Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Türkiyede YÖS bilgi ve soru cevap bankası yetersizliği

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

Question Türkiyede YÖS bilgi ve soru cevap bankası yetersizliği

Selamlar, YÖS kategorisini forumda göremedim bu yüzden buraya yazmayı uygun gördüm.

Uzun zamandır YÖS sınavına hazırlanıyorum. Bu sınava sadece yabancı uyruğu olanlar katılabilir. Asıl sorun ise Türkiye'de bilgi almak için az kaynak var, bilgiden ziyade sınava hazırlanmak için sadece kitaplara başvurabiliriz. Blog buldum bi tane yös denemeleri paylaşmış
    http://yosrehberi.blogspot.com/p/yos...-cevaplar.html
    http://yosrehberi.blogspot.com/2016/...enemeleri.html
    bunun gibi bulabileceğim kaynaklar var mıdır? ayrıca bilgi edinmek için buraya bir YÖS kategorisi açılabilir mi? şimdiden sağolun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    ben de yabancı uyrukluyum, yös için türkiye'de etkin olan metropol yayınlarından başka alternatif pek yok ve fahiş fiyata satılıyor. bunun dışında internette sizin de paylaştığınıza benzer denemeler ve üniversitelerin kendi sitelerinde yayınladıkları geçmiş yıllara ait yös sınvları bulunuyor. ama yös de artık gözden düşüyor. iyi üniversiteler artık daha çok uluslararası geçerliliği olan sat veya gce benzeri sınavlara önem veriyor. tabi suriyelileri ayrı tutuyorum bundan sadece lise diploması gösterip sınavsız, harçsız girdikleri için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı crew_1678 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de yabancı uyrukluyum, yös için türkiye'de etkin olan metropol yayınlarından başka alternatif pek yok ve fahiş fiyata satılıyor. bunun dışında internette sizin de paylaştığınıza benzer denemeler ve üniversitelerin kendi sitelerinde yayınladıkları geçmiş yıllara ait yös sınvları bulunuyor. ama yös de artık gözden düşüyor. iyi üniversiteler artık daha çok uluslararası geçerliliği olan sat veya gce benzeri sınavlara önem veriyor. tabi suriyelileri ayrı tutuyorum bundan sadece lise diploması gösterip sınavsız, harçsız girdikleri için.
    Sadece metropol kaynaklarının olması yabancı öğrenci adaylarını çok kısıtlıyor. ÖSYM için bu kadar kaynak varken yabancı öğrenciler için neden bu kadar az kaynak var? En azından forumlarda bu tür kategorilerin açılması yine fayda sağlayabilir. Konuda paylaştığım web sayfadan çok yararlandım sağolsunlar.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler