Toplam 7 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 124 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: YÖKDİL (Mart 2017) Fen Bilimleri Soruları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    teşekkürler cevaplar için
    Alıntı AhmetBasal isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümle tamamlama it produces sorusu

When the oil extracted from old tyres is mixed with diesel, .....
    it produces a fuel with reduced emissions.

www.lexwall.com Bağlamsal YDS-YÖKDİL Sözlüğü

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    67. According to the passage, biological psychology ----
    resembles biopsychology, psychobiology, physiological psychology, and behavioral neuroscience …

merhabalar, ben bu sorunun cevabının bu olmaması gerektiğini düşünüyorum ne dersiniz. Sınavda resemble gördüm parçada synonimi de gördüm, ancak parçada term diyor ve synonim diyor. Dolayısıyla terimlerin eşanlamlıları başka şey biological psychology'nin başka bir dala benzemesi (resemble) başka şey. Soruda ben bunu çeldirici şık olarak düşündüm ve başka bir seçeneğe yöneldim. İnce bir fark var arada. Eğer seçenekte 'term' ifadesi eklenseydi doğru cevap olurdu, veya 'expression' türü bir ifadeyle desteklenseydi. Ne dersiniz hocam ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    1) Arkadaşlar ing->tur çeviri sorularında, Linguistic theory....explaining how that... gibi bişey vardı. Sınavda epeyce baktım ve bence bu sorunun net cevabı yok. Tüm seçeneklerde de bir eksik ya da fazlalık ya da eksiklik vardı. Ne düşünüyorsunuz ?

2) Genel olarak sınav kolay bir formatta gözükse de çeviri sorularının bir ikisinde sıkıntı vardı. Örneğin bir de mühendislerin birşeylerden emin olmaları gereken bir bir soru vardı, to ensure vardı sanki o soruda da. Yapmaları mı yaptırmaları mı sözkonusuydu ettirgen mi değil mi çok ince fark vardı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    cloze testleri şıklarıyla beraber hatırlayan var mı arkadaşlar. Özellikle de cevabı in olan ve into olan iki soruda ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Arkadaşlar yarım cümlelerde şunların diğer yarılarını hatırlayan var mı ? ve hatırlanabilirse diğer yanlış şıklar ?

1) and they are some of the biggest ever observed
    2) When ice forms at the surface
    3) it provides perspectives on the architecture
    4) And during that time, the cost of doing so has remainedre

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Kimsenin hatırlayamadığı şu 11. yarım cümle sorusunu hatırlayacak kimse varmı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Arkadaşlar bu sorunun diğer maddelerini hatırlarsanız yazarmısınız
    (I)
    (II)
    (III)
    (IV) Superconductivity is a phenomenon that simply
    did not exist before the twentieth century.
    (V)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Arkadaşlar cloze testteki (matter) discharged (by…) cevabında bu cümleyle ilgili bi kaç kelime daha hatırlayan varmı. matter öncesi ve by sonrası ne vardı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    (I) Materials can be classified in terms of how well they conduct electricity. (II) Metals, like copper and gold, are good conductors of electricity and are used for making wires. (III) Many (though not all) plastics and rubbers tend to be poor conductors of electricity, and are classified as insulators: the electrons in an insulator are fixed in place and are not able to travel around easily. (IV) Superconductivity is a phenomenon that simply did not exist before the twentieth century. (V) Insulators can be used to make the shielding that is wrapped around wires so that you don’t electrocute yourself when you touch the outside of a cable.

Alıntı aliyar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sorunun diğer maddelerini hatırlarsanız yazarmısınız
    (I)
    (II)
    (III)
    (IV) Superconductivity is a phenomenon that simply
    did not exist before the twentieth century.
    (V)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı rascon isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    (I) Materials can be classified in terms of how well they conduct electricity. (II) Metals, like copper and gold, are good conductors of electricity and are used for making wires. (III) Many (though not all) plastics and rubbers tend to be poor conductors of electricity, and are classified as insulators: the electrons in an insulator are fixed in place and are not able to travel around easily. (IV) Superconductivity is a phenomenon that simply did not exist before the twentieth century. (V) Insulators can be used to make the shielding that is wrapped around wires so that you don’t electrocute yourself when you touch the outside of a cable.
    Teşekkürler rascon...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı rascon isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar YÖKDİL sistemde yayınlanan sorular ile burada yayınlanan soruları Word'de birleştirdim. Ekleme, çıkarma yaparak online düzenleyebilirsiniz. Herkes değişiklik yapabilir. Böylece tamamlayabileciğimiz kadar eksikleri tamamlarız. Kafamı toparlayabilsem paragraf sorularının bir kısmı aklımdaydı. Yalan yanlış olmasın diye yazmadım.

https://1drv.ms/w/s!Alc_x8TXa-fFgg76JOaSwRMEKWzm
    rascon hatırlayabildiğin net paragraf cevapları varsa, ya da şıklar varsa, hatırlayabildiğin ne kadar şey varsa yazarmısın. Bir de şu yarım cümlelerle ilgli bi başka mesajımda 4 tane yazmıştım özellikle onlardan hatırladığın varsa. İş paragrafa ve o 4 tane emin olamadığım soruya kaldı 65 için. 1 soru bile önemli.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    ...hydrogen makes up 70% Jupiter gibi bir soruydu sanırım. Cevaplarda da thus since ile başlayan cümleler vardı.
    Alıntı aliyar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin hatırlayamadığı şu 11. yarım cümle sorusunu hatırlayacak kimse varmı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

yarım cümle son soru

Alıntı gkcgz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ...hydrogen makes up 70% Jupiter gibi bir soruydu sanırım. Cevaplarda da thus since ile başlayan cümleler vardı.
    gkcgz teşekkürler. peki şıkları ya da doğru cevabı hatırlayan varmı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    tam olarak emin değilim ama öncesinde zıtlık vardı bu cümlenin hidrojenin yeryüzünde miktarı ve ya ağırlığı çok az olmasına rağmen jupiterin %70 ni oluşturu r gibi birşeydi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    evet ben de öyle hatırlıyorum hidrojen birşey olmasına rağmen jüpiterin yüzde yetmişini kaplıyordu ama şık taki e rağmen ifadesi neydi hatırlamıyorum
    Alıntı veyselparlak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak emin değilim ama öncesinde zıtlık vardı bu cümlenin hidrojenin yeryüzünde miktarı ve ya ağırlığı çok az olmasına rağmen jupiterin %70 ni oluşturu r gibi birşeydi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı veyselparlak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımmm, aynen öyle bi seçenek vardı sanırım ben de onu işaretledim, çok teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    bir de pasajlardaki diş çene sorusunda sorulardan birinin cevabı çene ve diş değişimlerinin yavaş olması gibi bişemiydi slowly olan bir cevap işaretlediğimi hatırlıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Pluto ile ilgili paragraf tamamlamda doğru cevap olduğu düşünülen "This variability causes volatile ice to migrate accross Pluto’s surface" ifadesinde, öncesinde variabilityliğe işaret eden ifadeler vardı, onları hatırlayabilirsem soruyu doğru yaptığımdan emin olacağım, hatırlayan varmı arkadaşlar?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    YArım cümlede '… and they are some of the biggest ever observed' başını hatırlayan varmı? Sanırım şıkların biri but diye başlıyordu biri de buydu. diğer seçeneği de hatırlasanız soruda ne yaptığımı hatırlayacağım. İki şık arasında gidip gelmiştim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Arkadaşlar lütfen yarım cümlelerdeki şu doğru cevapların soru köklerini hatırlarsanız yazarmısınız, birini bile hatırlasanız kardır, önemli benim için
    1) And during that time, the cost of doing so has remained …
    2) … and they are some of the biggest ever observed
    3) ...it provides perspectives on the architecture
    4) Species are renowned for their ability to

Toplam 7 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)