Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Rusça podcast kanalı önerisi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7

Rusça podcast kanalı önerisi

Merhaba,

Dil öğreniminde "dinlemek" çok önemli bir aşama. Çocukların anadili öğreniş sırası düşünüldüğünde görülüyor ki önce duyuyoruz, sonra duyduğumuz sesi taklit ediyoruz, sonra konuşuyoruz, ardından yazıyoruz ve finalde dilbilgisi öğreniyoruz.

Buradan yola çıkarak dil bilgisinin önemsiz olduğunu idida etmeyeceğim. Zaten Rusça gibi bir dili öğrenirken dil bilgisi kurallarını ciddiye almazsanız sonuç hüsrandan da öte olur. Ancak Rusça öğrenirken de "duyma" ve "duyulanı taklit etme" aşamalarının dili öğrenmeye başladığımız aşamaya eşlik etmesinin büyük önem taşıdığını düşünüyorum.

Forumda çeşitli Rusça sesli hikaye önerileri var ancak bu açıdan kullanılabilecek podcast kanalı önerilerini de birbirimizle paylaşmamızda fayda var. Ben ingilizce çalışırken dil öğrenenler için hazırlanan podcast kanallarını dinleyerek çok ilerleme kaydetmiştim. Bu açıcan eğitim amaçlı podcast kanalları ve yine Rusça eğitimini hedefleyen haber podcast kanalları çok faydalı olacaktır.

Ben iphone'daki Rusça podcast kanallarına baktım ancak henüz çok az Rusça bildiğim için hangilerinin daha faydalı olduğunu anlayamadım. Daha önce benzer yayınları dinleyen arkadaşların önerileri hepimiz için anlam taşıyacaktır.

Sevgiler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Bu konuda bir katkısı olacak kimse yok mu acaba?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)