Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Tavsiyelerinize ihtiyacım var......

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

Lightbulb Tavsiyelerinize ihtiyacım var......

Arkadaşlar ingilizce konusunda bilgim pek yok birkaç kelme biliyorum sadece gramer konusunda da bilgim yok. Birçok siteye baksam bu konuda kitap önerisi çok en çok karşılaştığım öneriler ise Gramer in use, vs sizce başlangıç için bunlar uygun mu yoksa daha yalın anlatılan kitap var mı Birde bu seviyeye göre dersler ayrılıyo onun hakkında da pek bilgim yok mesela beginner listen vs bunların ne demek olduğunu öğrenmek isterim önerileriniz benim için çok önemli şimdiden çok teşekkür ederim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Eğer amacınız bir sınava hazırlanmak değilse bence başlangıçta gramer öğrenmeye çalışmayın. Gramer ağırlıklı kitaplarla ingilizce öğrenemezsiniz. sadece belli kuralları ezberlemiş olursunuz. Bence adında gramer geçen hiçbir kitabı almayın.
    Reading: okuduğunu anlama, writing: duyduğunu, gördüğünü, aklındakini yazma olarak geçer. Listening: Duyduğunu anlama. Speaking: konuşma becerinizi ifade eder. Bir yabancı dili mesela ingilizceyi öğrenirken önemli olan grameri öğrenmek değildir. Önemli olan bu saydığım dört konuda kendinizi geliştirmenizdir. Bunları yaparken zaten grameri de yavaş yavaş öğreneceksiniz. Ama eğer gramer öğreten kitaplarla ingilizce öğrenmeye çalışırsanız, bu saydığım dört konunun hiçbirinde kendinizi geliştiremezsiniz. Hiçbirşey bilmediğinizi söylediğinize göre siz beginner (başlangıç) seviyesindesinizdir. internetiniz varsa bence kitap da almayın. internette pek çok ücretsiz site var özellikle başlangıç için fazlasıyla yeterli bu ücretsiz siteler. ile de kitap almak isterseniz çok seçenek var. fono, beşir, readers diggest, gibi yayınlar var. Tavsiyeyle kitap alma konusunda acele etmemenizi tavsiye ederim. kolay gelsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Ben şahsen dizi izliyorum sürekli gelişiyor. Bir de çalıştığım kurumda aktif olarak kullanmam gerekiyor görüşmelerde vs.vs. bu şekilde İngiizceyi hayat içerisine koyarsanız mutlaka öğrenirisiniz. Bir de hazırlıkta da en az 4-5 saat göreceğiz günde her gün aşinalık olunca çok hızlı gelişir.

Yukarıdaki arkadaşın dediğine katılıyorum 2,5 senede Arapçayı böyle öğrendim ben her gün en az 3-4 saat speaking sadece.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim sormak istediğim ya da daha doğrusu benim öğrenmek istediğim tek şey nereden başlamam gerektiği ingilizceye sınav için değil ingilizce öğrenmek için hevesim var ve başlangıç için yapmam gerekn nedir? kelimemi çalışiyim çalışsamda nasıl bir yol izliyim bu konuda

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    busuu.com diye bir site var ücretsiz üye olabiliyorsunuz. orada hem kelime öğrenme hem cümle kurma hem talafuz, hem yazma, hem dinleme hem de hatalarınızı öğrenme imkanı var. üstelik anadili ingilizce olan diğer kullanıcılarla ücretsiz konuşabiliyorsunuz. busuu ile başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan ingilizce öğrenebilirsiniz. takıldığınız anlamadığınız yerleri de yine dilforum'a gelip burada sorarsınız.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    hocam siteye baktım gayet güzel bir site ama herzaman net olmayabilir bende o yüzden iyi öğrenebileceğim kitap var mıdır??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    o zaman önceki mesajımda söylediğim seçeneklerden birini alabilirsiniz istiyorsanız.
    fono yayınları, beşir kitabevi, readers diggest yayınları bunlardan birinin setini alabilirsiniz.

http://www.dr.com.tr/Kitap/Ingilizce...FUK4GwodnowM2w

http://www.fono.com.tr/Home/dil

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler