Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: LYS 5 Hazırlık Hakkında

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

LYS 5 Hazırlık Hakkında

Arkadaşlar bir konu hakkında siz değerli üyelere danışmak için üye oldum. Soruma gelirsek ben 20 yaşındayım şu anda, sayısal çıkışlıyım(okulumuzda dil bölümü açılmamıştı ne yazık ki). Bir bölüme yerleşmiştim 2 sene önce ancak memnun kalmadım, olmadı ve önümüzdeki sene tekrardan sınava girmeye karar verdim. Bu sene girmeyeceğim, önümüzdeki senenin YGS-LYS 5 maratonuna gireceğim, puan kesintisi olmayacak bu nedenle. Okuldan 40 puan geliyor bana, 1,5 sene gibi yeterli bir vaktim var ve ben şimdiden İngilizce çalışmaya başladım

Els Test your Vocabulary kitabına başladım, oradaki tüm kelimeleri öğrenmeye çalışıyorum, hepsini ezberleyeceğim. En büyük eksiğim dil çıkışlı olmadığım için gramerimin eksik olması ve teknik,strateji bilmiyor oluşum. Yani her soruyu anlamdan çıkarmaya çalışıyorum, bu da takdir edersiniz ki zaman kaybına yol açıyor. Bu nedenle İrem Yayıncılık LYS-DİL Sınav Strateji kitabını aldım, oradan tüm gramer konularını bitireceğim ve tüm verilen stratejileri, önemli yapıları aklıma kazıyacağım (öyle umuyorum ) Her gün en az 1 bölüm ingilizce altyazılı dizi izliyorum zaten. Yaz ayına kadar her gün en az 2 saat ingilizce çalışmayı planlıyorum, her gün 30 kelime ezberlemeye gayret ediyorum, İrem yayıncılığın kitabı ve ELS Test Your Vocabulary kitabı bittiğinde bol bol soru çözmeye başlayacağım

Hedefim LYS 5'den 70+ net, İstanbul Üniversitesi İngilizce Müt-Ter veya İngiliz Dili ve Edebiyatı kazanmak en büyük hedefim, sizin bana önerebileceğiniz, mutlaka şu yayını al diyebileceğiniz bir şey var mı ?

YDS Publishing kitapları övülüyor ancak hangi kitaplarını almalıyım onu bilemiyorum...

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, her türlü tavsiyeye açığım

Düzenleme : Seviyemi belirtmeyi unutmuşum, LYS 5 sınavından ortalama 45-50 doğru yapıyorum, yaptığım gramer sorularının hepsi yanlış, dolayısıyla grameri halletmeden soru çözmeye geçmeyeceğim zira moralim bozuluyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    hocam 0 gramerle 45-50 doğru güzel bir seviye şimdilik. hazirana kadar bunu 75e bile çekebilirsin. gramer kitabı için dilko tavsiye ederim. kursa gitseniz daha iyiydi fakat kitaplarıyla da yapabilirsiniz zannımca.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı youfckdmylife isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 0 gramerle 45-50 doğru güzel bir seviye şimdilik. hazirana kadar bunu 75e bile çekebilirsin. gramer kitabı için dilko tavsiye ederim. kursa gitseniz daha iyiydi fakat kitaplarıyla da yapabilirsiniz zannımca.
    Öncelikle zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim Dil öğrencisi olmadığım için genel olarak stratejileri, gramer kurallarını pek bilmiyorum, hep anlamdan çıkarmaya çalışıyordum, bu eksikliği gidermek için İrem Yayıncılık'ın Dil stratejileri kitabını aldım, Gramer konuları da var içinde, önce bu kitabı bitireceğim, hem stratejileri hem grameri oturtmuş olurum, bu sırada her gün minimum 20 kelime ezberlemeyi hedefliyorum. İrem Yayıncılık'ın çıkardığı ''son 10 yılın LYS 5 soruları ve ayrıntılı çözümleri'' adında bir kitap var, onu da aldım, genel olarak o sorulardan bilmediğim kelimeleri ezberleyeceğim. Tavsiyenizi de mutlaka göz önünde bulunduracağım ancak Dilko'nun soruları genel olarak kolay demişlerdi bana, o nedenle YDS Publishing'den set almayı planlıyordum, Dilko'ya da bakarım

Haziran'a kadar bunu 70'e çekmem lazım, zaten önümüzdeki senenin LYS 5'i için hazırlanıyorum, Haziran'a kadar konuları bitirirsem Haziran'dan sonra sadece kelime ezberi, reading ve deneme testi çözmeyi planlıyorum, o arada YGS de çalışacağım

tekrar teşekkür ederim hocam cevapladığınız için

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Bende dil öğrencisi değilim. Gramerim sıfırdı. Senin gibi 20 yaşındayım. Geçen sene beklentim olmadan lys-5 e girdim 50d/23y gelince çalışmaya başladım. Yanlışların çoğu gramerden tabii. Şuana kadar ygs ağırlıklı gittim ama gramer temelide oturttum. Anladığım kadarıyla sende benim gibi netleri gramerden kaybediyorsun. Gramer ve kelimesi bilgisini halledince 70 i rahat görürüz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı Grandmaster isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dil öğrencisi değilim. Gramerim sıfırdı. Senin gibi 20 yaşındayım. Geçen sene beklentim olmadan lys-5 e girdim 50d/23y gelince çalışmaya başladım. Yanlışların çoğu gramerden tabii. Şuana kadar ygs ağırlıklı gittim ama gramer temelide oturttum. Anladığım kadarıyla sende benim gibi netleri gramerden kaybediyorsun. Gramer ve kelimesi bilgisini halledince 70 i rahat görürüz.
    Kelime ezberlemek sıkıntı değil benim açımdan, kelime ezberlerken pek sıkılmıyorum da ancak gramer biraz korkutucu görünüyor, umarım içine girdikçe, derine indikçe daha da korkunç hale gelmiyordur

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)