Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Otomasyonda "Takvim dışındasınız" hatası

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Otomasyonda "Takvim dışındasınız" hatası

Merhaba. Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümündeyim, bu sene başladım. Otomasyonda ders seçimine girdiğimde ilk olarak öğrenci numarası bulunamıyor diyordu. Şimdi ders seçimi bölümünde dersler gözüküyor, hatta ders programı da gözüküyor ama programımı ayarlayıp ders seçtiğimde şu hata çıkıyor :

adsız.jpg

"Ders alma, bırakma ve değiştirme akademik takvim dönemi dışındasınız"

Şimdi ben hazırlık muafiyet sınavına girene ve bu sonuçlar belli olana kadar zaten ders seçemiyordum. Çünkü direkt 1. sınıftan başlayıp başlamayacağım belli değildi. Şimdi belli oldu, muafiyeti geçtim. Otomasyon sistemi de sonunda açıldı... Ama bu hata çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor? Bu pazartesi (26 Eylül 2016) derslerin başlaması gerekiyor diye biliyorum. Pazartesiye kadar da öğrenci işlerine falan da danışamam. Ne yapacağım? Bu durumla daha önce karşılaşan var mı? Yardımcı olursanız çok iyi olur gerçekten. Teşekkürler şimdiden.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    öncelikle okulumuza hoş geldin 1. sınıf olduğun için ilk dönem ders seçimi öğrenci işleri tarafından yapılıyor rahat olabilirsin. Muhtemelen giriş sıranıza göre şubelere dağıtacaklar sizi ve bu dönem o programa uyacaksınız bahar döneminde ise kendiniz otomasyondan girip ders seçebileceksiniz.

3. Teşekkür frusciante54 bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Ya çok teşekkür ederim. Saatlerdir kafayı yiyordum yapamıyorum diye. Ben o zaman pazartesi gidip halledeyim öğrenci işlerinden ders seçimini. Rahatladım valla.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı frusciante54 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya çok teşekkür ederim. Saatlerdir kafayı yiyordum yapamıyorum diye. Ben o zaman pazartesi gidip halledeyim öğrenci işlerinden ders seçimini. Rahatladım valla.
    aynı şeyleri yaşadığım için çok iyi anlıyorum seni. Pazartesi okula gidince programın hazır olmuş olur zaten öğrenci işlerine gitmene gerek yok şubelerinizi öğrenip derse girersiniz onlarıda giriş kattaki panoya asarlar sanırım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Peki son bir şey daha. Benim otomasyonda zorunlu dersler ile birlikte 26 AKTS gözüküyor. Ama bildiğim kadarıyla bir dönem 30 AKTS'ye tamamlamamız gerekiyor. Otomatik olarak seçmeli dersi de yerime seçmemişler ben böyle 26 AKTS ile kaldım. 26 AKTS ile dönem tamamlamak oluyor mu?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)