Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yds taktik

Hybrid View

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19

Yds taktik

Herkese merhaba
    Hepinizin bildiği gibi ingilizce YDS için pek çok taktik söz konusu, videolar, siteler, kitaplar falan dolu bir sürü. Fransızca için bu konuda yeterli kaynak yok. Sizin keşfettiğiniz püf noktalar falan varsa Fransızca sınavlarında işe yarayabilecek, bu başlık altında paylaşırsanız herkes için yararlı olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Her dil için geçerlidir bu , ingilizce almanca fransızca vs ayrımı yok, bol kitap oku video izle sese duyarlı olmak da önemli, telaffuz açısından gerisi kafa karışıklığından ibaret, fazla yüklenmeden anlayarak ve özümseyerek çalışmak en önemlisidir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı Mgnl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Her dil için geçerlidir bu , ingilizce almanca fransızca vs ayrımı yok, bol kitap oku video izle sese duyarlı olmak da önemli, telaffuz açısından gerisi kafa karışıklığından ibaret, fazla yüklenmeden anlayarak ve özümseyerek çalışmak en önemlisidir
    ihtiyacım olan puanı 2 soru ile kaçırdım ben geçen sefer. Çok pratik bir iki şey vardır belki diye sormak istedim sadece. Geçen sefer kaçırdığım 2 soruyu bu kez kaçırmamak için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Alıntı posterman isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ihtiyacım olan puanı 2 soru ile kaçırdım ben geçen sefer. Çok pratik bir iki şey vardır belki diye sormak istedim sadece. Geçen sefer kaçırdığım 2 soruyu bu kez kaçırmamak için.
    Taktik olarak bilinen şey aslında birtakım temel cümle ya da metin düzeninde dilin gerektirdiği yaygın kullanımlardir.Bu açıdan size tavsiyem İngilizce test tekniklerine göz atıp, benzer mantığı fransizcada uygulamanız. Özellikle de bağlaç kullanımlarındaki taktiklerle dikkat etmenizi öneririm. Bu konuda 3 büyük Avrupa dili arasında büyük benzerlik var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Cümle tamamlama sorularında özellikle bağlaçlar çok işe yarıyor. Bazen diğer şıklarda çeldirici olabiliyor bağlaçlara dikkat ettiğiniz sürece doğru cevabı daha çabuk buluyorsunuz.

Fransızcanız iyi ise, problem dikkat eksikliği veya heyecan oluyor. Dikkatli olmak gerek okurken, bazen bir kelime bile cevaba götürüyor sizi.
    Çok deneyimli gibi konuştum aslında ben ilk defa gireceğim, çıkmış soruları çözüyorum soru tarzına alışmak için ^^

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Genelde öyle oluyor benim, paragrafı anlamış oluyorum ama bir bağlaç veya bir kelimeye dikkat etmediğim için şıklarda yanlış şeye yöneliyorum. Teşekkürler herkese yorumları için.

7. Beğenme chens bu mesajı beğendi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)