Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Hazırlık atlama sınavı yardım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Hazırlık atlama sınavı yardım

merhaba arkadaşlar ben Anadolu Üniversitesi Almanca öğretmenliği bölümünü kazandım. zorunlu hazırlık sınıfı var sınıf atlamak için hangi sınavlara girmeliyim iki çeşit var;Seviye Tespit Sınavı ve Yeterlik Sınavı anlayamadım ve çok önemli lütfen bilenler cevaplasın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Ya ben de çok bilmiyorum ama herhalde seviye tespit sınavı İngilizce düzeyine bakıyor ve hazırlık okurken hangi seviyeden başlayacağını ölçüyor. Yeterlik sınavı da hazırlık atlama olabilir. Emin değilim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Tamam arkadaşım öğrendim bugün bilmeyenler için de yaziyorum belki bir gun bakan olur diye: Yeni kayıt olan ve hazırlık zorunluluğu olanlar için ; öncelikle Seviye Tespit Sınavı var (anadolunun ydyo sitesinde duyurularda sinifinizi acikliyorlar hangi sinifta sınav olacağınızı 100 sorudan olusan bir sinav koyuluyor önünüze gramer ağırlıklıydı BENCE ve kelimeleri bilmek lazim) bu ilk sinav işte bu sınavdan 60 ve üstü aldığında Yeterlik sinavina girebiliyorsun eger 60 ın altında alirsan hazırlık sınıfına alınıyorsun. Yeterlik sınavında da yüksek netler yapmak önemli çünkü bu iki sınavın da ortalaması alınıp 70 ve üzeri olanlar 1.sinifa baslayabiliyorlar sinavlarin ayrıntıları zaten Anadolu Üniversitesinin sitesinde açıklanıyor

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler