Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ELS Paragraf Tamamlama Sorusu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Exclamation ELS Paragraf Tamamlama Sorusu

Ecbatana was an ancient city on whose site the modern city of Hamedan is located.----------.It was thus chosen to serve as the summer residence of the Achaemenid kings, who found the heat of central Iran unbearable in that season.

A) The surrounding area is a green and fertile part of northwestern Iran.
    B) There was another city called Ecbatana located 1,900 km away,in the Syrian desert.
    C) In winter,temperatures in the region can fall to as low as -30*C.
    D) Hamedan is where the medieval Persian scholar Ibn Sina is buried.
    E) 207 significant historical sites can still be found there today.

Paragrafı adam akıllı oturtamadım aslında,cevap A şıkkıymış.Son cümledeki in "that" season diyince that ile alakalı cümle aradım ondan kafam karıştı.Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ectabana modern şehir hamedan ın olduğu yerde antik/eski bir şehir...böylece achaemenid krallarının yaz rezidansı/kalacak yeri olarak hizmet için seçildi...

burada kral için seçilmesi için iyi bir özelliği olması lazım güzel bir özelliği olup onu söyleyp sonra da thus la bağlayacak derdim...b de çölü demiş c de -30 derecelerden bahsetmiş...d de ibni sina gömülü demiş...e de 207 olağanüstü tarihi site bulunuyor hala orada demiş...bunlarda kralların orada yazlık olarak kullanacağı bir şey yok ama a da verimli kuzeybatı iran demiş...

ben bu şekilde düşündüm...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı xyzxy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ectabana modern şehir hamedan ın olduğu yerde antik/eski bir şehir...böylece achaemenid krallarının yaz rezidansı/kalacak yeri olarak hizmet için seçildi...

burada kral için seçilmesi için iyi bir özelliği olması lazım güzel bir özelliği olup onu söyleyp sonra da thus la bağlayacak derdim...b de çölü demiş c de -30 derecelerden bahsetmiş...d de ibni sina gömülü demiş...e de 207 olağanüstü tarihi site bulunuyor hala orada demiş...bunlarda kralların orada yazlık olarak kullanacağı bir şey yok ama a da verimli kuzeybatı iran demiş...

ben bu şekilde düşündüm...
    Çok teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    140
    Alıntı Suyesil isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ecbatana was an ancient city on whose site the modern city of Hamedan is located.----------.It was thus chosen to serve as the summer residence of the Achaemenid kings, who found the heat of central Iran unbearable in that season.
    .

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler