Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: yardım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22

yardım

YeniBelge.jpg

Sayın hocalarım ve arkadaşlarım ben cevabı B olarak düşünmüştüm ama cevap anahtarında D diyor. Açıklayabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    76
    medical degree birşeyin girişimi ben bu açıdan bakınca d doğru görünüyor tıp falüktesine gitmenin bir amacı var bu amaç bir şey e girişim yapmak için bir öncü hareket. ben böyle yorumladım . ama oradaki some say i çözemedim belki de işin sırrı orada ama bu ifadeyi de birileri söyledi ki gibi anladım
    Alıntı setas isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    YeniBelge.jpg

Sayın hocalarım ve arkadaşlarım ben cevabı B olarak düşünmüştüm ama cevap anahtarında D diyor. Açıklayabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

3. Teşekkür setas bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Doğanın içinde sağlıklı yaşayabilmek adına, kendini dağlık alanlara izole etmesini; kimileri astımını daha iyi anlayabilmek için yaptığı bir davranış olarak yorumlar.Lakin ilerleyen zamanlarda, tropikal hastalık ve cüzzam tedavisine ilgi duydu.Nihayetinde, üniversiteden dermatoloji alanında uzman olarak mezun olması gariptir.

Hocam cevap B olursa, cümlede gördüğünüz gibi bir karışıklık oluyor.Kendini izole etmesinden ne ara üniversitede mezun olduğu bölüme geçtik?Bir geçiş cümlesi yok arada.O yüzden eksik kalıyor.Cevap D olursa tam oturuyor cümle;

Orta sınıf bir ailenin çocuğu olan Che, tıp diploması almak adına tıp fakültesine gitti.Kimileri bunu, astımını daha iyi anlayabilmek için yaptığını söylüyor (tıp fakültesine giderek astım hakkında daha iyi araştırma yapabilme imkanına erişecek çünkü).Lakin, ilerleyen zamanlarda tropikal hastalık ve cüzzam tedavisine ilgi duydu.Nihayetinde........

Cevap D olduğu zaman paragraf daha bir oturaklı oluyor diye düşünüyorum.

5. Teşekkür setas bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim. Şimdi daha rahat anladım.

7. Beğenme sakmarru bu mesajı beğendi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)