Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Çince kursu ile İngilizce kursu arasında kaldım yardım edin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Çince kursu ile İngilizce kursu arasında kaldım yardım edin.

Merhaba;

Öncelikle sorumu nereye soracağımı bilemediğim için buraya paylaşıyorum, moderatör arkadaşlar gerekli yere taşırlarsa sevinirim.

Ben Aöf son sınıf öğrencisiyim 22 yaşımdayım,
    Sizinde bileceğiniz üzere ülkemizde üniversite mezunları çok zor iş buluyor, hele benim gibi aöf'den mezunsanız şansınız daha da zor,
    Okul bittikten sonra ve askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra iş bulma sürecim başlacak, bende bu süreci o noktaya getirmeden 2-3 sene donanımımı arttırmayı düşünüyorum bu bağlamda Çince kursuna gitmek istiyorum ancak çevremden ingilizce kursuna gitmem için tavsiyeler alıyorum.
    -İngilizce ile çince arasında kaldım sizin öneriniz nedir.
    Çince kursuna gitmeyi, ingilizceyi şuanda herkesin bildiğini ancak çinceyi türkiyede çok az bir kesimin bildiğini ve bu durumunda bana artı katacağına inandığım için istiyorum,öğrendiğim dil (Çince) ile ilgili işler yapmak istiyorum.Çince bilmem durumunda sizce ortalama ne kadar maaşım olur nerelerde çalışabilirim.
    İngilizceyi neredeyse hiç bilmiyorum öğreneceğim ama önce çinceye gidip bu alanda kendimi geliştirip daha sonra ingilizceye gitmeyi düşündüm bunun nedeni bir an önce çinceyi öğrenip para kazanmak altın bileziği koluma takmak gelecekle ilgili planlar var İngilizce nasıl olsa öğrenirim çince kadar karmaşık değil ya. şuan enerjim varken çinceyi öğrenmek istiyorum..
    İstersem çinceyi öğrenebilirim zor olduğunu biliyorum ama 2-3 sene zorlansamda geleceğim garanti altında olacak biliyorum,bu noktada elimden geleni yapabilirim.Azimliyimdir.
    Ayrıca çince karakterlerde hoşuma gitmiyor değil
    Başka önerinizde varsa açığım.

Teşekkür ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı rootterminalx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Öncelikle sorumu nereye soracağımı bilemediğim için buraya paylaşıyorum, moderatör arkadaşlar gerekli yere taşırlarsa sevinirim.

Ben Aöf son sınıf öğrencisiyim 22 yaşımdayım,
    Sizinde bileceğiniz üzere ülkemizde üniversite mezunları çok zor iş buluyor, hele benim gibi aöf'den mezunsanız şansınız daha da zor,
    Okul bittikten sonra ve askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra iş bulma sürecim başlacak, bende bu süreci o noktaya getirmeden 2-3 sene donanımımı arttırmayı düşünüyorum bu bağlamda Çince kursuna gitmek istiyorum ancak çevremden ingilizce kursuna gitmem için tavsiyeler alıyorum.
    -İngilizce ile çince arasında kaldım sizin öneriniz nedir.
    Çince kursuna gitmeyi, ingilizceyi şuanda herkesin bildiğini ancak çinceyi türkiyede çok az bir kesimin bildiğini ve bu durumunda bana artı katacağına inandığım için istiyorum,öğrendiğim dil (Çince) ile ilgili işler yapmak istiyorum.Çince bilmem durumunda sizce ortalama ne kadar maaşım olur nerelerde çalışabilirim.
    İngilizceyi neredeyse hiç bilmiyorum öğreneceğim ama önce çinceye gidip bu alanda kendimi geliştirip daha sonra ingilizceye gitmeyi düşündüm bunun nedeni bir an önce çinceyi öğrenip para kazanmak altın bileziği koluma takmak gelecekle ilgili planlar var İngilizce nasıl olsa öğrenirim çince kadar karmaşık değil ya. şuan enerjim varken çinceyi öğrenmek istiyorum..
    İstersem çinceyi öğrenebilirim zor olduğunu biliyorum ama 2-3 sene zorlansamda geleceğim garanti altında olacak biliyorum,bu noktada elimden geleni yapabilirim.Azimliyimdir.
    Ayrıca çince karakterlerde hoşuma gitmiyor değil
    Başka önerinizde varsa açığım.

Teşekkür ederim.
    Çince okuyorum. İngilizceniz biraz olsaydı direk Çince derdim ama İngilizcem yok diyorsunuz. İngilizce dünya dili. Her öğrendiğiniz dile 0 rakamına denk gelse İngilizce 1'dir. İngilizceniz olduğu sürece yanına dil koyduğunuzda 1'in yanına 0'lar koymuş olursunuz. 10, 100, 1000... vs. Tek başlarına değerleri yok demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama İngilizce bana göre her dilden önce öğrenilmesi gereken bir dil. Ayrıca Çince mezunları öyle direk iş buluyor vs şeylerine pek inanmayın derim. Akıcı bir şekilde öğrenilmediği sürece pek bir iş bulma garantisi olmuyor. Ki üniversitede bu bölüm mezunları bile bir kısmı çok akıcı şekilde kullanamazken kurslarla akıcı bir şekilde kullanılabileceğini pek sanmıyorum. Çin'e giderseniz ayrı tabi.

Zaten 22 yaşındaymışsınız ve bence tecrübelerinizden "bir an önce çinceyi öğrenip para kazanmak altın bileziği koluma takmak" gibi bir şey olmadığını biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Bence İngilizcenizi belli bir seviyeye getirin sonra Çince'ye başlayın. Ki zaten Türkçe kaynak sıkıntısı var Çince'de. Bizim kullandığımız tüm sözlükler İngilizce-Çince. Kitaplarımız İngilizce anlatımlı vs.

Benim görüşüm budur açıkçası. Kararınız ne olursa olsun umarım önünüz açık olur. Çince öğrenme isteğinizde güzel bir şey ama sırf bölüme iş var diye gelip yarı yola bile gelmeden bırakan çok insan var.

3. Teşekkür matakand, Kennelmus bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme matakand, Kennelmus bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Ekleme olarakta:

Çince çok uzun soluklu bir maceradır. Seneler içinde direk öğrenilmez. Sürekli yeni şeyler öğrenirsiniz.

5. Teşekkür matakand bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme matakand bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Neverless isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Çince okuyorum. İngilizceniz biraz olsaydı direk Çince derdim ama İngilizcem yok diyorsunuz. İngilizce dünya dili. Her öğrendiğiniz dile 0 rakamına denk gelse İngilizce 1'dir. İngilizceniz olduğu sürece yanına dil koyduğunuzda 1'in yanına 0'lar koymuş olursunuz. 10, 100, 1000... vs. Tek başlarına değerleri yok demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama İngilizce bana göre her dilden önce öğrenilmesi gereken bir dil. Ayrıca Çince mezunları öyle direk iş buluyor vs şeylerine pek inanmayın derim. Akıcı bir şekilde öğrenilmediği sürece pek bir iş bulma garantisi olmuyor. Ki üniversitede bu bölüm mezunları bile bir kısmı çok akıcı şekilde kullanamazken kurslarla akıcı bir şekilde kullanılabileceğini pek sanmıyorum. Çin'e giderseniz ayrı tabi.

Zaten 22 yaşındaymışsınız ve bence tecrübelerinizden "bir an önce çinceyi öğrenip para kazanmak altın bileziği koluma takmak" gibi bir şey olmadığını biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Bence İngilizcenizi belli bir seviyeye getirin sonra Çince'ye başlayın. Ki zaten Türkçe kaynak sıkıntısı var Çince'de. Bizim kullandığımız tüm sözlükler İngilizce-Çince. Kitaplarımız İngilizce anlatımlı vs.

Benim görüşüm budur açıkçası. Kararınız ne olursa olsun umarım önünüz açık olur. Çince öğrenme isteğinizde güzel bir şey ama sırf bölüme iş var diye gelip yarı yola bile gelmeden bırakan çok insan var.
    Yorumunuz için teşekkür ederim.
    Hala İngilizce ile Çince arasında gidip geliyorum, dediğinizde haklısınız ingilizce bilmeden zaten çince bilsem bile iş yapamam, bir noktada tıkanacaktır. Ben önce çinceyi halledip sonra ingilizceye bakmayı düşünmüştüm (keşke imkanım olsa ikisini aynı anda yürütebilsem ) ama siz tam tersinin daha iyi olacağını söylüyorsunuz bir müddet daha araştırayım o vakit..
    Bazı kurslar biliyorum eğitimi burada alıyorsun ama bir dönem çin'e gönderiyorlar, ayrıca sanırım kurs kitapları türkçe, bir noktada haklısınız, çince kursları türkiyede daha çok yeni bu nedenle kitaplar belki yetersiz olabilir. ,belki sizin üniversite kitapları olduğu için ingilizce olabilir . vs.. Ayrıca ''bir an önce çinceyi öğrenip para kazanmak altın bileziği koluma takmak'' derken elbette çok kısa zamanda olacak şeyler değildir, heleki Çince öğreniyorsan, öğrenmek ömür boyu sürer, demek istediğim vakit kaybetmeden başlamaktı yani nereden baksan en iyi ihtimalle ingilizceye başlarsam 1-1,5 senemi alacak, ingilizceden sonrada çinceyle ilgilenecek vakit bulabilir miyim, zaman ne getirir bilemeyiz şuan çince konusunda istekli ve kararlı iken arayı açmadan, önce çince ile başlayayım dedim sonra ingilizce ile devam ederim dedim ama siz tam tersini ifade ediyorsunuz o zaman biraz daha araştırayım

Tekrar çok teşekkür ederim, umarım sizinde önünüz açık olur.

7. Teşekkür matakand, Neverless bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme matakand bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Bence ağırlıklı olarak ingilizce'ye vakit ayırıp 2 yılda akıcı konuşacak şekilde ingilizceyi halledecek şekilde bir plan yapsanız ve çince ile de bu 2 yıl içince arayı soğutmamak için her gün 5 kelime (çince karakterleriyle beraber) öğrenebilirsiniz çinceye az vakit ingilizceyte çok vakit ayırarak ikisini bir arada götürebilirsiniz, eğer o kadar azimli ve istekliyseniz bir deneyin birşey kaybetmezsiniz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)