Toplam 17 sonuçtan 1 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Birkaç öneri

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16

Birkaç öneri

Merhaba,
    Forumla ilgili,daha doğrusu forumu daha işlevsel hâle getirmeyle ilgili birkaç önerim var,onları paylaşmak istiyorum.
    1-Öncelikle,forumda dil dışı konuların konuşulabileceği bir kategori olması gerektiğini düşünüyorum.Dil dışından kastım,gündemdeki olaylar,kişisel gelişim vs gibi konular.

2-Forumdaki Express Yourself in English bölümü gerçekten çok güzel bir bölüm ama yetersiz kalabiliyor.Forumda İngilizce haberler,makaleler,denemeler,şiirler vs. paylaşabileceğimiz bir kategori olması güzel olabilirdi.
    3-Genel İngilizce Forumları'nda IDE Club ve AKE Club olduğunu görüyorum.Bir tane de Linguistics Club kategorisi olsa,dilbilimcilerin ve dilbilim meraklılarının bir şeyler paylaşıp okuyabileceği bir yer...Gerçekten çok güzel olurdu bu da.Dilbilim ile ilgili video,makale paylaşmak istiyorum mesela,Express Yourself in English kısmına konu açmak zorunda kalıyorum.

4-Forumda yanlış yere açılmış birçok konu var,bu da aranılan şeylerin bulunmasını zorlaştırıyor.Bu konuyla da ilgilenilmeli bence.
    5-Yönetici kadrosunda yenilenme yapılmalı,gerekliyse yeni moderatörler alınmalı diye düşünüyorum.Yöneticilerin ve modların çoğu pek aktif değil zira.

''Forumu tekrar canlandırma kampanyası'' adlı konuya da yazmıştım ama ayrı bir konu açarak fikirlerimi daha ayrıntılı bir şekilde anlatmak istedim.Dilforum'u gerçekten çok seviyorum ve tekrardan canlanması inanılmaz güzel olur!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    *yönetim kadrosu yenilenmeli* olacaktı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    2.madde +1

4. Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Başta 4-5. Madde olmak üzere katılıyorum önerilerinize

6. Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    5. maddeye kesinlikle katılıyorum Ortalıkta daha fazla mod göremedikçe sanırım ben de usanacağım. Dilforumu seviyorum, lakin yeni olduğum için müptelası sayılmam, yöneticilere ulaşamamak forumdan soğutabiliyor. Nilaysitt kızımız yönetici olabilir mesela (böyle yazınca da çok grandmother tadında oldu ama)

8. Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı seas01 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    5. maddeye kesinlikle katılıyorum Ortalıkta daha fazla mod göremedikçe sanırım ben de usanacağım. Dilforumu seviyorum, lakin yeni olduğum için müptelası sayılmam, yöneticilere ulaşamamak forumdan soğutabiliyor. Nilaysitt kızımız yönetici olabilir mesela (böyle yazınca da çok grandmother tadında oldu ama)
    +1

10. Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Dediklerinin hepsini bende düşündüm fakat yöneticilerin hiçbiri gerçekten online değil. Tamam kendi yaşamları var, hepimizin var ama burayla da biraz ilgilenilmeli. Kesinlikle yönetim kadrosunda değişimler yapılmalı.
    Umarım bu konuyu görürler

12. Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı Neverless isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerinin hepsini bende düşündüm fakat yöneticilerin hiçbiri gerçekten online değil. Tamam kendi yaşamları var, hepimizin var ama burayla da biraz ilgilenilmeli. Kesinlikle yönetim kadrosunda değişimler yapılmalı.
    Umarım bu konuyu görürler
    Düzenle seçeneği çıkmadığından ekleme olarak yazıyorum:

Kurucular ve yöneticilerde girmediğinden dolayı bu mod alımları ve düzenlemelerle kimse ilgilenemiyor. Yöneticilere nasıl ulaşılabileceğini bilen varsa eğer ulaşması lazım. Yoksa yapabileceğimiz cidden bir şey yok

14. Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Tüm maddelere katılıyorum. Bunu okuyup bir şeyleri değiştirecek insanlar var mı bilmiyorum.

16. Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Ben de bütün maddelere katılıyorum, önerileri destekliyorum. kim yapacak.

18. Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Böyle bir konu açılmasına sevindim. Özellikle son maddeye katılıyorum. Moderatör olan hiçbir üye aktif değil. Ben kaç gündür herhangi birine ulaşmaya çalışıyorum mesela. Bu gidişle ben dahil çoğu insan foruma girmeyi bırakacaktır. Benim foruma girmemem bir kayıp olmaz belki ama insanların bilgi alabildiği güzel bir forumdu burası. Artık öyle olmaması üzücü.

20. Teşekkür matakand bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme seas01, matakand, nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    işin ilginç tarafı 80 milyonluk ülkede, yabancı dil öğrenmek isteyenlerin katılabileceği başka Türkçe forum da yok bildiğim kadarıyla. Yeterli talep olmadığı için bu kadar cansız diye düşünsem de; 80 milyonda 1 orana sahipsek yabancı dil forumu konusunda, problem sadece forumda ya da forum yöneticilerinde değil demektir. Forum üyeleri olarak kapasite bu kadar bence. Katılım olmazsa forum cansızlaşır. üyelerin çok büyük çoğunluğu online olmanın ötesine geçmezse yönetici de bir süre sonra sıkılır. Bence burada olan durum birazda bundan kaynaklı.

22. Beğenme Kennelmus, nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Görüyorum ki hâlâ bir yönetici bile foruma girip önerilere göz atmamış,baktıysa bile zahmet edip cevap vermemiş.
    Sadece sınav ve tercih zamanları aktifliğin olduğu bir forum burası.O zamanları da saymazsak,forum ölmüş.Bunu bir kez daha anladım.
    Forumun geleceğinden pek umutlu değilim maalesef artık.

24. Beğenme seas01 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Yine kayda değer oranda üye katılımı oluyor konulara vs. o kadar da gömmeyin forumu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Siz ve sizin gibi foruma katkı sağlayan aktif üyeleri tenzih ederim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı nilaysitt isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ve sizin gibi foruma katkı sağlayan aktif üyeleri tenzih ederim
    Sağ olun ancak belli başlı kişiler dışında ki demin de dediğim gibi bu kişi sayısı yine kayda değer oranda, genel kullanıcı kitlesinin aman aman katkıda bulunmasını beklemek yanlış olur düşüncesindeyim.Yönetimdeki eksiklikler konusunda sunduğunuz fikir ve önerilere katılıyorum fakat kullanıcıların sadece sınav zamanı aktif olması çok normal değil mi sizce de

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Bence bu aktifsizliğin en önemli ikinci sebebi (yönetimden sonra) site teknolojisi yani artık android ios microsoft uygulamalarının olması gerekir mobil site de yetmez. scorp gibi bir bir uygulama ile video paylaşım özelliği de bence çok katkı sağlar dilforuma. forum üzerinden bir video kanal ve canlı video görüşme özelliği özellikle listenin speakinge çok katkı sağlar dil öğreniminde. dil öğrenen herkesi siteye çekmiş olurlar böylece aktiflik sağlanır.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)