaçladığı kuruma müracaat edebilir.Paper based ve internet formatında hazırlanan TOEIC sınavı çoktan seçmeli 200 sorudan oluşur. Sınav iki bölümden oluşmakta olup, ilk bölüm dinleme, ikinci bölüm ise okumadır.Dinleme bölümünde gösterilen fotoğraflar ve kısa konuşmaların açıklamaları 100 soru olarak sorulur. Okuma bölümünde ise okuduğunu anlama, boşluk doldurma ve cümle tamamlama gibi soru çeşitleri bulunmaktadır. Puanlama sistemi 10/990 olarak belirlenmiş olan TOEIC sınavında geçme kalma yoktur.TOEIC Konuşma ve Yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir. TOEIC konuşma ve yazma sınavına okuma ve dinleme sınavından ayrı olarak internet üzerinden girilmektedir. Konuşma ve Yazma sınavı için sınav tarihinden en az 15 gün önce kayıt yaptırmak gereklidir.Türkiye'de Global Testing kuruluşu (globaltesting.com) tarafından uygulanmaktadır

  TOEIC® Sınavı hakkında

  İnternet üzerinden teslim edilen TOEIC® sınavı İngilizce Konuşulan ülkelerde uluslararası etkin iletişim ve iş dünyasına akredite olabilmeniz için kullanabileceğiniz tüm dünyada en çok tanınan ve kullanılan İngilizce Testi ve sertifika programıdır. Sınava ek olarak, ETS TOEIC® Programı ve Türkiye temsilcisi Global Testing web sayfasından elde edeceğiniz onlarca lisanslı ürün, sınava hazırlanmanız için araçlar ve kılavuzlar sunarak İngilizce dil becerinizi geliştirir.TOEIC Sınavı Nedir?

  TOEIC sınavı, İngilizceyi uluslararası iletişim düzeyinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi iş dünyasında ki edineceğiniz görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.TOIC® Testine Kimler Giriyor?

  Dünya çapında her yıl ortalama 7 milyondan fazla kişi, İngilizce dil yeterliğini göstermek için TOEIC® sınavlarına girmektedir. Dünya standartlarında CEFR seviyelerine göre dil becerilerini belgelemenize olanak tanır.Ortalama İngilizce beceri seviyesi Orta ile İleri arasında değişir.

  • Kurumsal ve Global ölçekli firmalara müracaat edecek kişiler.
  • İngilizce yetkinliklerini CV'lerinde belgelemek isteyen profesyoneller
  • Dünya'nın herhangi bir yerinde iş müracaatı yapacak adaylar
  • Terfi veya istediği departmana rotasyon için dil hakimiyetini sertifikalandırmak isteyen bireyler
  • Üst düzey kurumların veya bankaların dil tazminatı programlarından yararlanmak isteyen adaylar
  • Yurtdışı öğrenci değişim (Global Değişim) programlarından faydalanmak isteyen adaylar
  • Dünya'nın önde gelen üniversitelerinde brand universities (London School of Business and Economics)gibi
  • Hazırlık muafiyeti sınavlarını direkt geçmek isteyen adaylar

  Yerel, Kendi Dilimde Desteği Nereden Alabilirim?

  TOEIC sınavı ve sınav hazırlığı ile ilgili kendi dilinizde genel bilgiler almak için Türkiye bölgesinde Global Testing kuruluşuna başvurabilirsiniz. Global Testing kuruluşunun akredite ettiği yine TOEIC sınavı düzenleyen diğer alt kuruluşlaraglobaltesting.com sitesinden ulaşabilirsiniz.TOEFL Sınavı Puanlarını Kim Kabul Ediyor?

  160'dan fazla ülkede 14.000'den fazla üniversite, ajans ve diğer kurumlar TOEIC puanlarını kabul etmektedir. Puanların vize şartlarını karşılamak amacıyla kullanılması ve TOEIC puanlarını kabul eden kurumları nasıl bulacağınız da dahil olmak üzere, daha fazla bilgi almak için TOEIC Puanlarını Kimler Kabul Ediyor?kısmına bakabilirsiniz.TOEIC Sınavına Nerede ve Ne Zaman Girebilirim?

  Dünyadaki diğer İngilizce dili sınavlarına nazaran TOEIC sınavının birden fazla girebileceğiniz yeri vardır. Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremezsiniz. Halihazırda bir sınav randevunuz varsa, bu randevunuzdan itibaren 12 günlük bir süre içinde başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız.Bir ihlal hemen tespit edilmese bile, bu yeniden alma politikası zorunludur (örneğin, tutarsız kayıt bilgilerinden dolayı).

  • İhlal, kayıttan sonra fakat sınav tarihinden önce tespit edilirse, sınav randevunuz iptal edilir ve sınav ücretleriniz iade edilmez.
  • İhlal, puanınız bildirilene kadar tespit edilmez, puanınız bildirildikten sonra tespit edilirse, puanınız iptal edilir. Siz ve puan alan herhangi biri, iptal yazısı ile bilgilendirilir ve test ücretleriniz iade edilmez.

  Sınav gününde TOEIC sınav merkezlerimizden birinde neler olduğunu görmek için kısa bir video izleyin (Flash) (İngilizce içerik).TOEIC Sınavına Hazırlanmama Hangi Kaynaklar Yardımcı Olur?

  TOEIC sınavına hazırlanmanıza yardımcı olmak için ETS ve Türkiye temsilcisi Global Testing çeşitli ücretli ve ücretsiz hazırlık gereçleri sunmaktadır.TOEIC Sınavının Ücreti Nedir?

  Sınav ücreti, almak istediğiniz sınav türüne göre değişir. Kayıt, ücretler, sınav tarihleri ve yerleri hakkında bilgi almak için Global Testing sitesini ziyaret edebilirsiniz.Daha fazla bilgi ve müracaat için www.globaltesting.com

  TOEIC hakkında diğer merak edilen sorular1. TOEIC ve TOEFL sınavları arasındaki farklar nelerdir?
  TOEIC ve TOEFL testleri ETS tarafından farklı amaçlarla geliştirilmiş testlerdir. Bundan dolayı, iki testin şekilleri, içerikleri, ve baremleri farklıdır. TOEFL, üniversitede öğrenim görmek isteyen yabancı öğrencilerin Akademik İngilizce seviyelerini ölçmek amacındadır. İş dünyasında başarılı olabilmek, CV’nizi güçlendirmek amacıyla İngilizce seviyenizi objektif ve güvenilir olarak göstermek istiyorsanız TOEIC sınavı İş İngilizcesi seviyesini ölçmek amacıyla geliştirildiği için daha uygun bir sınavdır.

  2. TOEIC sınavına nasıl girebilirim?
  TOEIC sınavına girilebilecek test merkezleri konusunda Türkiye temsilcisi GLOBAL TESTING'den veya web sitemizden bilgi edinebilirsiniz. İstanbul’da sınava girmek için Global Testing ile irtibat kurunuz.

  3. Yeni bir iş başvurusu için skor raporuna ihtiyacım var. Ek bir rapor alabilir miyim?
  Ek skor raporlarını ufak bir ücret vererek Global Testing’den edinebilirsiniz. Almış olduğunuz skorlar 2 yıl süreyle uluslararası geçerlidir.

  4. TOEIC sonuçları ne zaman elime ulaşır?
  Sonuçlar en kısa sürede bildirilmektedir. Ancak bu süre iş yoğunluğuna göre 7 ile 10 iş gününü bulabilir. İstanbul dışındaki test merkezlerinde sınava giren adayların belgeleri kapalı zarflar içinde test merkezlerine yollandığı için belgeleriniz için önce test merkezleri ile irtibat kurmanız rica olunur.

  5. TOEIC sonuçlarını telefonla veya epostayla öğrenebilir miyim?
  ETS kuralları gereği sonuçları telefonla, epostayla, faksla, vs. bildirilmesi yasaktır. Ancak, skor belgeleri mümkün olan en kısa sürede hazırlanarak bekletilmeden yollanmaktadır.

  6. TOEIC sınavının süresi nedir?
  Dinleme bölümü 45, okuma bölümü 75 dakika olmak üzere sınav 2 saat sürmektedir. İdari işler için de gerekli süreyle beraber sınav merkezinde toplam 2,5 saatlik bir zamana ihtiyaç vardır.

  7. TOEIC kaydımı iptal edersem ücretimin ne kadarı iade olur?
  Sınav tarihinizden önce sınava girmekten vazgeçer ve sınavınızı iptal ederseniz yatırmış olduğunuz ücretin yüzde 25'i iade edilir.

  8. Bana TOEIC belgeleri yollandığında verdiğim adreste kimse olmazsa ne olur?
  Verdiğiniz adreste kimse bulunamazsa belgeler ofisimize iade edilmekte ve burada tutulmaktadır. İstanbul dışındaki test merkezlerinde sınava giren adayların belgeleri kapalı zarflar içinde test merkezlerine yollandığı için belgeleriniz için önce test merkezleri ile irtibat kurmanız rica olunur.

  9. Girdiğim TOEIC sınavı hakkında geribildirimde bulunmak istiyorum. Nasıl ve ne zaman yapmalıyım?
  Girdiğiniz TOEIC sınavı hakkında -varsa- görüşlerinizi tarafımıza (eposta veya faks) sınavdan sonraki 48 saat içinde STE'ye iletmeniz önemlidir.

  10. TOEIC sınavının ücreti nedir?
  Sınavın bireyler için fiyatı KDV dahil 98,79 Avrodur. Ödemeler TL olarak yapılmaktadır. Ödeme detayları günlük Merkez Bankası kurlarıyla hesaplanıp ön rezervasyondan sonra adaylara Global Testing tarafından mail yoluyla bildirilmektedir.

  11. TOEIC sınavını kim hazırlıyor?
  TOEIC sınavını TOEFL sınavını da hazırlayan Amerikan firması Educational Testing Service (ETS) hazırlamakta ve Türkiye temsilcisi Global Testing uygulamaktadır.

  12. TOEIC sınavının formatı nedir?
  TOEIC dinleme ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümünde 4 soru tipi, okuma bölümünde ise 3 soru tipi mevcuttur. Sınav, her bölümde 100 soru olmak kaydıyla 200 soru içermektedir. Alınabilecek maksimum puan 990’dır. TOEIC konuşma ve yazma bölümlerinin kayıtları ETS üzerinden yapılmaktadır. Konuşma ve yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir. Güncel bilgiler içinwww.etsglobal.org adresine bakınız.

  13. TOEIC sınavının içeriği nasıldır?
  TOEIC soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sınavda iş yazışmaları, emailler, sipariş formları gibi metinlerin ve telefon konuşmalarının vs. anlaşılmasının gerekli olduğu çok sayıda soru bulunmaktadır.

  14. TOEIC sonuçları ne kadar süreyle geçerlidir?
  Skorunuz sınav tarihinizden başlayarak 2 yıl süreyle uluslararası geçerlidir.

  15. TOEIC sınavından kaç puan almalıyım?
  Şirketler kendi iş tanımlarına göre bazı minimum puanlar belirlemektedir; dolayısıyla minimum puanlar iş tanımına ve şirkete göre değişmektedir. İngilizceniz geliştikçe puanlarınızın artması beklenir.

  16. Neden TOEIC?
  TOEIC, Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişi bu sınava girmektedir. TOEIC, objektif ve güvenilir bir sınavdır. TOEIC skoruyla CV’nizi güçlendirerek İngilizce bilginizi bütün Dünya’da başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlara belgeleyebilirsiniz.

  17. Sınava girmeden önce ne yapmalıyım?
  Sınava girebileceğiniz tarihi belirlemek ve ön kayıt yaptırmak için bir test merkezi ile irtibat kurmanız gerekmektedir. Web sitemizde bulunan sınav bilgi kitapçığını inceleyerek soru tipleri hakkında bilgi edinmeniz iyi olur.

  18. Sınav için yanımda ne getirmeliyim?
  Sınav için yanınızda bir kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport), kurşun kalem ve silgi getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca kimliğinizin önlü arkalı bir fotokopisini de yanınızda getiriniz. TC kimlik numaranız doldurmanız gereken bilgiler arasındadır.

  19. TOEIC sınavına hangi sıklıkta girebilirim?
  TOEIC sınavına test merkezlerindeki yer ve tarihlerin müsaitlik durumuna göre istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz. Ancak belli bir eğitim alıp öğrendiklerinizi sindirmeden skorunuzun yükselmeyeceğini gözönüne almanız doğru olur.

  20. TOEIC sınavına nasıl hazırlanabilirim?
  Sınav için özel bir hazırlık yapmak gerekli değildir. İngilizcenizi geliştirmek için aldığınız eğitimler zaman içerisinde İngilizce seviyenizi yükseltecek ve dolayısıyla TOEIC skorunuz da yükselecektir. Sınav formatı, soru tipleri ve sınav kuralları hakkında bilgi edinmek için sınav bilgi kitapçığını inceleyiniz.

  21. TOEIC Dinleme ve Okuma sınavında nasıl bir skor raporu alıyorum?
  TOEIC Dinleme ve Okuma sınavına girdiğinizde hem her bölümden aldığınız puanları hem de toplam puanınızı gösteren fotoğrafsız bir skor raporu alırsınız. Yurtdışına göçmenlik gibi sebeplerle sınava giriyorsanız fotoğraflı bir skor raporuna ihtiyacınız olabileceği için kayıt yaptırırken skoru sizden isteyen kurumun şartlarını kontrol ediniz.

  22. TOEIC konuşma ve yazma sınavına nasıl girebilirim?
  TOEIC konuşma ve yazma sınavına okuma ve dinleme sınavından ayrı olarak internet üzerinden girilmektedir. Konuşma ve Yazma sınavı için sınav tarihinden en az 15 gün önce kayıt yaptırmak gereklidir. Konuşma ve Yazma sınavına kayıt yaptırmak ve diğer detaylar için
  www.globaltesting.com sitesine gidiniz.

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Apr 2018
  Mesajlar
  6
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  2
  Şimdi bununla alakalı kaynaklar lazım oldu bana bir iş başvurusu için şart koşmuşlar..Elinde kaynak olan bir arkadaş varsa desteklerini bekliyorum.Global Testing Türkiye temsilcisiymiş sadece test uyguluyormus kurs veya kaynak mevcut değil.

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Apr 2018
  Mesajlar
  6
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  2
  Evet arkadaşlar bu konuda destek olabilecek kimse yok mu???


 5. #5
  Üyelik tarihi
  Jan 2018
  Yaş
  29
  Mesajlar
  116
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  3
  merhaba ,bence hemen hemen herşey listening kısmına bağlı. speaking de biraz özgüven gerekli evet toeic part olarak yapılan bir sınav ve genellikle speaking yapılıyor(tercih ediliyor) diye biliyorum.

  neyse gelelim nasıl listeningi geliştirirsiniz?

  librivox ve bunun gibi site(ler) var. burada metinlerin ingilizce seslendirilişi bol sayıda mevcut. bence bu kullanışlı ki zaten bana da geniş bir (uluslararası) dilforumunda tavsiye edildi. ne kadar zamanınız var bilmiyorum ama orada bana söylenen iyi bir performansla bir ayda bitirilebileceği.

  benim toeic değil ,toefl (genel(tamamı))ndan minimum-100 puan gibi bir puana ihtiyacım var. o yüzden yaz tatilini inşallah değerlendireceğim. language forums diye bir site idi. oldukça hoş ve entelektüel insanlar var orda (burdakilerde öyledir ancak ordakilerle o dili konuşuyorsunuz gerçekten) ve çoğu en az 3 dil biliyor) bende 3 dili iyi biliyorum , 2 dili de çok az biliyorum.

  umarım toeic ten beklediğiniz puanı alırsınız ama bence bir ayınızı verin, değer.

  vesselam

 6. #6
  Üyelik tarihi
  Apr 2018
  Mesajlar
  6
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  2

  Toeıc listening

  Merhaba,öncelikle cevap için teşekkürler,TOEIC iş dünyasına özel geliştirilmiş bir sınav anladığım kadarıyla ve polonyada ayrıca fransada ofisleri olan bir dış ticaret firmasına gireceğim için 880 puanı geçmem isteniyor,bende de TOEFL var ancak kabul etmiyorlar,fransada TOEFL'ın yüzüne bakmıyorlarmış,TOEFL Listening'den 28 aldım ama ne fayda.

  TOEIC'le alakalı şimdi bir kitap sipariş ettim public sınavı ile alakalı tek yetkili Global Testing diye bir kuruluş ama onlar da kitap satmıyor şu an için umarım getirirler.  Alıntı *ECLIPSE* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
  merhaba ,bence hemen hemen herşey listening kısmına bağlı. speaking de biraz özgüven gerekli evet toeic part olarak yapılan bir sınav ve genellikle speaking yapılıyor(tercih ediliyor) diye biliyorum.

  neyse gelelim nasıl listeningi geliştirirsiniz?

  librivox ve bunun gibi site(ler) var. burada metinlerin ingilizce seslendirilişi bol sayıda mevcut. bence bu kullanışlı ki zaten bana da geniş bir (uluslararası) dilforumunda tavsiye edildi. ne kadar zamanınız var bilmiyorum ama orada bana söylenen iyi bir performansla bir ayda bitirilebileceği.

  benim toeic değil ,toefl (genel(tamamı))ndan minimum-100 puan gibi bir puana ihtiyacım var. o yüzden yaz tatilini inşallah değerlendireceğim. language forums diye bir site idi. oldukça hoş ve entelektüel insanlar var orda (burdakilerde öyledir ancak ordakilerle o dili konuşuyorsunuz gerçekten) ve çoğu en az 3 dil biliyor) bende 3 dili iyi biliyorum , 2 dili de çok az biliyorum.

  umarım toeic ten beklediğiniz puanı alırsınız ama bence bir ayınızı verin, değer.

  vesselam

 7. #7
  Üyelik tarihi
  Jan 2018
  Yaş
  29
  Mesajlar
  116
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  3
  merhaba hocam siz bu konuda şu anda benden daha iyi konumdasınız. malesef daha fazla yardımcı olamıyorum bu sebepten

  saygılarımla
  Alıntı Prof.English isimli üyeden alıntı Mesajı göster
  Merhaba,öncelikle cevap için teşekkürler,TOEIC iş dünyasına özel geliştirilmiş bir sınav anladığım kadarıyla ve polonyada ayrıca fransada ofisleri olan bir dış ticaret firmasına gireceğim için 880 puanı geçmem isteniyor,bende de TOEFL var ancak kabul etmiyorlar,fransada TOEFL'ın yüzüne bakmıyorlarmış,TOEFL Listening'den 28 aldım ama ne fayda.

  TOEIC'le alakalı şimdi bir kitap sipariş ettim public sınavı ile alakalı tek yetkili Global Testing diye bir kuruluş ama onlar da kitap satmıyor şu an için umarım getirirler.

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Apr 2018
  Mesajlar
  6
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  2
  arkadaşlar kaynak desteğinde bulunan herkese teşekkür ederim.

 9. #9
  Üyelik tarihi
  Jan 2014
  Mesajlar
  1,199
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  22
  konuyu gecen haziranda acmisim, temmuzun basi gibi de sinava girmistim iki oturumda (speaking/writing ve listening/reading). sinava hazirlanmam sadece internetten bakindigim soru tipleri ve zaman dagilimindan ibaretti 1 gun boyunca. total score 980/990 civari geldi. tabi herkesin seviyesi farkli ama sorular inanilmaz basit. sadece cok iyi dikkat istiyor. ve zaman problemli cok kisitli oldugu icin.
  kaynak icin malesef yardimci olamayacagim ben de hic bakmadigim icin. resmi sitesinden satislari vardi sanirsam. fiyatlari da bayagi tuzlu ama sinav ucreti gibi. 500 tlden fazla vermistim sanirim iki sinavin ucreti de farkli oldugu icin.

 10. #10
  Üyelik tarihi
  May 2018
  Mesajlar
  2
  Teşekkür / Beğenme
  Rep Gücü
  2
  Toefl sınavını hepimiz biliyoruz da bu Toeic sınavıyla ilgili ayrıntılı bilgileri nasıl bulabiliriz ? Yurt dışında bi firmada çalışıcam da adamlar Toeic sınavı istiyor

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •