Toplam 11 sonuçtan 1 ile 11 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ölü bır forum muyuz .. ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85

ölü bır forum muyuz .. ?

Epeydir beni de dusunduren bir konuydu, ama mesaj bolumune bir uyemizin ' burasi ölü bir forum , o yuzden ..' yazmasi aci ama gercek modunda canimi yakti...uzuldum.

Yani, bir zamanlarin koskoca dil forumu, sakaryademir, ahmetwrt, votkalimon da olmasa kapiyi kilitleyip cikacak duruma mi geldi...

Yoksa ne ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Merhabalar,

Oradaki cümle ile chatbox uygulamasının aktif kullanılmadığı kastedilmiştir.

Form, hala aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Aktiflik oranı azalmasına rağmen devam etmektedir.

Özellikle yabancı dil sınavları öncesi ve sonrasında bu aktiflik artmaktadır.

Eski zamanlardan farkı ise bir üye ihtiyacı olan bilgiyi elde ettikten sonra nadir olarak(tekrar bilgiye ihtiyacı olduğunda) forumu tekrar ziyaret etmektedir.

Değişen koşullar(çalışma(iş,okul...) koşulları vs ile gelen yorgunluk,stres vs.) üyelerin(hem bilgiyi aktaracak tarafın eskisi gibi foruma daha sık girmemesi hem de bilgiyi alacak kişinin forumda soru sorup cevabını bekleyememesi(bu durum da kullanıcıyı sorularıma daha hızlı nasıl cevap alabilirim arayışına(anlık soru ve anlık cevapların olduğu canlı sistemlere yönlendirmektedir.) aktif olma durumunu da etkilemiştir.

Sakaryademir gibi soru sormaktan çekinmeyen dil öğremeye hevesli kullanıcı ile Ahmetwrt gibi sorulan sorulara cevap vermekten bıkmayan kullanıcı profilindekilerin azalması da bu aktifliği düşürmüştür.

Üyelere bazı güncellemelerle(örnek: A konuse ile ilgili notlar forumuza eklenmiştir....) ilgili kullanıcılara e-mailler gönderilebilir mi(Forum kurallarına uygun mu?)?

Bazı kullanıcıların taleplerinin karşılanmaması sonrası da forumdan ayrılan kullanıların olması da bu aktifliği düşüren diğer bir etkendir.

Not: Görüntülü soru çözümleriniz biraz kıpırdama yapar gibi oldu, ama o da çok sürmedi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Taleplerden birisi de forumun bu alt forumu dahil bazı bölümlerine yazılan mesajlardan sonra bu mesajlar üzerinde değişiklik yapılamamasıydı, bu durum farklı alt forumlarda dile getirilmesine rağmen bir değişiklik yapılmadı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Bu bağlantıda daha önce konu ile ilgili öneriler dile getirilmişti, bu kapsam ne tür adımlar atıldı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Benim zamanımda burada efsaneler vardı. Sorulara hızlı cevap gelir, her konuda çok iyi açıklama yapılırdı. Bundan 5-6 yıl öncesi için konuşuyorum. O zamanlar çok telefon yoktu pcden girerdik siteye.
    Şimdi de arada mail geliyor o cevap yazdı bu cevap yazdı diye girip bakıyorum ama 5-6 yıl öncesinde kalmış bir mobil arayüzü var.
    Son yazılan mesajlar Mobilde en üstte görünmüyor. Bence bu tartışılmaması gerekecek kadar büyük bir problem. Kim ilgileniyorsa bence el atmalı bu duruma.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    ingilizce haric diger yabanci diller icin genelde öyle görülüyor maalesef ( benim acimdan) aktif degilim baska konularda ( suan sadece almanca ile ilgilendigim icin, onda da forumda cok hareketlilik olmuyor, oldugunda da katilmaya calisiyorum)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Chatbox tan ''Burası bir forum o yüzden'' mesajını ben yazdım çünkü sınav ile ilgili ne zaman bir arama yapsam google beni bu foruma yönlendiriyor ve aynı soruyu soran kişilerin yanıtlarına baktığımda hüsranla karşılaşıyorum çünkü soruya ya da başka bir şeye cevap veren pek olmuyor. Mesele basitçe bana Ydspublishing influence grade 12 kitaplarının cevap anahtarı lazım aynı konuyu açan 10 dan fazla kişi gördüm ama kimse cevap atmamış veya elinde yok elinde olsa da foruma cevaplarını koymayıp mail yolu ile verenler var peki sebep ne? eminim benim gibi yüzlerce kişi var genelde sınav için bu yayın tavsiye ediliyor ama cevapları yok ben dershaneye de gitmiyorum bölümü bıraktım bir daha gireceğim ama bunların cevap anahtarı yok. Çözüyorum çözüyorum bırakıyorum doğru mu yanlış mı Allah bilir. Bir kişi kendinde olduğunu söyledi e-mail yolu ile atayım diye foruma yazmış ama 5 gündür ondan da yanıt yok. Elinde YdsPublishing influence grade 12 kitaplarının cevap anahtarı olan biri varsa lütfen buraya atsın herkes faydalansın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Hocam ben de arayüzün değişmesi gerektiğini savunanlardanım. Kullanım biraz daha ilgi çekici ve basit hale getirilebilir. Konu bulmak aramak basitleştirilebilir. Adam belki sorusunun cevabı olduğunu düşünüyor ama sitede bulana kadar zaman kaybedeceğime tekrar sorayım diyor ve daha önce cevaplayan kişiler soruyu görünce bakıp geçiyor doğal olarak.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    139
    Alıntı Fatih Hoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Epeydir beni de dusunduren bir konuydu, ama mesaj bolumune bir uyemizin ' burasi ölü bir forum , o yuzden ..' yazmasi aci ama gercek modunda canimi yakti...uzuldum.

Yani, bir zamanlarin koskoca dil forumu, sakaryademir, ahmetwrt, votkalimon da olmasa kapiyi kilitleyip cikacak duruma mi geldi...

Yoksa ne ?
    aman hocam biz içerideyken kilitlemeyin de.

şaka bir tarafa, hakikaten bir zamanlar çok aktif olan forumun hali üzücü. eskiden üniversite sınavına girecek öğrenciler, kpds'ye hazırlananlar, okuldaki konularla ilgili yardım isteyenler vardı. ne oldu? herkes artık her şeyi biliyor, anlıyor da foruma mı o yüzden mi ihtiyaç kalmadı? sanmıyorum. işin sebebi sanırım yabancı dilin -inanılanın veya olması gerekenin aksine, ki tartışılır- kişiler tarafından umursanmaması. sınavdan sınava girilip ben şunu a yaptım, siz ne yaptınız tarzı muhabbetler veya cevaplar şunlar şunlar olacak tarzı mesajlar. "yabancı dil" artık bir sınav metasından başka bir şey değil anlaşılan.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Mobil ve Masaüstü arayüz ile görünüm/tasarım değişmeli diye düşünüyorum.
    Basit yenilikler getirildikçe biraz da olsa aktiflik artışı olacağı düşüncesindeyim.
    Her bölüme belli aktif birkaç kişi atansa (temsili) iyi olabilir.
    Chatboxta bir arkadaş İspanyolca öğrenmek istediğini vurgulamış ama İspanyolca bilen aktif bir üye olmadığından var olan bazı konularla yetinebilmiştir belki de sadece. Bu tarz bir şeyde büyük bir eksiklik bence

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Hocam cevabı verdim ama bir daha vereyim. Bilgisayar devri bitti. Mobilden giriyorum şuan ve gerçekten yazamıyorum bile. Dona dona yazıyor. Telefon dandikte değil. S7 kullanıyorum. Mobil sürümde son yazılar yukarıda görünmüyor. Resim atacam yazdıklarım kaybolur diye atmıyorum ama telefonda 50gb eğitim videosu var. Kpss + yds. Mobile uyumlu hale gelirsek bence katılım daha çok olacak. Her gün Facebook ta onlarca yds mesajı görüyorum. Buraya giripte kullanamıyorlar ki buraya atsınlar.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)