Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: her gün 5 cümle

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6

her gün 5 cümle

Merhaba arkadaşlar ben genel ingilizce seviyemi yükseltmek için düzenli çalışmaya başlıyorum.

Bunun için planlarım arasında hergün yaptığım günlük olaylarla ilgili 5 cümle yazıyorum ve bu 1 paragraf yapıyor. 2 ay sonra ise bu 5 cümleyi 10 cümle yaparak arttırmayı düşünüyorum Ondan sonra 4 ay sonrası 20 yapacağım derken günde 1 konu yazacak şekilde kendimi hazırlamaya çalışıyorum. Aşama aşama ilerlemeliyim ki eksiklerimi güzel kapatabileyim. Benim sizden ricam buraya her gün paylaşacağım ingilizce 5 cümlemde hatamı düzeltebilir misiniz? Bu konuda çok çabalıyım lütfen bana destek olur musunuz? Başka şeyler de yapıyorum. Yaptıklarımdan birkaçı

1) Bir sürü dizi var fakat ben 'friends' çok sevdiğm için ondan başlayarak her gün 1 20 dklık friends movie seyretme. Seyretme esnasında telaffuzlara kulak verme. Bilmediğim yapıyı o anda durdurup notlar alma ve speaking olarak seslendirme.
    2) Her gün 1 makale ya da listening parçası okuyup anlamak. notlar almak.
    3) her gün 1 özlü söz not almak
    4) her gün bilmediğim 10 tane kelime çalışmak (bunu okuduğum parçalardan çıkaracağım. rastgele görerek değil)
    5) her gün bir okuma kitabından 1 yaprak okumak.

Şimdiden teşekkürler. Aşağıda ilk 5 cümlem var.

TURKISH
    Bugün günlerden Pazar günü.
    Yarın yapmam gereken işlerimin listesini bugünden yapıyorum.
    Salı günü hocamdan cevap bekliyorum ondan gelecek cevaba göre şehir dışına çıkmak için bilet alacağım.
    Birde az önce Burcu Hanım ile telefon görüşmesi yaptık 1 saat.
    Kendimle ilgili inanılmaz şeyler öğreniyorum.

ENGLISH
    Today is Sunday day from days.
    I am doing from today to the list of my works which I need to do tomorrow.
    I am waiting an answer from my teacher on Thursday and I am going to take a ticket for out of city according to answer what will come from him.
    Also we make a telephone with Miss Burcu throughout one hour.
    I am learning unbelievable things related to myself.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    140
    türkçe ifadeleri direkt ingilizce ile eşleştirmeye çalışmayın. onların kullanıdğı gibi kullanın.

1-today is sunday/it is sunday (today).
    2-i am making/preparing a list of the things i need to do tomorrow.
    3-i am waiting for an answer from my teacher on sunday. i will buy a ticket to go out of town according to his/her answer.
    4-and i had a phone call for one hour with burcu. /and burcu and i had a phone call for one hour.
    5- i am learning incredible things about myself.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Cevabınız için çok teşekkür ediyorum çok faydalı oldu benim için. 2 günde bile neler öğrendim ve devam ediyorum bunlara.. şimdi diğer yazım.. buna da bakabilir misiniz. düzgünleştirene kadar devam edeceğim hep..

Bugün çalıştı kağıdı almak için sigortaya gitmem gerekiyordu.
    Farklılık olması açısından yürüyüş yaptım.
    Açık havada yürüyüş yapmak çok keyifliydi.
    Sonra bayan kuaförüne gittim ve saçlarımı kestirdim.
    Birde unutmadan sabah Ayfer ablayı aramıştım ve ona bir parça deneyimimden bahsettim.
    Umuyorum pilot mevzusunda onu kırmamışımdır.

To Insurance Institution I was requiring to go.
    I want to do a different thing and I went to there by walking.
    It was very enjoyable to do walking at outdoor.
    Then, I went to go hairdresser and I had my hair cut. (bunu demeyi ettirgen yapıda az önce öğrendim).
    In addition, I had called to Ayfer in the morning and I told her from a bit my experience.
    I hope I hadn't heart-broken her heart at topic related to pilot.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    1. I was supposed to go to "Social Insurance Institution" to take "certificate of employment(or employment history paper)" today.

2. I went for a walk for a different thing(Farklılık olsun diye yürüyüşe gittim).

3. Going for a walk in the fresh air was very enjoyable.

4. Bu cümlede "go" fazladan kullanılmış.

5. And(In addition) by the way I had called sister(or big sister) Ayfer and I told her about some of my experience.

6. I hope I didn't break her heart about(or related to) matter(or subject) of pilot.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)