Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 18500 Kelimelik İngilizce Arşivi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

18500 Kelimelik İngilizce Arşivi

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle konuyu nereyi açacağımı bilemedim belki yanlış yerdir öyleyse şimdiden affola. Uzunca Bir süredir üye olup paylaşım yapmayı planlıyodum en sonunda nasip oldu.Ben 2,5 yıl önce İngilizce Öğrenmek için yola koyuldum bu 2,5 yıl içinde 1 yıl yurt dışında kaldım ingilizce konuşulan yerlerde bazı ülkeleri gezdim yani hem ingilizce için hemde seyahat için Bu süre zarfında ingilizceyle alakalı baya bir mesafe aştım tabi ki bir Dil 2 yılda tam anlamıyla kusursuz öğrenilmiyor.Bu 2,5 yıllık serüvende yüzlerce kitap /Film/Dizi hemen hemen elime ingilizceyle alakalı ne geçtiyse okudum ve bilmediğim kelimeleri bir kenara not edip sonra kendi hazırladığım yaklaşık 18000 üstü İngilizce kelime havuzu yaptım ayrı ayrı temiz bir şekilde kategorilere ayırıp çok büyük zamanımı aldı ama gerçektende iyi oldu bu listeyi hazırlamadan önce internet'te araştırma yaptım sonradan ingilizceyi öğrenmiş biri böyle bir arşiv yaptı mı diye sadece 3500 kelimelik bir excel dosyası elime geçti onun üzerinden ben kendi arşivimi tamamladım.

Belki çok daha fazla kelime olan bir dosya bulabilirsiniz ama bunlar bizzat benim karşıma çıkan kelimeler
    .Tabi bu kelimeleri ezberlemek baya zor olabilir ama ezberlediğiniz zaman edebi seviyede yani en üst seviye kitapları rahat okuyabilirsiniz tabi ki bunları ezberlerken sürekli kitap okumanız gerekmekte yani cümle içinde kelimeleri görmeniz açısından mesela tam 1 yıl boyunca Tolstoy war and peace kitabını okudum kitap 1500 sayfa baya kalın ve çok ağır dille yazılmış yani üstad dili tam anlamıyla kullanmış hazırladığım excelde eski ingilizce ender çıkabilir. Excell'deki kelimeleri bende %100 bilmiyorum:) iddaa etmeyiyim şimdi diyebilirsinizki bu kadar kelime çok fazla bize 5000 kelime yeter ben şöyle diyeyim Ben 5000 kelimeyle film yada dizileri bile sürekli durdurmadan izleyemiyordum ama bunları ezberledikten sonra çok çok ender bilmediğim kelime çıkıyor oda zaten argo kelime.tekrar açıklayayım bu sadece sizin kelime kapasite yeteneğinizi geliştirecek aynı zamanda sürekli okumak ,dinlemek ,konuşmak ve yazmanızda gerekecek, Muhtemelen YDS gibi sınavlarda en ufak zorluk çekeceğinizi sanmıyorum.

Görüşmek üzere Sağlıcakla kalın . Benim için Bir Allah Razı olsun deseniz yeterlidir.

Not: Bazı kelimelerin birden fazla şekli vardır yani hem verb hemde Noun yada daha fazla olarak bana hangisi çıktıysa ve Ve o cümlede geçen duruma anlam bakımında hangisi yakınsa onu kaydettim sizde elle diğer şekil yada anlamlarını ekleyebilirsiniz

Tam anlamıyla Excel aşağıdaki Sayıda Ve kategoride kelime barındırmaktadır,Bunlar benim yandex drive'dadır. Herkese açık bir şekilde indirebilir ve direk yatay yada dikey bir şekilde çıktıya hazır olarak kayıtlıdır.

16003 : Verb-Noun-Adverb-Adjective
    541 : İdiom-Proverb
    1350: Phrasal Verb
    162: Conjunction
    250: Prepositional Phrase
    146: irregular verb ( Aslında Daha fazla Var ama pek üstüne düşemedim )

Ve zamanlar tek tek örnekli Tüm şekilleri

Toplam:18452

Yandex İngilizce Arşiv İndirme Linki Aşagıdaki Gibidir.(Hepsi Alfabetik olarak sıralanmıştır)

Not : Bazı arkadaşlar dosyanın silindiğini söylemekte fakat sanırım yandex ile alakalı bir durum olmuş bazen indirmeden preview göstermiyor fakat linkte herhangi bir sorun yoktur.Gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

https://yadi.sk/d/HWwQWn3n3GjDUH

Foruma Fazla giremediğim için sormak istediğiniz bişey varsa iletişim: aktas405@yahoo.com
    Konu JOWalker tarafından (22-07-17 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: ufak bir değisiklik

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Allah razi olsun kardes emegine saglik

3. Teşekkür emreya bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme emreya bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    28
    Tek kelimeyle bakmadan bile woww diyorum. Allah razı olsun. Bir şeyler başarmak elbetteki bazı çabaları gerektirmekte

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı OnurHoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelimeyle bakmadan bile woww diyorum. Allah razı olsun. Bir şeyler başarmak elbetteki bazı çabaları gerektirmekte
    teşekkürler onur hocam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Çok teşekkürler paylaşımınız için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı Suyesil isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler paylaşımınız için.
    rica ederim.

8. Beğenme kuzey55 bu mesajı beğendi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)